:: Ogłoszenia parafialne


Dodano: 2019-10-12 21:29:26

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 NIEDZIELA ZWYKŁA

13 października 2019 r.

 

1. Dzisiaj:

 • XIX Dzień Papieski przeżywany pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Składając dobrowolną ofiarę włączymy się w ogólnopolską zbiórkę na stypendia dla uzdolnionej młodzieży za pośrednictwem Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” budując w ten sposób „żywy pomnik” św. Jana Pawła II. Zbiórkę do puszek przed kościołem przeprowadzają ministranci, zuchy i harcerze.
 • Papież Franciszek kanonizuje kard. Newmana i 4 innych błogosławionych.
 • O godz. 15.00 Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania oraz dla ich rodziców.
 • Możemy już zamawiać wypominki za naszych bliskich zmarłych. Kartki na wypominki jednorazowe znajdują się w przedsionku kościoła.
 • Przypada ostatni tego roku DZIEŃ FATIMSKI. Włączamy się w niego poprzez modlitwę różańcową i udział w NABOŻEŃSTWIE FATIMSKIM o godz. 20.00. Przychodzimy z lampionami, aby uczestniczyć w ostatniej tego roku procesji z figurą Matki Bożej. Serdecznie wszystkich zapraszamy! Modlitwa różańcowa po Mszy św. o godz. 6.30, 12.30 oraz o godz. 17.00 i 20.00.
 • O godz. 20.30 zapraszamy na Mszę św. wszystkich nauczycieli. Będziemy się za nich modlić z racji ich święta.

 

2. W poniedziałek:

 • Wspomnienie dowolne św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy. W parafii Oleszki po raz pierwszy uroczystość odpustowa.
 • Nasze myśli i serca zwracamy w kierunku naszych nauczycieli i wychowawców. Po rodzicach im najwięcej zawdzięczamy. Tych nauczycieli naszych, którzy odeszli do wieczności polecamy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o pokój wieczny. Tych, którzy aktualnie wypełniają to szczególne powołanie, albo są już na zasłużonej emeryturze obejmujemy nasza serdeczną, pełną wdzięczności modlitwą. Niech Dobry Bóg obdarza ich wszelką swoją łaskawością, a także wdzięcznością nas wszystkich.

 

3. We wtorek:

 • Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
 • Obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencji odmówimy modlitwę różańcową.

 

4. W środę:

 • Wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej.
 • Wspominamy 41. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. W szczerych modlitwach dziękujmy Panu Bogu za łaski jakie wyprasza nam Św. Jan Paweł II.

 

5. W czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

 

6. W piątek:

 • Święto ŚW. ŁUKASZA, EWANGELISTY. Św. Łukasz jest patronem Służby Zdrowia.  Swoją szczerą i serdeczną modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze życie i zdrowie.  Wszystkim pracownikom Służby Zdrowia życzymy wszelkiej pomyślności i radości z wykonywania trudnej, ale jakże pożytecznej i potrzebnej służby. Mówimy im Szczęść Boże!
 • Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie każdego roku 18 października o godz. 9.00 włącza się w międzynarodową akcję modlitewną „Milion Dzieci Modli się na Różańcu”. W tym dniu na sześciu kontynentach dzieci z wielu krajów świata modlą się na różańcu w intencji pokoju, ta szczera modlitwa może odmienić naszą planetę. Zachęcamy wszystkie polskie dzieci do włączania się i kontynuowania tej pięknej inicjatywy.
 • O godz. 19.00 w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach kolejne czuwanie modlitewne Wspólnot Margaretkowych.

 

7. W sobotę:

 • Przypada 35. rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 • O godz. 19.00 w kościele św. Stanisława w Kielcach na Barwinku będzie miał miejsce Koncert muzyczny zatytułowany „Muzycy Misjonarzom”.
 • Pielgrzymka Kapłanów naszej diecezji do sanktuarium Matki Bożej Mirowskiej w Pińczowie. Prosimy o modlitwę.

 

8. W przyszłą niedzielę:

 • 29. Niedziela Zwykła.
 • Rozpoczyna się 93. Tydzień Misyjny, który będzie przebiegał pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani”.
 • O godz. 9.30 będzie odprawiona Msza św. w intencji rodzin z ul. Polnej z racji nawiedzenia Matki Bożej Fatimskiej.
 • O godz. 15.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Spowiedzi
  i Komunii św. oraz dla ich rodziców.
 • Liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. i przyjmujących Komunię św.

 

9. Na parkingu przy Szkole Podstawowej Nr 1 znajduje się kontener makulaturę. Dochód ze sprzedaży makulatury zostanie przeznaczony na projekty misyjne realizowane przez Dzieło Misyjne Diecezji Kieleckiej.

 

10. Trwa październik, miesiąc różańcowy, który w tym roku przeżywamy również jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 16.00 /dzieci i kandydaci do bierzmowania/ oraz o godz. 17.30 /młodzież i dorośli/, w sobotę o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 17.00 /wszyscy/.

 

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszej „Niedzieli" m.in.:

- Katolicyzm po niemiecku. Gdy duszpasterz w Niemczech uprzejmie pyta ludzi o niedzielną Mszę świętą, często słyszy w odpowiedzi: „Przecież płacę podatek kościelny. Czego jeszcze ksiądz chce?” – refleksja George’a Weigela

- Katolicka optyka wyborcza. Katolik ma obowiązek uczestniczenia w życiu publicznym. Także w swoim, dobrze pojętym interesie

- Kopalnia złota – nam, Polakom, nie wolno zapomnieć o dziedzictwie św. Jana Pawła II

- Uczył, jak kochać Boga i Polskę – kard. Stefan Wyszyński będzie beatyfikowany

- Miałby dziś profil na Facebooku – 35 lat temu zabito ks. Jerzego Popiełuszki

 

W „Niedzieli Kieleckiej" m.in.:

- Dziewięć wieków parafii w Lisowie

- Stypendyści Dzieła Nowego Tysiąclecia – z talentem i potencjałem

- Pod wodzą św. Michała Archanioła – relacja z Koniecpola

- Misyjne wyzwania w (nie tylko) misyjnym październiku

 

W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego" m.in.:

- Prymas Tysiąclecia wkrótce beatyfikowany. Wkrótce poznamy datę i miejsce wyniesienia na ołtarze kard. Stefana Wyszyńskiego

- Płacą zgodnie z prawem. Jak to jest z podatkami płaconymi przez Kościół

- Logika wiary. Kanonizacja kard. Newmana. Katolikiem stał się mając 44 lata

- Demokracja według Jana Pawła II. Czy św. Jan Paweł II byłby zadowolony ze stanu demokracji we współczesnym świecie? Raczej nie

- Nadążyć za młodymi. O pracy katechetów i nauczaniu religii mówi ks. Piotr Tomasik

- Własnym szlakiem. Śp. Kornel Morawiecki – nie szukał w polityce sławy, majątku czy zaszczytów. Zdecydował się działać, gdy „za politykę” trafiało się do więzienia

- Wyboista droga. Dokąd doprowadzi Kościół tzw. droga synodalna w Niemczech.

 

12. Porządek Mszy św. i nabożeństw 1 i 2 listopada 2019 r.:

W piątek, 1 listopada

/UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH/

Msze św.:   w kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00.

na cmentarzu o godz. 10.00, 12.00 (z procesją) i 16.00.

 

W sobotę, 2 listopada

/Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych/ (DZIEŃ ZADUSZNY)

Msze św.:   w kościele o godz. 6.30, 8.00 i 17.00

na cmentarzu o godz. 10.00 (z procesją) i 15.30 (z różańcem za zmarłych)

 

13. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: Śp. Maria JANKOWSKA l 77. Jutro o godz. 12.30 w parafii Słupiec koło Szczucina będzie pogrzeb śp. Genowefy TARNOPOLSKIEJ, mamy kapłana ze Zgromadzenia Księży Saletynów, który w 1988 roku wyświęcony został na kapłana, mieszkając wtedy z rodziną w Busku-Zdroju i odprawił mszę św. prymicyjną w naszym kościele. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu i wszystkich wiernych zmarłych cierpiących w czyśćcu. Wieczny odpoczynek…

 

ZAPRASZAMY

DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO MIŁOSIERDZIA”

 

 


 

6 października 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVII  NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. W Minionym tygodniu, we wtorek, rozpoczął się PAŹDZIERNIK – MIESIĄC MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ. Zapraszamy codziennie na NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE – DZIECI ze Szkoły Podstawowej oraz MŁODZIEŻ przygotowującą się do Bierzmowania, od poniedziałku do piątku o godz. 16.00. Dorosłych, oraz Młodzież Szkół Ponadpodstawowych, po Mszy św. o godz. 17.00. W Niedzielę  RÓŻANIEC o godz. 17.00. W miesiącu październiku nie ma codziennego wieczornego  różańca o godz. 20.30

 

2.  W dniu wczorajszym grupa naszych parafian z ks. Adamem uczestniczyła w Diecezjalnej Pielgrzymce Róż Żywego Różańca w Jędrzejowie. Bóg zapłać uczestnikom tego spotkania za żywe świadectwo wiary.

 

3. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

 

4. W środę wspominamy Bł. Wincentego Kadłubka, biskupa, patrona diecezji.

 

5. W sobotę o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji rodzin z ul. M. Konopnickiej z racji nawiedzenia Matki Bożej Fatimskiej.

Natomiast dnia 1 marca przyszłego roku o godz. 8.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji pielgrzymów i ich rodzin, którzy w ubiegłą niedzielę uczestniczyli w pielgrzymce do Sanktuarium św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym.

 

6. W przyszłą niedzielę:

 • XIX Dzień Papieski obchodzony pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!” Dobrowolną ofiarą będziemy mogli wesprzeć program stypendialny prowadzony przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zbiórkę do puszek przed kościołem przeprowadzą ministranci, zuchy i harcerze.
 • O godz. 15.00 Msza św., katecheza i spotkanie młodzieży klas VIII SP przygotowującej się do BIERZMOWANIA oraz ich rodziców. Zapraszamy.
 • Ostatni w tym roku DZIEŃ FATIMSKI. Wszystkich serdecznie zapraszamy na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE o godz. 20.00.

 

7. W minionym tygodniu nikt z naszej parafii nie odszedł do wieczności. Bogu niech będą dzięki. Polecajmy Bożemu Miłosierdziu spokój dusz wszystkich wiernych zmarłych. Wieczny odpoczynek…

 

8. W najnowszej Niedzieli m.in.:

- Utracone, ale nie na zawsze. 15 października – Dzień Dziecka Utraconego

- Siła modlitwy. Chwyć za różaniec (nie tylko w październiku)

- Różaniec - mój "number one". Świadectwo dziennikarza Rafała Patyry

- Taki zwykły, że aż święty (o. Wenanty Katarzyniec, franciszkanin z

Galicji)

- Kto nie wierzy w diabła, nie wierzy w Ewangelię - wywiad z Angelą Musolesi, wieloletnią współpracownicą ks. Gabriele Amortha

 

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

- Uczniowie kapłaństwa - nowi alumni w WSD

- Europejskie Dni Dziedzictwa - relacja z Chmielnika

- Wędrowanie po Kielcach z biskupem Marianem Florczykiem

- (Nie)atrakcyjna czystość - czym jest Ruch Czystych Serc?

- Podpatrzone w Skalbmierzu - tradycje bractw różańcowych

- Październik w Świętej Katarzynie

 

W Gościu Niedzielnym m.in.:

- Wielogłos monologów - za tydzień wybory parlamentarne

- Przywieziemy nieco ciszy - przed Europejskim Spotkaniem Młodych we Wrocławiu

- Trzeba nam nieść Ewangelię - synod dla Amazonii

- Modlitwy jak z procy. Nikt nie odmawia różańca samotnie. Obok jest Maryja

- Bez taryfy ulgowej. Jak postrzegał św. Faustynę ks. Michał Sopoćko?

- Byłem narzędziem Ojca Pio - mówi reżyser filmu "Tajemnica ojca Pio"

 

CODZIENNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO MIŁOSIERDZIA”.

 


 

29 września 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.  Dzisiaj:

 • W święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Polskim sanktuarium św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym w uroczystościach uczestniczą pielgrzymi z naszej parafii z ks. Pawłem. Obejmujemy ich nasza modlitwą.
 • O godz. 15.00 na mszę św. i spotkanie zapraszamy dzieci z klas III szkół podstawowych, które przygotowują się do I Komunii św. W czasie mszy św. dzieci otrzymają pobłogosławione różańce, które będą służyć im w przygotowaniu do I Komunii św. Dzieci i rodziców serdecznie zapraszamy!

 

2. W poniedziałek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

 

3. We wtorek:

 • wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
 • Rozpoczyna się miesiąc październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W tym roku miesiąc ten został ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Przez cały miesiąc zapraszamy codziennie na  NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE. Poprzez tę piękną modlitwę upraszajmy Boże Błogosławieństwo dla nas i dla naszych rodzin. Weźmy różaniec do naszych rąk, rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi. Modlitwa różańcowa jest wielką nadzieją ocalenia świata przed zalewem wszelkiego zła. W czasie swoich objawień w Lourdes, La Salette, Fatimie, Medjugorie, Maryja zachęcała do modlitwy różańcowej, która jest ocaleniem dla świata. Zapraszamy codziennie na NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE dzieci ze Szkoły Podstawowej o godz. 16.00. Dorosłych i  młodzież po Mszy św. o godz. 17.00,  /około godz. 17.30/. W Niedzielę  różaniec dla wszystkich  o godz. 17.00. Zachęcamy także do modlitwy różańcowej w naszych rodzinach.
 • W październiku nie będzie codziennego Różańca o godz. 20.30. Do codziennego odmawiania Różańca, ale już o godz. 19.30, wrócimy w listopadzie.
 • Od 1 października codzienna Msza św. popołudniowa będzie odprawiana o godz. 17.00.

 

4. W środę wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

 

5. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.00 na Mszę św. zapraszamy ministrantów wraz z rodzicami.

 

6. W pierwszy piątek miesiąca:

 • Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
 • Spowiedź od godz. 15.30. Msza św. o godz. 17.00. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania oraz przyjęcia Komunii św. wynagradzającej.

 

7. W pierwszą sobotę miesiąca:

 • Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
 • XI Diecezjalna Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca. Tym razem będziemy pielgrzymować do Archiopactwa Ojców Cystersów w Jędrzejowie. Uczestniczyć w niej będą przedstawiciele naszej parafii. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz. 8.00.
 • Od godz. 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
 • O godz. 17.00 Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski podczas Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę z prośbą o Boże bł. dla uczestników pielgrzymki i ich rodzin.
 • O godz. 17.00 na Mszę św. zapraszają członkowie AKCJI KATOLICKIEJ z naszej parafii. Po Mszy św. i  nabożeństwie różańcowym będzie spotkanie z misjonarzem ks. Dr. Jackiem Gniadkiem ze zgromadzenia misyjnego Księży Werbistów. Będzie też można zobaczyć ciekawe prace fotograficzne z misyjnej Zambii, autorstwa naszej parafianki Magdy Kuzy. Serdecznie zapraszamy.
 • Od godz. 18.00 do 20.00 comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

8. W przyszłą niedzielę:

 • O godz. 9.30 Msza św. w intencji Rodzin z ul. Władysława Broniewskiego, które w minionych tygodniach przeżywały nawiedzenie Matki Bożej w figurze fatimskiej. Rodziny serdecznie zapraszamy.
 • O godz. 11.00 na Mszę św. zapraszamy rodziców z najmłodszym pokoleniem naszej parafii, z niemowlakami i małymi dziećmi. Z racji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia Św. Aniołów Stróżów, w czasie Mszy św. te dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo.

 

9. W dniu wczorajszym grupa młodzieży i dorosłych z naszej parafii z ks. Adamem uczestniczyła w corocznym Rajdzie Pielgrzymkowym na Święty Krzyż. Dziękujemy ks. Adamowi i uczestnikom rajdu za świadectwo wiary, przez uczestnictwo w tym wydarzeniu.

 

10. Jak zapowiadaliśmy, jest możliwość składania makulatury, która jest przeznaczona ma rzecz misji. Kontener na makulaturę znajduje się na parkingu przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1.

 

11. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych parafian: śp. Joannę SZUMILAS l. 67, Halinę TRUTKOWSKĄ l. 67, Stanisławę DOLIŃSKĄ l.87 oraz Walerię WACHLARZ l. 96, której pogrzeb odbył się w parafii Zborówek. Polecajmy Bożemu Miłosierdziu spokój ich  dusz oraz wszystkich wiernych zmarłych. Wieczny odpoczynek…

 

CODZIENNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.

 


 

22  września 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.  Dzisiaj na Jasnej Górze Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i rodzin. Uczestniczą w niej pielgrzymi z naszej parafii z ks. Adamem. Obejmujemy ich nasza modlitwą. Dzisiaj o godz.  19.00  w parafii Św. Brata Alberta spotkanie popielgrzymkowe grupy „BIAŁO – ZIELONEJ”.

 

2.    Przed tygodniem w sobotę grupa wiernych z Buska-Zdroju, w tej grupie nasi parafianie uczestniczyli w spotkaniu modlitewnym, „POLSKA POD KRZYŻEM”, pod przewodnictwem ks. Roberta na lotnisku pod Włocławkiem. Dziękujemy uczestnikom spotkania za piękne świadectwo wiary. Dziękujemy szczególnie Pani Marii Kamińskiej za inspirację tego wyjazdu. Wszystkim – Bóg zapłać!

 

3. W liturgii najbliższego tygodnia wspominamy:

    Poniedziałek – 23 września, Św. OJCA PIO z Pietrelciny.

    Środa – 25 września,  Bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera

    Czwartek - 26 września, św. Męczenników; Kosmy i Damiana

    Piątek - 27 września, Św. Wincentego a Paulo,. prezbitera

    Sobota -  28 września, Św. Wacława , męczennika.

    Niedziela – 29 września, Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

 

4.  W SOBOTĘ – 5 października, w Sanktuarium Bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie,  od godz. 10.00 spotkanie członków „Żywego Różańca”  z całej diecezji.  Uczestniczyć w nim będą przedstawiciele naszej parafii. Zapisać się na ten wyjazd można w zakrystii.   Zachęcamy do udziału w tym modlitewnym spotkaniu..

 

5.  W czwartek, 26 września w liturgii:  święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Kielcach, który jest Matką Kościołów naszej diecezji.

 

6.   W sobotę – 28 września odbędzie XX RAJD ŚWIĘTOKRZYSKI, do udziału w którym zapraszamy wszystkich, szczególnie młodzież. Zapisy w zakrystii.  Zachęcamy do uczestnictwa w rajdzie. Wyjazd w sobotę o godz. 7.30 ze Starego Dworca. Zapisy przyjmujemy do poniedziałku.

 

7.  W dniu 29 września, w przyszłą niedzielę  pielgrzymka do Polskiego sanktuarium Św. Michała Archanioła w  Miejscu Piastowym, oraz do Dębowca (Polskiego La Salette)  Wyjazd w niedzielę, 29 września,  o godz. 6.00.  Koszt 40 zł.  Można jeszcze zapisywać się w zakrystii.

 

8. W przyszłą niedzielę, 29 września o godz. 15.00 MSZA ŚW. z błogosławieństwem i rozdaniem różańców dla dzieci z klas trzecich, przygotowujących się do I Komunii św. Dzieci z rodzicami serdecznie zapraszamy.

 

9.  Rodziny, które w minionych tygodniach przeżywały nawiedzenie Matki Bożej w figurze FATIMSKIEJ serdecznie zapraszamy do udziału w mszy św. w ich intencji. W sobotę, 28 września o godz. 18.00 rodziny z ulicy Jana KORCZAKA, natomiast w niedzielę 29 września o godz. 9.30 Msza św. w intencji rodzin z ul. Marii DĄBROWSKIEJ. Rodziny serdecznie zapraszamy.

Terminy mszy św. dla rodzin z innych ulic, będą systematycznie podawane.

 

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych  parafian: śp. Wiktorię-Barbarę CZERNIKIEWICZ l. 85, Tadeusza WADOWCA,  Julię ZDANOWSKĄ, 6 miesięcy.  W tym tygodniu do wieczności odszedł Ks. Kanonik Edmund TARNÓWKA, jubilat, który często pomagał w naszej parafii, jego pogrzeb w poniedziałek w parafii WOLBROM. Także w poniedziałek w naszej  parafii o godz. 15.00 pogrzeb śp. Joanny SZUMILAS, a w środę o godz. 14.00 pogrzeb śp.  Stanisławy DOLIŃSKIEJ. Rodziny serdecznie zapraszają do udziału w pogrzebie.  Polecajmy Bożemu Miłosierdziu spokój ich dusz  oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek…     

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 20.30 ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC

 


 

15 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.Dzisiaj:

 • Rozpoczyna się w  Kościele IX TYDZIEŃ WYCHOWANIA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO pod hasłem „NAUCZYCIELU GDZIE MIESZKASZ?” (J 1, 38). Przez cały tydzień w czasie mszy św. będziemy podejmować rozważania dotyczące chrześcijańskich programów wychowania i chrześcijańskiej formacji. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy i troski o chrześcijańskie wychowanie i formację w naszych rodzinach.
 • O  godz. 15.00 Msza św. i spotkanie DZIECI z klas III Szkół Podstawowych z naszej parafii, które w tym roku szkolnym będą się przygotowywać do I Spowiedzi i Komunii św. oraz dla ich rodziców.

 

2. W poniedziałek wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa.

 

 3.  W środę:

 • ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, ZAKONNIKA, PATRONA POLSKI.
 • Polska młodzież i dzieci przeżywają święto swojego patrona,  Św. Stanisława Kostki. Z racji święta patronalnego zapraszamy na nabożeństwo dzieci ze szkół podstawowych (kl. I-VI) o godz. 16.00. Natomiast młodzież szkół podstawowych (kl. VII-VIII) oraz ponadpodstawowych zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. nabożeństwo.

 

4. W piątek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

 

5. W sobotę w Podzamczu Chęcińskim, w Centrum Nauki Leonardo Da Vinci, odbędzie się XIX Diecezjalny Dzień Ministranta. Także nasi ministranci wezmą w nim udział.

 

6. W przyszłą niedzielę:

 • Na Jasnej Górze OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA MAŁŻEŃSTW. Organizowany jest z naszej parafii wyjazd do Częstochowy w tym dniu. Koszt 35 zł. Wyjazd o godz. 5.30. Zapisy w zakrystii. Prosimy o uregulowanie kosztów przejazdu, tych, którzy się już zapisali oraz sprawdzenie w środę, czy wyjazd dojdzie do skutku. Na razie jest zapisanych tylko kilka osób.
 • O godz. 19.00 w parafii Św. Brata Alberta spotkanie popielgrzymkowe grupy „BIAŁO-ZIELONEJ”.

 

7. W sobotę, 28 września zaproszeni jesteśmy wszyscy, a szczególnie młodzież do udziału w XX ŚWIĘTOKRZYSKIM RAJDZIE PIELGRZYMKOWYM pod hasłem: „Krzyż Twój to moja Arka”. Od przyszłej niedzieli będzie się można do udziału w rajdzie zapisywać. Zapraszamy i zachęcamy. Więcej informacji: www.rajd.pttkkielce.pl.

 

8. W niedzielę, 29 września planowana jest pielgrzymka do Polskiego sanktuarium Św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym oraz do Dębowca (Polskiego La Salette). Wyjazd o godz. 6.00. Koszt 40 zł. Można zapisywać się w zakrystii.

 

9. Matka Boża w Figurze Fatimskiej rozpoczęła nawiedzenie rodzin mieszkających przy ul. Bohaterów Warszawy. Następnie rozpocznie się nawiedzenie rodzin mieszkających na Osiedlu PIŁSUDSKIEGO. Prosimy, aby rodziny tam mieszkające przygotowywały się do nawiedzenia. Dziękujemy rodzinom, które do tej pory przyjmowały Matkę Najświętszą za wszelkie dobre religijne przeżycia. Msze św. w intencji tych rodzin będą odprawione po wcześniejszym ogłoszeniu.

 

10. Wszyscy Mieszkańcy Buska-Zdroju i okolic są zaproszeni do INTEGRACYJNEGO TURNIEJU SZACHOWEGO. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

 

11. Na Parkingu, przy Szkole Podstawowej nr 1 ustawiony jest kontener na makulaturę. Składając makulaturę robimy na raz dwie dobre rzeczy: porządkujemy nasze mieszkania, jednocześnie wspomagamy fundusz misyjny. Ofiary z makulatury przeznaczone są na budowę studni w krajach misyjnych.

 

12. Zachęcamy do zakupienia i lektury nowych numerów „Niedzieli" i „Gościa Niedzielnego”.

W najnowszej „Niedzieli" m.in.:
- Nie dajcie sobie ukraść nadziei – papież Franciszek w Afryce
- Zawód podwyższonego ryzyka – o dziennikarskiej profesji mówi Krzysztof Ziemiec
- Duch w klatce i katoliccy dziennikarze – na czym polega bycie katolickim dziennikarzem?
- Wygrać młodzież dla Polski – o wychowaniu do patriotyzmu
- Czy Msza musi być fajna? Skąd biorą się takie poszukiwania u katolików? Dlaczego wierzącym nie wystarcza liturgia bez udziwnień i bez podsycania zainteresowania?
- Kler – Kiedy w mediach aż kipi od antyklerykalnej histerii, poparcie ze strony wiernych staje się niezwykle ważne (felieton Witolda Gadowskiego)

W „Niedzieli Kieleckiej" m.in.:
- Czas wielkiej wiary i cierpliwości – katecheci rozpoczęli kolejny rok katechetyczny
- Brakuje równych Kadłubkowi czcicieli Boga – uroczystości w Jędrzejowie
- Lelowian łączy pamięć – wspomnienie o Wrześniu 1939 r. w Lelowie
- W skarbcu wiedzy o przeszłości – Archiwum Diecezjalne w Kielcach
- Przystanek Historia o germanizacji polskich dzieci w latach II wojny światowej

W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego" m.in.:
- Opowiedzieć Polskę światu. Po raz pierwszy Polska zadbała o zaprezentowanie swojej historii na forum światowym
- Opieka, a nie walka – jak w sposób pokojowy promować ochronę życia?
- Święte drzazgi – skąd wiemy, że św. Helena znalazła autentyczne relikwie Krzyża Świętego?
- Gdy dziecko idzie złą drogą. Co zrobić, kiedy dorosłe dzieci dokonują złych wyborów życiowych?
- Kaznodzieja w Białym Domu. Wiceprezydent USA Mike Pence często odwołuje się do swojej wiary w Boga

 

13. W minionym tygodniu nikogo z naszych parafian nie odprowadziliśmy na miejsce wiecznego odpoczynku. Bogu niech będą dzięki. W poniedziałek, 16 września o godz. 16.00 pogrzeb śp. Wiktorii-Barbary CZERNIKIEWICZ natomiast w środę, 18 września o godz. 15.00 ostatnie pożegnanie na cmentarzu śp. Tadeusza WADOWCA.  Panu Bogu polecamy wszystkich naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

                                                                                                          

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 20.30 ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC.

 


 

8 września 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Rozpoczęty nowy rok szkolny nakłada na nas wszystkich nowe obowiązki, zadania i nowe wyzwania. Serdecznie prosimy o modlitwę w intencji dzieci i młodzieży, zwłaszcza tych, którzy w tym roku szkolnym przygotowują się do Bierzmowania i I Komunii św. Rodziców dzieci i młodzieży prosimy o gorliwą i o odpowiedzialną współpracę z nami w dziele przygotowania.

 

2. Dzisiaj:

 • O godz. 11.00 Msza św. z udziałem dzieci podczas, której poświęcimy zeszyty, książki i przybory szkolne dzieci, które w tym roku rozpoczynają naukę w szkole podstawowej. Zapraszamy scholkę dziecięcą i te dzieci, które chcą należeć do scholki. Po Mszy św. spotkanie dla dzieci z kl. III SP, które rozpoczynają przygotowania do Pierwszej Spowiedzi Komunii św. oraz dla ich rodziców.
 • O godz. 15.00 Msza św. i spotkanie klas VIII Szkół Podstawowych oraz ich rodziców. Młodzież ta przygotowywana jest do sakramentu BIERZMOWANIA. Obecność na spotkaniach młodzieży oraz rodziców obowiązkowa.
 • W Wiślicy, Piekoszowie i Piotrkowicach doroczna Uroczystość Odpustowa ku czci Narodzenia NMP (MB Siewnej).

 

3. W piątek:

 • Wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
 • Przypada 2. rocznica śmierci Bp. Kazimierza Ryczana.
 • Przeżywamy kolejny „DZIEŃ FATIMSKI”. Serdecznie zapraszamy tego dnia na nabożeństwa:

  6.30 Msza św. - Różaniec.

10.00 Msza św. dla chorych, błogosławieństwo lekarstw. Różaniec.

17.15 - Różaniec

18.00 - Msza św. z kazaniem

20.00 - NABOŻEŃSTWO POKUTNE, RÓŻANIEC, PROCESJA Z FIGURĄ

/przynosimy świece/ MSZA ŚWIĘTA z kazaniem. Błogosławieństwo.

Liturgii wieczornej będzie przewodniczył Ks. Stanisław Idziak, proboszcz z parafii Balice.

 

4. W sobotę:

 • Obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest znakiem nadziei i zwycięstwa, bo jest znakiem naszego zjednoczenia z Chrystusem umarłym i zmartwychwstałym. Pomyślmy o naszym szacunku do Chrystusowego KRZYŻA.
 • W diecezjalnym Sanktuarium Pana Jezusa Cierpiącego w niedalekim Pacanowie, Uroczystość Odpustowa. Kustosz sanktuarium serdecznie zaprasza. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 • Wszyscy jesteśmy zaproszeni do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Organizowana jest w Polsce duszpasterska akcja modlitewna „POLSKA POD KRZYŻEM”. Centralnym wydarzeniem będzie spotkanie delegacji z całej Polski na lotnisku we Włocławku - Kruszynie. Jest propozycja wyjazdu na to niezwykłe wydarzenie. Zapisy w zakrystii i u pani Marii Kamińskiej pod nr telefonu 790 895 979. Więcej informacji: www.polskapodkrzyzem.pl.
 • W związku z tym wydarzeniem podejmiemy trud wspólnej modlitwy w parafii. O godz. 18.00 Mszą św. rozpoczniemy nasze czuwanie i modlitwy za Ojczyznę, łącząc się ze wszystkimi rodakami. Prosimy przynieść na nabożeństwo krzyże. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

5. W przyszłą niedzielę:

 • O godz. 15.00 Msza święta dla dzieci klas trzecich, które w tym roku szkolnym będą przygotowywać się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. Dzieci przychodzą ze swoimi rodzicami. Rodzice przynoszą wypełnioną deklarację Dziecka Pierwszokomunijnego.

 

6. W środę, 18 września, Polska MŁODZIEŻ i DZIECI przeżywają święto swojego patrona, św. Stanisława KOSTKI. Już dzisiaj zapraszamy DZIECI ze szkół podstawowych na nabożeństwo w kościele o godz. 16.00. Natomiast MŁODZIEŻ zapraszamy na Mszę św. i specjalne nabożeństwo o godz. 18.00.

 

7. W sobotę, 21 września w Podzamczu Chęcińskim, w Centrum Nauki Leonardo Da Vinci, odbędzie się XIX Diecezjalny Dzień Ministranta. Także nasi ministranci wezmą w nim udział.

 

8. W niedzielę, 22 września na Jasnej Górze OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA MAŁŻEŃSTW. Organizowany jest z naszej parafii wyjazd do Częstochowy w tym dniu. Koszt 35 zł. Wyjazd o godz. 5.30. Zapisy w zakrystii.

 

9. W sobotę, 28 września zaproszeni jesteśmy wszyscy, a szczególnie młodzież do udziału w XX ŚWIĘTOKRZYSKIM RAJDZIE PIELGRZYMKOWYM pod hasłem: „Krzyż Twój to moja Arka”. Od przyszłej niedzieli będzie się można do udziału w rajdzie zapisywać. Zapraszamy i zachęcamy. Więcej informacji: www.rajd.pttkkielce.pl. 

 

10. W niedzielę, 29 września planowana jest pielgrzymka do Polskiego sanktuarium Św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym oraz do Dębowca (Polskiego La Salette). Wyjazd o godz. 6.00. Koszt 40 zł. Można zapisywać się w zakrystii.

 

11. Zachęcamy do zakupienia i lektury nowych numerów „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

W najnowszej „Niedzieli” m.in.:
- Polska to ojczyzna bohaterów – 80. Rocznica wybuchu II wojny światowej. Echa uroczystości rocznicowych
- Nowe wyzwania katechezy – braki kadrowe, wypisywanie się uczniów z lekcji religii, ograniczanie w niektórych szkołach liczby godzin katechezy. Jakie są przyczyny tych problemów?
- Katecheci na medal – jak to osiągnąć? (mówi m.in. o. Jakub Zawadzki z Jędrzejowa)
- Dwie myśli o narodzinach Maryi
- Czas kanapowego katolicyzmu. Nadchodzi pora, aby wykazać, że nasze deklaracje odnośnie do wiary nie są jedynie rytualnymi pomrukami, ale mogą stać się stylem życia

W „Niedzieli Kieleckiej” m.in.:
- Rolnicy świętowali w Goleniowach
- Bukiet Margaretek rozrasta się - trwa modlitwa za kapłanów
- Wojna, wojna. Ziemia kielecka także złożyła dużą daninę krwi w czasie II wojny światowej
- Kluczewsko dołączyło do rodziny szkół papieskich

W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” m.in.:
- Aby poznać się lepiej. Polaków i Węgrów łączy nie tylko historia. Wspólnie możemy zmienić Europę
- Tam, gdzie pachnie Bogiem – Papież Franciszek w Afryce
- Chrześcijanin a wojna. Czy należało bronić się we wrześniu? Czy Ewangelia pozwala służyć w wojsku?
- Nie wyrzeknę się wiary – św. Melchior Grodziecki
- Ścieki w Wiśle – Czy grozi nam katastrofa ekologiczna?

 

12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych parafian: Śp. Henryka MYSIORA, l. 69; Helenę MAJ, l. 93; Janinę WESOŁOWSKĄ, l. 79; Zofię SKOCZYLAS, l. 70, (przez wiele lat zaangażowana była w pracy duszpasterskiej naszej parafii); Kazimierza SOWĘ, l. 79 (pogrzeb w par. Stopnica). Polecajmy Bożemu Miłosierdziu spokój ich dusz oraz wszystkich wiernych zmarłych. Wieczny odpoczynek…

 

CODZIENNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 20.30 ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC

 


 

1 września 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dzisiaj:

 • Odczytanym Listem Pasterskim weszliśmy w klimat tegorocznego Tygodnia Wychowania Chrześcijańskiego, który będziemy przeżywać w dniach 15-21 września, pod hasłem: „NAUCZYCIELU, GDZIE MIESZKASZ?” ( J 1,38).
 • Na Jasnej Górze w Częstochowie ogólnopolskie „Święto dziękczynienia za plony” Centralne Dożynki. Uczestniczy w nich Ksiądz Proboszcz jako Diecezjalny Duszpasterz Rolników. Włączamy się w tą dziękczynną modlitwę, dziękując za błogosławione plony tegorocznych żniw.
 • Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z kl. IV SP i ich rodziców. Zapraszamy.
 • O godz. 14.00 zabrzmią dzwony kościelne w diecezji kieleckiej, stanowiąc wyjątkową formę wspomnienia o ofiarach najtragiczniejszej wojny w dziejach ludzkości i oddania hołdu polskim żołnierzom, którzy z najwyższym poświęceniem bronili Ojczyzny.

 

2. W poniedziałek:

 • O godz. 7.30 Msza św. z racji rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież, nauczycieli, rodziców.
 • O  godz. 13.00 w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka rozpoczęcie roku szkolnego i poświęcenie szkoły po modernizacji.

 

3. We wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 

4. W czwartek:

 • Pierwszy czwartek miesiąca.
 • O godz. 18.00 na Mszę św. zapraszamy wszystkich ministrantów, starszych i młodszych a po niej na spotkanie.

 

5. W piątek:

 • Pierwszy piątek miesiąca.
 • Od godz. 16.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Do spowiedzi świętej zapraszamy z racji rozpoczętego roku szkolnego dzieci i młodzież.
 • O godz. 18.00 Msza św. i Komunia św. w intencji wynagradzającej Sercu Jezusowemu.

 

6. W sobotę:

 • Pierwsza sobota miesiąca.
 • Od godz. 8.30 odwiedziny chorych z posługa sakramentalną.
 • O godz. 13.00 w Broninie, przy pomniku pamięci, odprawiona zostanie Msza św. w intencji bohaterów „KAMPANII WRZEŚNIOWEJ 1939 roku”, w 80 rocznicę bitwy pod Broniną. Organizatorzy zapraszają.
 • O godz. 18.00 Msza św. a po niej comiesięczna adoracja NS do godz. 21.00

 

7. W przyszłą niedzielę:

 • O godz. 11.00 Msza św. z udziałem dzieci podczas, której poświęcimy zeszyty, książki i przybory szkolne dzieci, które w tym roku rozpoczynają naukę w szkole podstawowej. Zapraszamy scholkę dziecięcą i te dzieci, które chcą należeć do scholki. Po Mszy św. spotkanie dla dzieci z kl. III SP, które rozpoczynają przygotowania do Pierwszej Spowiedzi Komunii św. oraz dla ich rodziców.
 • O godz. 15.00 Msza św. i spotkanie klas VIII Szkół Podstawowych oraz ich rodziców. Młodzież ta przygotowywana jest do sakramentu BIERZMOWANIA. Obecność na spotkaniach młodzieży oraz rodziców obowiązkowa.
 • W Wiślicy, Piekoszowie i Piotrkowicach doroczna Uroczystość Odpustowa ku czci Narodzenia NMP (MB Siewnej).

 

 8. W sobotę, 14 września – w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – we Włocławku (Lotnisko Kruszyn) odbędzie się spotkanie modlitewne „Polska pod Krzyżem”.  Jest propozycja wyjazdu na to niezwykłe wydarzenie. Zapisy w zakrystii i u pani Marii Kamińskiej pod nr telefonu 790 895 970. Więcej informacji: www.polskapodkrzyzem.pl.

 

9. W sobotę, 21 września w Podzamczu Chęcińskim, w Centrum Nauki Leonardo Da Vinci, odbędzie się XIX Diecezjalny Dzień Ministranta. Także nasi ministranci wezmą w nim udział.

 

10. W sobotę, 28 września zaproszeni jesteśmy wszyscy, a szczególnie młodzież do udziału w XX ŚWIĘTOKRZYSKIM RAJDZIE PIELGRZYMKOWYM pod hasłem: „Krzyż Twój to moja Arka”. Od przyszłej niedzieli będzie się można do udziału w rajdzie zapisywać. Zapraszamy i zachęcamy. Więcej informacji: www.rajd.pttkkielce.pl. 

 

11. W niedzielę, 29 września planowana jest pielgrzymka do Polskiego sanktuarium Św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym. Wyjazd o godz. 6.00. Koszt 40 zł. Można zapisywać się w zakrystii.

 

12. Dziękujemy młodzieży, która z ks. Adamem uczestniczyła w dniu wczorajszym w pielgrzymce młodzieży naszej diecezji do sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie.

 

13. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:

- Dzwonek dla nauczycieli. Tym razem na rozpoczęcie roku szkolnego nauczyciele czekają z większymi emocjami niż uczniowie

- Strach się bać. O. Paweł Adamik OP wyjaśnia, kiedy należy udać się do egzorcysty, a kiedy potrzebna jest porada psychiatry

- Nie zgub dziecka w sieci. Jak korzystają z internetu nasze dzieci? I co mogą tam spotkać?

- Tajne przez poufne. Tajemnica spowiedzi a prawo państwowe

- Nie mieliśmy wyboru - 80. rocznica wybuchu II wojny światowej

- Rozczarowani - obraz młodego pokolenia w naszym kraju

 

W najnowszej Niedzieli (jest to numer specjalny z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, w którym są artykuły polityków i naukowców publikowane w ramach projektu Opowiadamy Polskę w gazetach na całym świecie):

- Silni historią i doświadczeniem - refleksja Prezydenta RP Andrzeja Dudy

- Polski długi rok 1939 - art. Premiera Mateusza Morawieckiego

- To był test europejskiej solidarności - niemiecki historyk Jochen Böhler

- Europa nie chciała umierać za Gdańsk - włoski historyk Marco Patricelli

- Dlaczego nie pomogliśmy wam w roku 1939 - pisze Jean-Paul Oury

 

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

- Wywiad z biskupem Janem Piotrowskim - o ostatniej podróży do Peru

- Na rowerach do Mamy - Pielgrzymka Rowerowa

- Pamięć o tamtym Wrześniu

- Mickiewiczowskie "Dziady" podczas festiwalu u cystersów w Jędrzejowie

 

W Małym Gościu Niedzielnym dodatek – linijka i naklejka.

 

Nowy numer kuriera Chrystus i Ty – ChiT poświęcony wydarzeniu modlitewnemu „Polska pod Krzyżem”. Znajdziemy w nim także artykuł o Sanktuarium na Świętym Krzyżu.

 

14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie śp. Stanisław PIERŚCIŃSKI l. 80, Stanisław ŻÓŁTAK l. 89, brat Ks. Kan. Józefa Żółtaka. Polecajmy Bożemu Miłosierdziu spokój ich dusz, wszystkich naszych bliskich zmarłych oraz poległych w obronie wolności naszej Ojczyzny. Wieczny odpoczynek…

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE,

O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO MIŁOSIERDZIA”,

O GODZ. 20.30 ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC.

 


 

25 sierpnia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Przed nami ostatni tydzień wakacji. Dziękując Panu Bogu za dobry czas wakacyjny, starajmy się Bogu wyrazić wdzięczność. Wyrazem tej wdzięczności niech będzie postanowienie bycia gotowym, do podjęcia wszelkich nowych wyzwań, które Pan Bóg będzie przed nami stawiał. Szczególny apel kierujemy do DZIECI, MŁODZIEŻY i RODZICÓW, aby w nowy rok szkolny wejść pojednanymi z Panem Bogiem i gorliwie podjąć nowy etap edukacji. O modlitwę prosimy wszystkich.

 

2.W dniu jutrzejszym, poniedziałek – 26 sierpnia, cała Polska wpatruje się w Jasną Górę – „Duchową Stolicę Polski”. Jednoczymy się ze wszystkimi pielgrzymami, z którymi modlimy się o lepsze jutro dla wszystkich Polaków. Niech w Ojczyźnie naszej, gdzie króluje Matka Boża dzieją się rzeczy dobre i wartościowe. Niech chrześcijańskie wartości, które nasi przodkowie wypracowali i wymodlili na ojczystej ziemi nie będą zamieniane na antywartości, które przeczą godności człowieka i ją niszczą! Wołajmy: MARYJO !POMÓŻ NAM W NASZEJ DUCHOWEJ PRACY NAD ZACHOWANIEM NASZEJ GODNOŚCI!

Zapraszamy jutro do udziału w mszach św. o godz.6.30,10.00 i 18.00.

 

3. Od przyszłego poniedziałku – 2 WRZEŚNIA rozpoczynamy nowy rok szkolny. W poniedziałek – 2 września, o godz. 7.30 Msza Św. w intencji dzieci i młodzieży z racji rozpoczęcia NOWEGO ROKU SZKOLNEGO. Do udziału we MSZY św. zapraszamy wszystkich: Dzieci, Młodzież, Nauczycieli i Rodziców. Zapraszamy dzieci i młodzież do rozpoczęcia nowego roku zajęć od pojednania z Bogiem w sakramencie pokuty. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji dzieci i młodzieży o błogosławieństwo i wszelkie łaski dla nich, oraz dla wszystkich nauczycieli i wychowawców.

 

2 września, poniedziałek, o godz. 12.00 w Szkole Podstawowej nr 2, Im. Janusza Korczaka rozpoczęcie roku szkolnego i poświęcenie szkoły po modernizacji.

 

4.Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Ruch Czystych Serc zapraszają na VI Pielgrzymkę Młodych Diecezji Kieleckiej do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny pod hasłem: "Karolina - mocna w Duchu". Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 31 sierpnia 2019 r. Wyjazd o godz. 8.30. Chętni na wyjazd zapisują się w zakrystii. Zachęcamy młodzież do wyjazdu.

 

5. Od przyszłej niedzieli, 1 września powracamy do odprawiania mszy św. dla DZIECI o godz. 11.00, suma będzie odprawiana o godz.12.30.

 

6.W przyszłą niedzielę – 1 września, na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkie dzieci z klas czwartych, szkół podstawowych które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. Po mszy św. krótkie spotkanie tych dzieci.

 

7.W przyszłą niedzielę, 1 września, na Jasnej Górze „OGÓLNOPOLSKIE DOŻYNKI”. Podziękowanie za tegoroczne zbiory. Włączmy się wszyscy w to dziękczynienie.

 

Jak zapowiadaliśmy przed tygodniem, jest już kalendarz na intencje mszalne na rok 2020. Można intencje mszalne na następny rok zamawiać.

 

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych parafian: śp. Mieczysława BOCIŃSKIEGO, l.97; Ewę OLESIŃSKĄ-SZCZYREK, l. 57; Ludwikę STARCZYŃSKĄ, l. 96; Danutę ZRĘDĘ, l. 73. Polecamy Bożemu Miłosierdziu spokój ich dusz i naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…

 

CODZIENNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 20.30 ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC

 


 

18 SIERPNIA 2019 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Wakacyjny czas zbliża się do końca. Pozostało dwa tygodnie.  Jaki to był czas? Na ile odpoczynek, wakacyjne wędrówki, podziwianie piękna przyrody zbliżyły nas do Boga, Stwórcy Świata i naszego Pana!? Niech pozostały wakacyjny czas będzie przez nas dobrze przeżyty. Niech pogłębi naszą wiarę, umocni naszą nadzieję , niech otworzy nasze serca na otaczających nas ludzi, którzy tak jak my, potrzebują ludzkiej życzliwości i miłości

      

2. W przyszły poniedziałek  – 26 sierpnia,  cała Polska wpatrzona będzie w Jasną Górę – „Duchową  Stolicę Polski”.  Będziemy jednoczyć się ze wszystkimi pielgrzymami, z którymi módlmy się o lepsze jutro dla wszystkich Polaków. Niech w Ojczyźnie naszej, gdzie króluje Matka Boża dzieją się rzeczy dobre i wartościowe.  Niech chrześcijańskie wartości, które nasi przodkowie wypracowali i wymodlili na ojczystej ziemi  nie będą zamieniane na antywartości, które przeczą godności człowieka i ją niszczą!  Wołajmy:

   MARYJO !  POMÓŻ NAM W NASZEJ DUCHOWEJ PRACY NAD ZACHOWANIEM NASZEJ GODNOŚCI! 

 

3. W liturgii najbliższego tygodnia wspominamy:

Wtorek, 20 sierpnia – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

Środa, 21 sierpnia – św. Piusa X, papieża

Czwartek, 22 sierpnia – Najświętszej Maryi Panny Królowej

Sobota, 24 sierpnia – ŚWIĘTO ŚW. BARTŁOMIEJA, APOSTOŁA

 

4. W najbliższą sobotę, 24 sierpnia o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św.  O Boże bł. i wszelkie łaski dla RODZIN z ulic Langiewicza, Biwakowej i Szmaragdowej, które przyjmowały Matkę Boża w figurze Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy.

 

5. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych parafian: śp. Teresę BOROWSKĄ, l. 70;  Halinę EJSMOND, l. 94;  Mariannę SZOSTAK, l. 86. W poniedziałek o godz. 15.00 pogrzeb śp. Mieczysława BOCIŃSKIEGO z os. Legionów Polskich 5 a we wtorek, o godz. 15.00 pogrzeb śp. Ewy OLESIŃSKIEJ-SZCZYREK z os. Kościuszki 12. Rodziny zapraszają do udziału w pogrzebach. Polecamy Bożemu Miłosierdziu spokój ich dusz i naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…

                                                                                            

   CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 20.30 ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC

 


 

11 sierpnia  2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERRSKIE – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1.   Na pielgrzymim szlaku wielu naszych rodaków podąża na Jasną Górę, do naszej Matki i Królowej. Wśród pielgrzymujących są nasi parafianie w 38 Diecezjalnej Pielgrzymce z Wiślicy na Jasną Górę. Wspierajmy ich naszymi modlitwami.

2.  We wtorek – 13 sierpnia, przypada kolejny tego roku DZIEŃ FATIMSKI.

                        Program tego dnia:

        6.30  Msza św.  po mszy św. Różaniec

10.00  Msza św.   na którą szczególnie zapraszamy chorych, starszych, cierpiących w czasie mszy św. błogosławieństwo lekarstw

                                po mszy św.  RÓŻANIEC

        17.15 – RÓŻANIEC

                     18.00 – Msza św.

    20.00  - NABOŻEŃSTWO POKUTNE, RÓŻANIEC,

                     PROCESJA Z FIGURĄ PRZY ŚWIECACH.

                 MSZA ŚW. UCAŁOWANIE RELIKWII

3. W CZWARTEK - 15 sierpnia, Uroczystość WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. W Katechizmie Kościoła Katolickiego czytamy: Niepokalana Dziewica...dopełniwszy biegu życia ziemskiego z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana jako Królowa wszystkiego, aby bardziej upodobniła się do Syna Swego, Pana panujących, oraz Zwycięzcy grzechu i śmierci. Wniebowzięcie jest szczególnym uczestniczeniem w Zmartwychwstaniu Jej Syna i uprzedzeniem zmartwychwstania chrześcijan.

W  CZWARTEK, w  uroczystość, serdecznie  zapraszamy do uczestnictwa we Mszach św. o godz. 6.30,  8.00,  9.30, 12.00, 18.00. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo pierwocin zbiorów tego roku: kwiatów, zbóż i wszelkich ziół.

 

4. W liturgii najbliższego tygodnia wspominamy:

  Poniedziałek – 12 sierpnia – Św. Joanny Franciszki de CHANTAL, zakonnicy.

Środa – 14 sierpnia – Św. Maksymiliana Marii KOLBEGO, męczennika.

Czwartek – 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP

Piątek -  16 sierpnia – Św. Stefana Węgierskiego

Sobota – 17 sierpnia, św. Jacka

 

         W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych parafian: Śp. Zbigniewa PEDRYCZA l. 73,  Danutę WOJCIECHOWSKĄ l. 72,  Tadeusza LISA l. 69,  Grażynę WACH  l. 69, Eugenię RUDNIK l. 83,  Czesława SARNECKIEGO  l. 76.  We wtorek, 13 sierpnia o godz. 15.00, pogrzeb śp. Teresy BOROWSKIEJ z os. Legionów. Rodzina zaprasza na pogrzeb.

  Polecamy Bożemu Miłosierdziu spokój ich dusz i wszystkich wiernych zmarłych. Wieczny odpoczynek …

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 20.30 ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC

 


 

4  sierpnia  2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA.

                            

1.    Idących ze wszystkich zakątków Polskiej Ziemi PIELGRZYMÓW na JASNĄ GÓRĘ, do Tronu Królowej Polski,  wspierajmy serdeczną i szczerą modlitwą. Jutro,  5 sierpnia o godz.  20.00 w Wiślicy uroczystą mszą św. rozpocznie się 38 Piesza Pielgrzymka KIELECKA.

      Uczestników pielgrzymki z  buskich parafii informujemy, że, we wtorek, 6 sierpnia,  o godz. 5.00 z przystanku starego dworca /obok Rosmana /  odjedzie autobus z pielgrzymami do Wiślicy.

     We wtorek, 6 sierpnia, godz. 10.30 pielgrzymi naszej Pieszej Kieleckiej Pielgrzymki wejdą w obszar naszego miasta. O godz. 11.30 w kościele Św. Brata Alberta msza św. dla pielgrzymów,  a po mszy św. obiad. Z  radością i życzliwością witajmy pielgrzymów i w każdy możliwy sposób ich wspierajmy.  Od godz.  12.30,  można pielgrzymom na placu przy kościele Św. Brata Alberta zanieść obiadowy poczęstunek. Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli z naszej i nie tylko naszej parafii.   Zachęcamy także, tych, którzy z różnych racji nie mogą w sposób fizyczny w pielgrzymowaniu uczestniczyć, do wpisanie się  do księgi „DUCHOWEGO PIELGRZYMOWANIA” Zapisać się można w zakrystii.

   Przypominamy o Diecezjalnej PIELGRZYMCE  ROWEROWEJ z Kielc na Jasną Górę. Szczegóły pielgrzymki  na tablicy ogłoszeń.

 

2.  W liturgii najbliższego tygodnia wspominamy

-  Wtorek, 6 sierpnia - Święto Przemienienia Pańskiego.

-  Środa, 7 sierpnia - Bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela wielu zakonów żeńskich, w  tym zakonu sióstr bezhabitowych.

-  Czwartek, 8 sierpnia  - Św. Dominika.

-  Piątek, 9 sierpnia – Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.

-  Sobota, 10 sierpnia – Święto Św. Wawrzyńca, diakona, męczennika.

-  Niedziela, 11 sierpnia – Św. Klary z Asyżu.

 

3.  W dniu 6 lipca tego roku, nasza Parafianka Siostra ŁUCJA SZYDŁOWSKA złożyła WIECZYSTĄ PROFESJĘ  (śluby wieczyste). Dziękując Panu Bogu za dar zakonnego powołania, w dniu 11 sierpnia, przyszłą niedzielę, o godz. 12.00 będzie odprawiona uroczysta MSZA ŚW. DZIĘKCZYNNA, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja KALETY, z udziałem Siostry ŁUCJI.  Serdecznie wszystkich do udziału w tej mszy św. zapraszamy.

 

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych parafian….

Śp. Stanisława OWSIŃSKIEGO l. 74,  Andrzeja NOWACZKIEWICZA l. 62, Marka TOMALĘ l. 67. Polecajmy Bożemu Miłosierdziu spokój ich dusz,  oraz wszystkich naszych zmarłych.  Wieczny odpoczynek …….. 

                                                                                            

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 20.30 ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC

 


 

28 lipca 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.  Jak POLSKA długa i szeroka, pielgrzymują RODACY do stóp PANI JASNOGÓRSKIEJ. W PONIEDZIAŁEK, 5 sierpnia w Wiślicy rozpoczyna się po raz kolejny, już 38 PIESZA PIELGRZYMKA KIELECKA. Wspierajmy wszystkich pielgrzymujących, wśród nich pielgrzymów naszej parafii, swoją szczerą i serdeczną modlitwą.

W przyszły wtorek, 6 czerwca  pielgrzymi naszej pielgrzymki będą gościć w naszym mieście. Około godz. 11.30 Msza św. w kościele Św. Brata Alberta. Około godz. 12.30 będzie obiad dla pielgrzymów, przygotowany przez mieszkańców Buska-Zdroju. Włączmy się wszyscy w ugoszczenie pielgrzymów. Co kto może niech zaniesie na ten obiad.

 

2. Sierpień – to dla nas Polaków szczególny miesiąc. Miesiąc tylu pamiętnych wydarzeń historycznych, i religijnych przeżyć. Wspominamy „Cud nad Wisłą”, Powstanie Warszawskie, powstanie „Solidarności”. Miesiąc pielgrzymek, zdążających ku Jasnej Górze. Miesiąc, w którym POLACY od lat powstrzymują się od spożywania napojów alkoholowych. Zachęcamy do podjęcia tego błogosławionego trudu.

 

3.  Czas letni, to okres intensywnej pracy rolników przy zbiorze plonów. Pamiętajmy o ich mozolnej i ciężkiej pracy. W imię po chrześcijańsku pojętej solidarności wspomnijmy przed Panem we wdzięcznej modlitwie tych, „którzy żywią i bronią” Śpieszmy im z wieloraką pomocą.

 

4.  W liturgii tego tygodnia wspominamy:

      - Poniedziałek, 29 lipca – Św. Marty

     - Środa, 31 lipca,  Św. Ignacego Loyoli 

     - Piątek, 2 sierpnia, Matki Bożej Anielskiej.

     - Niedziela, 4 sierpnia – Św. Jana Marii Vianney’a, patrona proboszczów.

 

5.  W tym tygodniu przypadają I CZWARTEK, PIĄTEK i SOBOTA MIESIĄCA. Zapraszamy do spowiedzi i Komunii św.. Szczególnie o I Piątku przypominamy dzieciom. Spowiedź w naszym kościele w I Piątek od godz.  6.00 – 7.00, oraz od godz. 16.30  do 18.00. Serdecznie zapraszamy. W I SOBOTĘ,  3 sierpnia od godz. 18.00  do 21.00 comiesięczna ADORACJA. Serdecznie zapraszamy.

 

6.  Jak zapowiadaliśmy w minioną niedzielę dzisiaj, po mszach św. o godz. 9.30 i 12.00 poświęcenie pojazdów. Każdy z nas może w dniu dzisiejszym włączyć się w akcję pomocy misjom. Hasło akcji; „1 grosz za jeden szczęśliwie przejechany kilometr, na samochody dla misjonarzy.” Zachęcamy  do włączenia się do tej pięknej akcji.

 

         W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych parafian; sp. Bronisława  BANACHA l. 87 i naszego Szafarza Nadzwyczajnego  Eucharystii Stanisława KAWECKIEGO l. 80.  Polecamy Bożemu Miłosierdziu spokój  ich dusz  wszystkich wiernych zmarłych.     Wieczny odpoczynek … 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 20.30 ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC.

 


 

21 lipca 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.      Trwa czas wakacji.  Korzystając z daru wolnego czasu od pracy i nauki, nie zapominajmy o chrześcijańskiej postawie, której w każdym czasie Pan Bóg od nas wszystkich oczekuje. Niech nasza dobra wola, pozwala nam zarówno odpoczywać,  podziwiając piękno stworzonego przez Pana Boga świata, a także ubogacać naszą duszę.  Niech Bóg nam w dobrych poczynaniach obficie błogosławi.

    W dniu dzisiejszym przed kościołem coroczna zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski, tzw. Zbiórka letnia. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

2.  Dnai 5 sierpnia z Wiślicy na Jasną Górę wyrusza Piesza Pielgrzymka Kielecka. Zachęcamy wszystkich, którzy maja w miarę dobre zdrowie, czas i ducha Bożego do udziału w tych „REKOLEKCJACH W DRODZE”. Zapisy do udziału w pielgrzymce można dokonać w zakrystii, oraz zabrać deklaracje uczestnika pielgrzymki.

   Na tablicy ogłoszeń informacja o organizowanej w naszej diecezji, jak każdego roku Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę. Zainteresowanych udziałem w pielgrzymce rowerowej zachęcamy do zapoznania się  z programem.

 

 3.   W tym tygodniu w liturgii wspominamy;

   Poniedziałek,  22 lipca,  Święto Św. Marii Magdaleny.

   Wtorek, 23 lipca, Święto Św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy.

   Środa,  24 lipca,  Św. Kingi, dziewicy

   Czwartek, 25 lipca Święto Św. Apostoła JAKUBA, oraz Św. Krzysztofa.

Piątek, 26 lipca Św. Anny i Św. Joachima, Rodziców Matki Najświętszej.

 

5.  W przyszłą niedzielę /28 lipca/ o godz. 12.00  odprawiona zostanie Msza św. w intencji  wszystkich kierowców i ich rodzin, oraz za zmarłych kierowców. Do udziału we Mszy św. zapraszamy wszystkich parafian, szczególne zaproszenie kierujemy do innych cechów, zapraszamy ze sztandarami. Po Mszy św. poświęcenie pojazdów przed kościołem. Także po Mszy św. o godz. 9.30  poświęcenie pojazdów. W przyszłą niedzielę przy okazji błogosławieństwa pojazdów będą zbierane ofiary do puszek z przeznaczeniem na kupno samochodów dla MISJONARZY. Coroczną akcją wspieramy dzieło misyjne kościoła. Serdecznie wszystkich zachęcamy do włączenia się w to dzieło. 

 

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszą parafiankę : śp.  Genowefę KALETĘ l. 90.         Polecamy Bożemu Miłosierdziu spokój jej duszy i  wszystkich wiernych zmarłych.  Wieczny odpoczynek ……

 

 CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI    

PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE,

    O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO MIŁOSIERDZIA”,

    O GODZ. 20.30   ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC

 


 

14 lipca 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dzisiaj na prośbę Biskupa Kieleckiego modlimy się podczas Mszy świętych w intencji zachowania ładu moralnego w naszym społeczeństwie. Módlmy się za chrześcijan, aby w życiu osobistym, zawodowym i społecznym byli wiarygodnymi i odważnymi świadkami i obrońcami zasad moralnych oraz o zachowanie ładu moralnego w społeczeństwie i unikanie postaw zmierzających do demoralizacji dzieci i młodzieży.

 

2. W poniedziałek przypada wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa, doktora Kościoła.

 

3. We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

 

4. W sobotę w dniu odpustu św. Kingi pod patronatem Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego – Pasterza Diecezji Kieleckiej odbędzie się V Pielgrzymka do Diecezjalnego Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa "W mocy Bożego Ducha". Początek uroczystości o godzinie 11.00 przy źródełku św. Kingi.

 

5. W przyszłą niedzielę rozpocznie się 20. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.

 

6. Zachęcamy do udziału w Kieleckiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę oraz w Rowerowej Pielgrzymce Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i na stronach internetowych diecezji oraz naszej parafii.

 

7. Trwają wakacje. Dla wielu to czas upragnionego wypoczynku. Zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Dla znacznej większości, z różnych racji to czas normalnej pracy i skromnego wypoczynku. Nie zapominajmy w tym czasie o Panu Bogu, o naszej odpowiedzialności za świadectwo chrześcijańskiego życia, w naszej codzienności.

 

8. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych parafian:  śp. Jana SZTUKA, l. 81; Bogdana WÓJCIKA, l. 73 i Jarosława MASINA, l. 55. Polecamy Bożemu Miłosierdziu spokój ich dusz i  wszystkich wiernych zmarłych. Wieczny odpoczynek…

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE,

O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO MIŁOSIERDZIA”,

O GODZ. 20.30 ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC

 


 

7  lipca 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.   Trwają wakacje. Dla wielu to czas upragnionego wypoczynku. Zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Dla znacznej większości, z różnych racji to czas normalnej pracy i skromnego wypoczynku. Nie zapominajmy w tym czasie o Panu Bogu, o naszej odpowiedzialności za świadectwo chrześcijańskiego życia, w naszej codzienności. Tego świadectwa od nas oczekują ludzie, którzy gdzieś w swoim życiu o Bogu zapomnieli, albo z różnych racji od Boga odeszli.  Niech każdy dzień, będzie dla nas wykorzystaną szansą na umocnienie naszej wiary oraz na umocnienie w wierze naszych bliźnich. Polecajmy tę intencję Bogu, prosząc o wstawiennictwo Matkę Najświętszą i naszych świętych.

 

 2. Od tej niedzieli Msze Św. w niedziele są odprawiane w porządku  wakacyjnym; 6.30,  8.00,  9.30,  12.00, 18.00.  Nie będzie mszy św. o godz.  11.00

 

3. W liturgii najbliższego tygodnia wspominamy:

 Poniedziałek, 8 lipca  - Św. Jana z Dukli, prezbitera

 Czwartek, 11 lipca – Św. Benedykta, opata, Patrona Europy.

 Piątek, 12 lipca  - Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

 Sobota, 13 lipca – Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

 

4.   W czwartek, 11 lipca o godz. 18.00 zapraszamy na mszę św. w intencji ofiar ”RZEZI WOŁYŃSKIEJ”. To dzień 76. rocznicy pamiętnych wydarzeń. Zapraszamy.   

 

5.   W  SOBOTĘ - 13 LIPCA, kolejny tego roku “DZIEŃ FATIMSKI” 

                Program Dnia Fatimskiego. 

     Godz.  6.30 Msza św. – Różaniec.

     10.00 Msza św. dla chorych, błogosławieństwo lekarstw. Różaniec.

         17.30 – RÓŻANIEC

        18.00  - Msza św. z kazaniem

20.00 - NABOŻEŃSTWO POKUTNE, RÓŻANIEC, PROCESJA Z FIGURĄ /przynosimy świece/ MSZA ŚWIĘTA z kazaniem. Błogosławieństwo.

Liturgii wieczornej będzie przewodniczył Ks. Dr Artur SKRZYPEK, Dyrektor Duszpasterstwa Rodzin naszej diecezji.

O godz. 20.45 w Sobotę w DZIEN FATIMSKI odprawiona będzie msza św. w intencji rodzin z ulic: Langiewicza, Biwakowa i Szmaragdowa, które w minionych tygodniach przeżywały „Nawiedzenie Matki Bożej w figurze Fatimskiej” Rodziny serdecznie zapraszamy.

 

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych  parafian: śp. Tadeusza Gawłowskiego l. 85,  Grażynę SZYMACHĘ l. 66.       Polecamy spokój ich  dusz, oraz  naszych bliskich zmarłych.   Wieczny odpoczynek ...

 

CODZIENNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 20.30 ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC

 


 

30 CZERWCA 2019 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – XIII  NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.  Rozpoczął się czas wakacji, urlopów, zasłużonego odpoczynku. Nie ma jednak urlopu od modlitwy, Mszy świętej w niedziele i święta i zachowywania Bożych przykazań. Nie dyspensuje nikogo od uczestnictwa we Mszy św. ani odległość od Kościoła, ani niezorientowanie w rozkładzie nabożeństw. Po przyjeździe na wakacje od razu powinniśmy zorientować się , gdzie jest świątynia i o której godzinie odprawiane są Msze święte. Uczestnictwo w niedzielnej liturgii Mszy świętej ma w czasie urlopów znaczenie specjalnego świadectwa.

 

2. Od  przyszłej niedzieli, 7 lipca Msze Św. w niedziele będą odprawiane w porządku wakacyjnym: 6.30,  8.00,  9.30,  12.00, 18.00

 

3. W dniu wczorajszym rozpoczął się w naszym mieście i w ościennych miejscowościach XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz. Zapraszamy na koncert w naszym kościele jutro, w poniedziałek, 1 lipca o godz. 18.00. Będzie to koncert: „STABAT MATER” w wykonaniu Polskich artystów i Orkiestry z Ukrainy. W związku z tym, że koncert będzie o godz. 18.00, dlatego Msza św. popołudniowa jutro wyjątkowo będzie odprawiona o godz. 17.00. Bardzo prosimy, aby Ci, którzy zamówili intencje na ten dzień, przyszli na godz. 17.00. Za konieczną zmianę godziny Mszy św. przepraszamy.

Na tablicy ogłoszeń umieszczony jest plakat z całym programem festiwalu. Wiele pięknych i bardzo ciekawych występów. Zachęcamy do udziału w słuchaniu koncertów.

 

4. W tym tygodniu przypadają: I CZWARTEK,  I PIĄTEK i I SOBOTA MIESIĄCA. Zapraszamy do spowiedzi i komunii św. Szczególnie przypominamy dzieciom.  Spowiedź w piątek od godz. 16.30.  W sobotę od godz. 18.30 do 21.00 zapraszamy na comiesięczną ADORACJĘ.

W  czasie wakacji nie będzie odwiedzin chorych, poza sytuacjami wyjątkowymi.

 

5. W środę przypada święto św. Tomasza Apostoła.

 

6. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwie procesyjnym w  miniony czwartek, w Oktawę Uroczystości Bożego Ciała. Szczególnie pragniemy podziękować za przyniesione kwiaty Parafianom z  ulic  NADOLE, REYMONTA,  DYGASIŃSKIEGO i PRUSA. Panom: Stanisławowi Prażuchowi, Markowi Misiakiewiczowi, Grzegorzowi Złotnikowi, Paniom: Jadwidze Chojnie, Ewie Złotnik dziękujemy za zestawienie ołtarzy i dekoracje – Bóg zapłać! Msza św. w intencji rodzin z ul. Nadole będzie odprawiona w Domu Księży Emerytów w Kielcach w dniu 15 lipca, o godz. 7.00.

 

7. Wędrująca po naszej parafii Matka Boża w Figurze Fatimskiej skończyła nawiedzenie przy ul. Langiewicza. Obecnie nawiedza rodziny przy ul. Polnej. Prosimy, aby w następnej kolejności Matka Boża odwiedziła rodziny w domach jednorodzinnych przy ulicach: Sienkiewicza, Dąbrowskiej, Konopnickiej, Orzeszkowej, Kochanowskiego, Broniewskiego, Reja, Korczaka.

 

8. W sobotę wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. W tym dniu nasza parafianka Siostra ŁUCJA SZYDŁOWSKA od Najświętszych Serc Jezusa i Maryi, złoży WIECZYSTĄ PROFESJĘ (ŚLUBY WIECZYSTE). Polecamy Jej osobę modlitwie nas wszystkich.

 

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszego parafianina: śp. Franciszka ŁUKASIKA  l. 93. Polecamy spokój jego duszy oraz  naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek ..

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 20.30 ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC.

 


 

23 czerwca 2019 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  -  XII NIEDZIELA  ZWYKŁA.

1.  Jak zapowiadaliśmy przed tygodniem, w dzisiejszą  niedziele po mszach św. w całym dekanacie Busko – Zdrój zbiórka ofiar na rzecz budującego się w Busku – Zdroju HOSPICJUM. Włączmy się wszyscy w to, tak potrzebne w naszym rejonie dzieło. Niech to będzie nasz wkład z głębi naszych serc.

 

2.   Dziękujemy wszystkim parafianom i gościom, którzy w miniony czwartek,

w uroczystość BOŻEGO CIAŁA wyznali wiarę przez uczestnictwo w uroczystej procesji.  

Wszystkim, którzy włączyli się czynnie do procesji; niosącym sztandary i feretrony, ministrantom i dzieciom sypiącym kwiaty, niosącym insygnia religijne, Szafarzom Nadzwyczajnym, wszystkim  uczestnikom, bez wyjątku serdecznie dziękujemy – BÓG ZAPŁAĆ! Przez cała OKTAWĘ zapraszamy do udziału w Procesji EUCHARYSTYCZNEJ po Nabożeństwie Czerwcowym o godz. 17.30; dzisiaj po sumie.

 

3.   W czwartek – 27 czerwca przypada OKTAWA BOŻEGO CIAŁA.  Zapraszamy wszystkich do udziału we Mszy św. i PROCESJI EUCHRYSTYCZNEJ wokół kościoła do czterech ołtarzy,  o godz.  18.00. wcześniej o godz. 17.30 Nabożeństwo Czerwcowe.

   O przystrojenie ołtarzy w tym roku prosimy rodziny z ulic; I  REYMONTA,  II NADOLE,

III DYGASINSKIEGO,  IV  PRUSA. Ołtarze można przystrajać od godz. 15.00 w czwartek.

DO udziału w procesji wszystkich serdecznie zapraszamy. Po procesji tradycyjne „POŚWIĘCENIE WIANKÓW”.    

 

4.  Rozpoczął się czas wakacji, urlopów, zasłużonego odpoczynku. Nie ma jednak urlopu od modlitwy, Mszy świętej w niedziele i święta i zachowywania Bożych przykazań. Nie dyspensuje nikogo od uczestnictwa we Mszy św. ani odległość od Kościoła, ani niezorientowanie w rozkładzie nabożeństw. Po przyjeździe na wakacje od razu powinniśmy zorientować się , gdzie jest świątynia i o której godzinie odprawiane są Msze święte. Uczestnictwo w niedzielnej liturgii Mszy świętej ma w czasie urlopów znaczenie specjalnego świadectwa.

 

5.  Jutro, 24 CZERWCA, poniedziałek UROCZYSTOŚĆ  NARODZIN św. Jana Chrzciciela. Imieniny naszego ks. Jubilata Jana ŁATAŁY. Składamy ks. Jubilatowi serdeczne życzenia; Bożej opieki,. Łaskawości i Bożego obfitego Błogosławieństwa.  Za ks. Jana odprawiona będzie msza św.; o godz. 9.30, dzisiaj.

 

6.   W najbliższy piątek, 28 czerwca przypada UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. Zapraszamy w tym dniu na msze św. o godz. 6.30 i 18.00. Nabożeństwo Czerwcowe o godz.  17.30.

 

 

7.     W najbliższą sobotę, 29 czerwca przypada Uroczystość Św. Apostołów; PIOTRA I PAWŁA. Zapraszamy w tym dniu na msze św., które będą odprawiane o godz.  6.30, 8.00,  9.30 12.00  i 18.00.  O godz. 17.30 Nabożeństwo Czerwcowe. O godz. 12.00 msza św. będzie odprawiana w intencji;  KOWALI,  ŚLUSARZY, którzy w tym dniu przeżywają swoje święto patronalne. 

   W tym dniu przypadają imieniny naszego Ks. Prefekta Pawła.   Z tej racji składamy ks. Pawłowi najserdeczniejsze życzenia; Obfitości łask  Bożych i wszelkiej pomyślności. Pamiętajmy o solenizancie w naszych modlitwach . Msza św. w Jego intencji odprawiona będzie w dzień Imienin, w sobotę o godz. 9.30 i 18.00

 

8.  W najbliższym tygodniu, w sobotę  rozpocznie się w naszym mieście i w ościennych miejscowościach  XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz.

   Już dzisiaj zapraszamy na koncert w naszym kościele

 w poniedziałek,  1 lipca, o godz. 18.00. W programie koncertu AVE MARYJA w pieśni i muzyce.  W związku z terminem festiwalu, msza św. popołudniowa w poniedziałek  1 lipca będzie wyjątkowo odprawiona o godz. 17.00. Za zmianę godziny odprawiana mszy św. w tym dniu przepraszamy.

Na tablicy ogłoszeń będzie umieszczony plakat z całym programem festiwalu. Wiele pięknych i bardzo ciekawych występów. Zachęcamy do udziału w słuchaniu koncertów.

 

9.   W Przyszły poniedziałek i wtorek – 1 i 2 lipca, na Jasną Górę zaproszeni są NAUCZYCIELE. Program Pielgrzymki Nauczycieli jest na tablicy ogłoszeń.

Hasło tegorocznej Pielgrzymki Nauczycieli są Słowa „ W IMIĘ PRZYSZŁOŚCI KULTURY”.   Nauczycieli zachęcamy do udziału w pielgrzymce.

 

10.  We wtorek 25 lipca na mszę św. o godz. 18.00, a następnie na spotkanie zapraszamy uczestników duszpasterskich spotkań „TALENT”      , dla Pracodawców i Przedsiębiorców.  Serdecznie zapraszamy.

 

11. Wszystkim OJCOM z racji Międzynarodowego „DNIA OJCA” składamy najserdeczniejsze życzenia; Niech Dobry Pan Bóg obdarza was zawsze obfitością swoich łask.  Mówimy wszystkim Ojcom – SZCZĘŚĆ BOZE!.

 

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszą parafiankę: śp. Natalię OCZKOWSKĄ l. 93.       Polecamy spokój jej duszy, oraz  naszych bliskich zmarłych.   Wieczny odpoczynek ..

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE,

   O GODZ. 15.00  

             NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO MIŁOSIERDZIA”,

   O GODZ. 20.30 ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

16 czerwca 2019 r.

 

1. Dzisiaj:

 • Uroczystość Najświętszej Trójcy uświadamia nam, że Bóg jest tajemnicą. Objawia jednak ludziom swoją wielką miłość, aby dać wszystkim udział w życiu wiecznym. Wychwalamy dzisiaj Boga w Trójcy Jedynego, Boga, który jest Ojcem, Syna, który jest Zbawicielem i Ducha Świętego, który nas uświęca. Trwajmy więc w imię Trójcy Świętej zawsze złączeni z Bogiem, który nas kocha, zbawia i uświęca.
 • O godz. 15.00 Msza św. i spotkanie młodzieży przygotowujących się do sakramentu BIERZMOWANIA oraz dla ich rodziców. Obecność obowiązkowa.
 • Jak zapowiadaliśmy przed tygodniem gościmy w naszej parafii Siostrę ze Zgromadzenia SIÓSTR „SERCANEK” z Krakowa, które prowadzą „BURSĘ” dla Studentek.

 

2. W poniedziałek:

 • Wspominamy Św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 • W parafii Św. Brata ALBERTA uroczystość ODPUSTOWA. Ks. Dziekan wszystkich serdecznie zaprasza. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 19.00.

 

3. W środę:

 • Zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego. O godz. 10.00 odprawiona będzie Msza św. dla I Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Busku-Zdroju, z racji 20-lecia jej istnienia. Modlitwą obejmiemy także Przedszkole „SMERFUŚ” i prywatny żłobek „SMERFIK”. Zapraszamy w imieniu Dyrekcji i Szkoły.
 • O godz. 17.30 na nabożeństwo czerwcowe i na Mszę św. z racji zakończenia roku  szkolnego zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież oraz nauczycieli i rodziców. Od godz. 16.30 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 • Po Mszy św. o godz. 18.00 w salce na organistówce spotkanie wszystkich członków i sympatyków AKCJI KATOLICKIEJ.

 

4. W czwartek:

 • UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI  CHRYSTUSA, zwana Uroczystością Bożego Ciała. W procesji eucharystycznej wyjdziemy na ulice naszego miasta. Niech Chrystus ukryty pod postaciami eucharystycznymi błogosławi nam wszystkim i darzy pokojem. Nasz udział w tej procesji niech stanie się publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus Chrystus jest wśród nas i z nami pozostanie na zawsze. Jesteśmy LUDEM BOŻYM, który jest nieustannie w drodze na spotkanie z Bogiem; niech ta procesja, w której będziemy kroczyć, to właśnie wyraża. Naszym Panem i Przewodnikiem w tym wędrowaniu jest Jezus, który pochyla się nad nami i na trudnych drogach naszego życia chce nas wspierać swoim Ciałem i Przenajświętszą Krwią w Eucharystii.  Uwielbiajmy go za ten wielki dar!
  Program nabożeństw w Boże Ciało: Msze Święte o godz. 6.30, 8.00, 9.30, ok. 12.00 (po zakończeniu procesji) i 18.00. W czasie Mszy Św. o godz. 9.30 nie będzie homilii. Około godz. 10.15 wyruszamy z procesją do czterech ołtarzy, ulicami Staszica, Prusa, Wojska Polskiego, Sądową. Prosimy bardzo serdecznie o przygotowanie ołtarzy, jak każdego roku oraz przystrojenia swoich domów, okien, zwłaszcza na trasie procesji. Przy trzecim ołtarzu /ul. Wojska Polskiego/ będzie wygłoszona homilia. Bezpośrednio po procesji odprawiona będzie Msza Święta w kościele (bez homilii) dla tych, którzy świętowanie tego dnia rozpoczną od udziału w procesji. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa w tym dniu we Mszy Świętej. Po południu o godz. 17.30 uroczyste nieszpory dziękczynne, nabożeństwo czerwcowe i o godz. 18.00 Msza Święta. Do czynnego udziału w procesji, która jest wyznaniem naszej wiary wszystkich bez wyjątku parafian i  miłych gości serdecznie zapraszamy. Szczególną prośbę kierujemy do dzieci, prosząc o sypanie kwiatów, niesienia poduszek, szarf. Panów i Panie do niesienia sztandarów i figur. Zapraszamy poczty sztandarowe, strażaków, wszystkich ludzi dobrej woli. Przez OKTAWĘ BOŻEGO CIAŁA – do przyszłego czwartku po nabożeństwie czerwcowym o godz. 17.30 – Procesja wokół kościoła. W niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

 

5. W piątek:

 • Wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 • Przypada 15 rocznica śmierci  naszego poprzedniego Ks. Proboszcza Kazimierza DZIEŻY.  O godz. 18.00 odprawiona będzie za spokój Jego duszy Msza św., do udziału w której serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

 

6. W przyszłą niedzielę:

 • 12 NIEDZIELA ZWYKŁA.
 • Obchodzimy DZIEŃ OJCA.
 • O godz. 9.30 odprawiona będzie Msza św. w intencji ks. Jubilata  Jana LATAŁY z racji imienin.
 • W całym dekanacie buskim zbiórka ofiar na rzecz budującego się w Busku-Zdroju HOSPICJUM. Włączmy się wszyscy w to, tak potrzebne w naszym rejonie dzieło. Niech to będzie nasz wkład z głębi naszych serc.

 

7. Młodzież Parafii SZANIEC zaprasza w dniach 20-23 czerwca (czwartek-niedziela) na spektakl teatralny „ZABIĆ SPRAWIEDLIWEGO” o godz. 19.30 do sali w remizie OSP Szaniec.

 

8. Wszystkim tym, którzy uczestniczyli w minioną niedzielę w „MARSZU DLA ŻYCIA I RODZINY” pragniemy bardzo serdecznie podziękować. Szczególne podziękowania kierujmy do tych, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie i dobre przeżycie tego szczególnego wydarzenia. Członkom OAZY, DOMOWEGO KOŚCIOŁA, CHÓRKOWI DZIECIĘCEMU, wszystkim, którzy pod przewodnictwem Ks. Roberta przyczynili się do dobrego przeżycia tego szczególnego wydarzenia. Wszystkim serdeczne i szczere BÓG ZAPŁAĆ!

 

9. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych codziennie o godz. 17.30.

 

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Miłujcie się i Małego Gościa Niedzielnego z opaską silikonową „NIEBO TAK”.

 

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

- Ciemna strona Internetu. Czym jest patostreaming i co oglądanie takich treści robi z ludźmi
- Wola nieba. Marzę o tym, by osiągnąć zbawienie – mówi były piłkarz Marek Citko
- Bóg nie jest księgowym. Co zrobić, gdy człowiek orientuje się, że modlitwa staje się uciążliwym obowiązkiem?
- Wspólnota Bóg. Tajemnica Trójcy Świętej
- Owce potrzebują pasterzy. O kulcie w Medjugorju mówi abp Henryk Hoser
- Wspólnota zaufania. Czy można być w Kościele nie ufając mu? Komentarz do ostatnich sondaży
 
W najnowszej Niedzieli m.in.:

- Bóg jest Trójcą Świętą. Skąd o tym wiemy?
- Sakrament obecności. Eucharystia
- Wiara w wielkim mieście. Jak przekazać wiarę – to pytanie jest aktualne w każdym pokoleniu
- Dzieją się cuda – św. Szarbel Makhlouf i jego wstawiennictwo

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

- W Boże Ciało za Jezusem
- Echa kieleckiego Uwielbienia na Rynku
- Kapłaństwo sześćdziesięcioletnie – ks. Kan. Wiktor Zapart
- Kluczewsko dołączyło do rodziny szkół papieskich
 

11. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.

 

12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych parafian: śp. Annę KRZAK l. 86, Henryka NURKA l. 77. Polecamy spokój ich dusz oraz naszych bliskich zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

 

ZAPRASZAMY

DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU,

O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”,

O GODZ. 20.30 NA MODLITWĘ RÓŻAŃCOWĄ

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

9 czerwca 2019 r.

 

1. Dzisiaj:

 • UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. Dzień naszego umocnienia Duchem Świętym. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przeżywając w dniu dzisiejszym Pamiątkę Zesłania Ducha Świętego, potrzeba jest nam uświadomienia sobie, że On zstąpił nie tylko na Apostołów, aby ich umocnić. Zstępuje na każdego z nas, którzy przez sakrament Chrztu i Bierzmowania włączeni jesteśmy do Wspólnoty Kościoła w której i z którą zmierzamy do zbawienia przez wyznawanie tej samej wiary i uczestnictwo w sakramentalnym życiu, w którym Chrystus za nas i dla naszego zbawienie ofiarowuje się Ojcu i nas przez sakramenty te uświęca. Musimy mieć świadomość, że wszyscy tworzymy „Wspólnotę Kościoła”, za którą jesteśmy odpowiedzialni. Swoim dobrym i świętym życiem mamy tę wspólnotę ubogacać. Prośmy Ducha Świętego o nasze ubogacenie i uświęcenie. Wszystkim uczestnikom wczorajszego Nabożeństwa Liturgicznego, Wigilii Zesłania Ducha św. serdecznie dziękujemy za wspólne czuwanie i modlitwę. Bóg zapłać!
 • O godz. 9.30 Msza św. o urodzaje z racji poświęcenia pól przy ul. Stawowej.
 • O godz. 12.30 Msza św. w intencji ROLNIKÓW, mieszkańców wsi i miast, oraz za całą naszą Ojczyznę. Mszę św. zamówili Członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego w dniu patronalnego święta.
 • O godz. 15.00 wszystkich mieszkańców Buska-Zdroju serdecznie zapraszamy na MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY. Marsz ten poprzedzi uroczysta Msza św. w naszym kościele w intencji OBRONY ŻYCIA POCZĘTEGO i RODZINY. Po Mszy św. przejdziemy ulicami naszego miasta do Parku Zdrojowego, aby tam wziąć udział w PIKNIKU RODZINNYM, przygotowanym przez organizatorów marszu. Zapraszamy do udziału całe rodziny, w pikniku specjalne zabawy i konkursy DLA DZIECI.

 

2. W poniedziałek - II Dzień Uroczystości Zesłania Ducha Św. – ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, MATKI KOŚCIOŁA. Zapraszamy do uczestnictwa w Mszach Świętych, które będą odprawiane o godz.  6.30,  8.00.  12.00  i  18.00. Nabożeństwo Czerwcowe o 17.30.

 

3. We wtorek wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.

 

4. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 w salce na organistówce spotkanie wszystkich członków i sympatyków AKCJI KATOLICKIEJ. Bardzo nam zależy na obecności wszystkich. Zapraszamy.

 

5. W czwartek:

 • ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA, NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA.
 • DZIEŃ  FATIMSKI. Zapraszamy tego dnia na nabożeństwa.

 

Program Dnia Fatimskiego –  CZWARTEK,  13  CZERWCA

                  6.00 Godzinki ku czci NMP

                  6.30 Msza św. z homilią

                           Po mszy św.   Różaniec – tajemnice radosne

              10.00 Msza św. dla CHORYCH, samotnych, starszych.

                              /błogosławieństwo lekarstw/

                        po mszy św. RÓŻANIEC – tajemnice światła

                              17.30  Nabożeństwo CZERWCOWE

            18.00  Msza św. – Homilia,

                     Po mszy św.   Różaniec – tajemnice bolesne

            20.00  NABOŻEŃSTWO  POKUTNE –

                        RÓŻANIEC – tajemnice chwalebne

                        PROCESJA (przynosimy lampiony) - MSZA ŚW. Z KAZANIEM –

                              UCAŁOWANIE RELIKWII.

 

6. W piątek wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

 

7. W sobotę:

 • Pielgrzymka do Krakowa-Łagiewnik. Wyjazd o godz. 7.00, ze Starego Dworca.
 • O godz. 11.00 w naszym kościele Msza św. dla absolwentów LO Busko-Zdrój, rocznik matury 1972. Absolwenci tego rocznika zapraszają.
 • O godz. 16.30 rozpocznie się XVII Diecezjalne Spotkanie Młodych w Wiślicy, które w tym roku odbędzie pod hasłem „Po co Ci to? Pod prąd do źródła”Oprócz Eucharystii, której będą przewodniczyć księża biskupi, będzie miał miejsce koncert zespołu niemaGOtu, znanego m.in. z hymnu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 2016 „Błogosławieni Miłosierni” oraz koncert Mietka Szcześniaka. Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy odkrywają w sobie młodość. Zachęcamy Młodych do udziału w spotkaniu. Zapisy w zakrystii.
 • O godz. 18.00 Msza św. w intencji RODZIN z ul. Sądowej blok nr 10, które w minionych tygodniach przeżywały NAWIEDZENIE MATKI BOŻEJ w figurze Fatimskiej.

 

8. W przyszłą niedzielę:

 • Przypada UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, która kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
 • Będziemy gościć w naszej parafii SIOSTRY SERCANKI z Krakowa, które prowadzą „BURSĘ” dla studentek, którą aktualnie remontują. Za naszym pośrednictwem zwracają się o pomoc materialną w naszej parafii. Po mszach świętych będzie można wesprzeć działalność SIÓSTR SERCANEK dobrowolną ofiarą. Bóg zapłać za każde wsparcie tego dzieła.
 • O godz. 9.30 Msza św. w intencji rodzin z ul. Sądowej blok nr 16 natomiast o godz. 11.00 w int. rodzin z ul. Staszica (domy), które w minionych tygodniach przeżywały NAWIEDZENIE MATKI BOŻEJ w figurze Fatimskiej.
 • O godz. 15.00 msza św. i spotkanie młodzieży przygotowujących się do sakramentu BIERZMOWANIA oraz dla ich rodziców. Obecność obowiązkowa.

 

9. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych codziennie o godz. 17.30.

 

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Miłujcie się.

 

W najnowszej Niedzieli m.in.:

- Duch Święty „pracuje” w Kościele
- Ksiądz uniewinniony – media milczą. Nie wszystkie oskarżenia wobec kapłanów okazują się prawdziwe
- Nie umrzesz w niełasce. Obiecuję. Nabożeństwa czerwcowe przynoszą bogate owoce duchowe
 
W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

- Sto lat zaufania – OSP w Zagórzycach
- Pięć lat Centrum Duszpasterskiego „Wesoła 54”
- Wielkie rzeczy w małej Wiślicy
- Jak nauki się zmieniają – sympozjum w WSD
 
W Gościu Niedzielnym m.in.:

- Duch Święty mówi przez żonę. Świat jest pełen śladów obecności Ducha Świętego
- Punkt zwrotny – papieska pielgrzymka z 1979 r.
- Biskupi czasu grozy – beatyfikacja męczenników z Rumunii
- Kobieta król – św. Jadwiga
- W numerze płyta z filmem "Musicie być wierni" o I pielgrzymce Jana Pawła do Polski w 1979 r.

 

11. Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

 

12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych parafian: śp. Bogdana GRUDZIŃSKIEGO l. 79, Teresę DOMAGAŁĘ l. 72. Polecamy spokój ich dusz oraz naszych bliskich zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

 

 

ZAPRASZAMY

DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU,

O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”,

O GODZ. 20.30 NA MODLITWĘ RÓŻAŃCOWĄ

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

2 czerwca 2019 r.

 

1. Dzisiaj:

 • W 7 NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ przeżywamy UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO. W tajemnicy Wniebowstąpienia Chrystusa kierujemy nasz wzrok ku naszemu ostatecznemu powołaniu, którym jest niebo. Wpatrzeni jak Apostołowie w niebo za odchodzącym Chrystusem, musimy sobie uświadomić, że  „ON odszedł do Ojca, aby nam przygotować miejsce”. Życie nasze ma być nieustannym pielgrzymowaniem do nieba, do domu Ojca.
 • Zbiórka ofiar do puszek na Diecezjalny Fundusz Remontowo-Budowlany.
 • O godz. 17.00 Mszą św. na Chmielnickim Rynku rozpocznie się V Chmielnicki Wieczór Uwielbienia. Spotkanie poprowadzi wspólnota „Mocni w Duchu” z Łodzi.

 

2. W poniedziałek:

 • Wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
 • O godz. 10.30 na lotnisku w Masłowie odbędzie się XIII Integracyjne Spotkanie Chorych i Niepełnosprawnych z Województwa Świętokrzyskiego i Diecezji Kieleckiej

 

3. We wtorek o godz. 7.00 z parkingu przy Hali Sportowej wyjazd na pielgrzymkę dzieci, które przeżywały rocznicę I Komunii św. oraz dzieci ze scholii. Są jeszcze wolne miejsca.

 

4. W środę:

 • Przypada wspomnienie Św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
 • Dzień modlitw o powołania w naszej parafii. W związku z tym o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe a potem na Mszę św. w intencji powołań do służby Bożej w Kościele.

 

5. W czwartek:

 • Przypada pierwszy czwartek miesiąca.
 • O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. ministrantów i ich rodziców.

 

6. W piątek:

 • Przypada pierwszy piątek miesiąca.
 • Zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. Spowiedź w godz. 6.00-7.00 i 16.30-18.30.
 • O godfz. 18.00 Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski podczas Pielgrzymki Diecezjalnej do Sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie z prośbą o Boże bł. dla jej uczestników i ich rodzin.

 

7. W sobotę:

 • Wspomnienie Św. Jadwigi, królowej.
 • O godz. 19.30 w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego zapraszamy wszystkich a szczególnie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na czuwanie modlitewne. Będziemy prosić  Ducha Św. o umocnienie nas i wszystkich naszych rodaków, na czele z rządzącymi w naszej Ojczyźnie, byśmy z głębszą odpowiedzialnością za wszystkie dzieła jakie tworzymy: tak w Ojczyźnie tej Wielkiej, Polsce, jak i w naszych Małych Ojczyznach – w naszym regionie, przyczyniali się do wzrastania w nich pomyślności.

 

8. W przyszłą niedzielę:

 • UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. Dzień naszego umocnienia Duchem Świętym. Od minionego piątku o godz. 17.15  modlimy się NOWENNĄ do Ducha Św. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 • O godz. 9.30 Msza św. o urodzaje z racji poświęcenia pól przy ul. Stawowej.
 • O godz. 12.30 Msza św. w intencji ROLNIKÓW, mieszkańców wsi i miast, oraz za całą naszą Ojczyznę. Mszę św. zamówili Członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego w dniu patronalnego święta.
 • O godz. 15.00 wszystkich mieszkańców Buska-Zdroju serdecznie zapraszamy na MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY. Marsz ten poprzedzi uroczysta Msza św. w naszym kościele w intencji poszanowania ludzkiego życia. Po Mszy św. przejdziemy ulicami naszego miasta do parku zdrojowego, aby tam wziąć udział w PIKNIKU RODZINNYM, przygotowanym przez organizatorów marszu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Marszem tym dołączymy do innych miast w naszej Ojczyźnie, których mieszkańcy, tak jak my popierają szacunek dla wartości ludzkiego życia.

 

9. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych codziennie o godz. 17.30.

 

10. W sobotę, 15 czerwca organizowana jest pielgrzymka do Krakowa-Łagiewnik: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum Św. Jana Pawła II. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii.

 

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:
- Cud się wydarzył. W Polsce dawał z siebie wszystko - wspomnienie o I pielgrzymce Jana Pawła II do Ojczyzny
- Jedna diecezja - 170 narodowości - wywiad z bp Berntem Eidsvigiem z Oslo. Biskup opowiada także historię swojego nawrócenia na katolicyzm
- Dziecko, Bóg cię traktuje poważnie - Dlaczego Kościół czci jako świętych kilkuletnie dzieci?
- Nowe życie Ameryki - w USA kolejne stany za bezwarunkową ochroną życia

W najnowszej Niedzieli m.in.:
- Jego kapłaństwo to znak dla Kościoła - śmiertelnie chory Michał Łos przyjął święcenia na szpitalnym łóżku
- Polska leży w całym świecie (40 lat od I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski)
- Jego obecność dała nam wolność - wspomina papieski fotograf Arturo Mari
- Twarzą w twarz z porywaczami - Bp Saad Sirop Hanna był więziony przez muzułmańskich terrorystów. Nie zaparł się swojej wiary
- Połączyła dwa narody - św. Jadwiga Królowa
- Zaostrzony kurs Kościoła - echa wystąpienia biskupów na temat ochrony dzieci i młodzieży

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:
- Neoprezbiterzy 2019
- Ławeczka pamięci (Andrzeja Koziei)
- Wielki dar w ich rękach - wywiad z ks. Jakubem Sucheckim, neoprezbiterem
- Święto życia i rodziny w Kielcach.

 

12. Jubilatów i solenizantów zwierzamy Bożemu Sercu i wstawiennictwu świętych patronów.

 

13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Zdzisława KOBOSA, l. 76, Helenę SAGAN, l. 84. Wieczny odpoczynek…

 

ZAPRASZAMY

DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU,

O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”,

O GODZ. 20.30 NA MODLITWĘ RÓŻAŃCOWĄ

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

26 maja 2019 r.

 

1. Dzisiaj:

 • 6 NIEDZIELA WIELKANOCNA.
 • O godz. 15.00 Msza św. i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.
 • O godz. 16.00 poświęcenie pól przy ulicy Stawowej.
 • O godz. 15.00 rozpocznie się Piknik Rodzinny dla Sebastianka przy Hotelu Słoneczny Zdrój (parking za Mrówką). Organizatorzy zapraszają wszystkich na wspólne pomaganie choremu Sebastiankowi.
 • O godz. 16.30 kolejne spotkanie dla uczestników kursu przedmałżeńskiego.
 • O godz. 17.30 Nabożeństwo majowe.
 • O godz. 19.00 VII Uwielbienie na Rynku w Kielcach organizowane pod hasłem „OD WIEKÓW NA WIEKI”. Zachęcamy do udziału w tym modlitewnym spotkaniu.
 • W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

 

2. We wtorek:

 • O godz. 18.00 Msza św. a po niej w sali na organistówce spotkanie uczestników Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT.
 • O godz. 19.00 w parafii św. Brata Alberta w Busku-Zdroju będzie spotkanie modlitewne „Przez ich zasługi i modlitwy”, podczas którego dzięki wstawiennictwu świętych i błogosławionych, będziemy prosić o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej w Kościele. Na wspólną modlitwę zapraszają klerycy z Koła Powołaniowego WSD w Kielcach.

 

3. W środę przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

 

4. W piątek:

 • Obchodzimy ŚWIĘTO NAWIEDZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY.
 • Rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego na którą zapraszamy codziennie o godz. 17.15. Modlitwę poprowadzą Czciciele Ducha Świętego.

 

5. W sobotę:

 • Przypada pierwsza sobota miesiąca. Wspomnienie św. Justyna, męczennika.
 • Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30.
 • Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dnia Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego. Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy codziennie przez cały miesiąc o godz. 17.30.

 

 • Od godz. 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi do godz. 21.00.
 • O godz. 1.00 w nocy wyjazd ze Starego Dworca na XXIII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000. Są jeszcze wolne miejsca. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Robertem.

 

6. W przyszłą niedzielę:

 • 7 NIEDZIELA WIELKANOCNA. Będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.
 • Zbiórka ofiar do puszek na Diecezjalny Fundusz Remontowo-Budowlany.
 • O godz. 17.00 Mszą św. na Chmielnickim Rynku rozpocznie się V Chmielnicki Wieczór Uwielbienia. Spotkanie poprowadzi wspólnota „Mocni w Duchu” z Łodzi.

 

7. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30.

 

8. W poniedziałek, 3 czerwca o godz. 10.30 na lotnisku w Masłowie odbędzie się XIII Integracyjne Spotkanie Chorych i Niepełnosprawnych z Województwa Świętokrzyskiego i Diecezji Kieleckiej.

 

9. W sobotę, 8 czerwca o godz. 19.00 w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego zapraszamy wszystkich a szczególnie młodzież na czuwanie modlitewne.

 

10. W niedzielę, 9 czerwca zapraszamy wszystkie rodziny na kolejny Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczniemy o godz. 15.00 Mszą św. w naszym kościele. Zakończenie Marszu w Parku Zdrojowym, gdzie przy muszli koncertowej odbędzie się Piknik Rodzinny.

 

11. W sobotę, 15 czerwca organizowana jest pielgrzymka do Krakowa-Łagiewnik: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum Św. Jana Pawła II. Koszt 25 zł. Zapisy
w zakrystii.

 

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

 

13. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

 

14. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Wiesława GIERCZAKA, l. 67. Wieczny odpoczynek…

 

ZAPRASZAMY

DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU,

O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”,

O GODZ. 20.30 NA MODLITWĘ RÓŻAŃCOWĄ

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

19 maja 2019 r.

 

1. Słowo Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

 

2. Dzisiaj:

 • 5 NIEDZIELA WIELKANOCNA. W czasie wielkanocnym powinniśmy, przeżywając Pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa, ożywić naszą wiarę i napełnić nasze dusze i serca radością. Nas wszystkich zapewnia Chrystus, że my także zmartwychwstaniemy. Starajmy się naszą wiarą i radością dzielić z innymi ludźmi.
 • O godz. 15.00 Rocznica Pierwszej Komunii świętej. Dzieci i ich rodziny polecamy modlitwie nas wszystkich.
 • O godz. 16.00 poświęcenie pól w Łagiewnikach.
 • O godz. 16.30 kolejne spotkanie dla uczestników kursu przedmałżeńskiego.
 • O godz. 17.30 Nabożeństwo majowe.

 

3. W piątek:

 • Przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki wiernych.
 • O godz. 16.00 Msza św. dla Pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i dla członków ich rodzin z racji Dnia Pracownika Gospodarki Komunalnej. Będziemy prosić dla nich o Boże Błogosławieństwo i wszelkie łaski. Zapraszamy.
 • O godz. 17.30 na nabożeństwo majowe, Mszę św. i spotkanie zapraszamy ministrantów oraz wszystkich chłopców, którzy chcą zostać ministrantami.

 

4. W sobotę o godz. 10.00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach, Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski udzieli święceń prezbiteratu siedmiu diakonom naszego seminarium. Modlitewnej pamięci parafian polecamy tegorocznych kandydatów do kapłaństwa.

 

5. W przyszłą niedzielę:

 • 6 NIEDZIELA WIELKANOCNA.
 • O godz. 15.00 Msza św. i spotkanie kandydatów do bierzmowania oraz dla ich rodziców. Serdecznie zapraszamy.
 • O godz. 16.00 poświęcenie pól przy ulicy Stawowej.
 • O godz. 15.00 rozpocznie się Piknik Rodzinny dla Sebastianka przy Hotelu Słoneczny Zdrój (parking za Mrówką). Organizatorzy zapraszają wszystkich na wspólne pomaganie Sebastiankowi.
 • O godz. 19.00 VII Uwielbienie na Rynku w Kielcach organizowane pod hasłem „OD WIEKÓW NA WIEKI”. Zachęcamy do udziału w tym modlitewnym spotkaniu.

 

6. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy codziennie o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

 

7. W poniedziałek, 3 czerwca o godz. 10.30 na lotnisku w Masłowie odbędzie się XIII Integracyjne Spotkanie Chorych i Niepełnosprawnych z Województwa Świętokrzyskiego i Diecezji Kieleckiej. Celem spotkania jest uwielbienie Boga za dar Świętego Jana Pawła II, który 28 lat temu, w tym miejscu, spotkał się
z wiernymi diecezji kieleckiej oraz uczenie się od Papieża miłości do osób potrzebujących pomocy. Prosimy rodziny, koła charytatywne, wolontariuszy
o pomoc tym osobom w udziale we wspomnianym spotkaniu.

 

8. W sobotę, 15 czerwca organizowana jest pielgrzymka do Krakowa-Łagiewnik: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum Św. Jana Pawła II. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii.

 

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W Niedzieli m.in.:

- Niesamowita św. Rita

- Buskie organy uświetniają liturgię.

W Gościu Niedzielnym m.in.:

- Czym się kierować w wyborach do europarlamentu?

- Nowe sanktuarium św. Rity na mapie Polski.

W Małym Gościu Niedzielnym obrazek z Matką Boską Częstochowską do pokolorowania.

 

10. Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

 

11. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Janusza MOTYLA, l. 87 oraz Andrzeja POLAKA, l. 67. Wieczny odpoczynek…

 

ZAPRASZAMY

DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU,

O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”,

O GODZ. 20.30 NA MODLITWĘ RÓŻAŃCOWĄ

 


 

12 maja 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA („NIEDZIELA  DOBREGO PASTERZA”)

 

1. Dzisiaj:

 • NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA”, która rozpoczyna w kościele w Polsce 56. Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. W  ciągu najbliższego tygodnia w specjalnych modlitwach będziemy prosili Pana Boga o nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Codziennie czasie Mszy św. będziemy się modlić w tych intencjach.
 • O godz. 15.00 Msza św. z udziałem dzieci pierwszokomunijnych.
 • O godz. 17.30 Nabożeństwo majowe.

 

2. W poniedziałek, 13 maja:

 • zapraszamy bardzo serdecznie na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.

 

Program Dnia Fatimskiego

6.00 Godzinki ku czci NMP

6.30 Msza św. z homilią

Po mszy św.   Różaniec – tajemnice radosne

10.00 Msza św. dla CHORYCH, samotnych, starszych /błogosławieństwo lekarstw/ po mszy św. RÓŻANIEC – tajemnice światła

17.00  Msza św. dla DZIECI

17.30  Nabożeństwo MAJOWE

18.00  Msza św. – Homilia,

Po mszy św.   Różaniec – tajemnice bolesne

20.00  NABOŻEŃSTWO  POKUTNE – RÓŻANIEC, PROCESJA ze światłem - MSZA ŚW. Z KAZANIEM – UCAŁOWANIE RELIKWII.

 

Liturgii wieczornej będzie przewodniczył nasz rodak Ks. Dr Sebastian Wieczorek, Notariusz Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

 

 • o godz. 20.00 zapraszamy na mszę św. Rodziny z Osiedla Legionów Polskich, które przeżywały NAWIEDZENIE MATKI BOŻEJ w figurze Fatimskiej.

 

3. We wtorek:

 • przypada ŚWIĘTO ŚW. MACIEJA, APOSTOŁA.
 • O godz. 17.30 na nabożeństwo majowe i Mszę św. zapraszamy dzieci klas IV SP oraz ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie przygotowujące do ROCZNICY PIERWSZEJ KOMUNII ŚW.

 

4. W czwartek obchodzimy ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI, PREZBITERA I MĘCZENNIKA, PATRONA POLSKI. Odpust w dekanacie w parafii Dobrowoda.

 

5. W piątek o godz. 16.00 spowiedź dla dzieci klas IV SP oraz ich rodziców i członków rodzin.

 

6. W przyszłą niedzielę:

 • o godz. 15.00 rocznicę swojej I Komunii św. będą przeżywać dzieci z klas IV SP z naszej parafii.
 • o godz. 16.00 poświęcenie pól w ŁAGIEWNIKACH. Serdecznie wszystkich parafian do udziału w poświęceniu zapraszamy. Natomiast w niedzielę, 26 maja POŚWIĘCENIE PÓL o godz. 16.00 przy ulicy Stawowej.

 

7. W dniu wczorajszym grupa dzieci z klas trzecich szkół podstawowych naszej parafii przystąpiła do I Komunii Świętej. Modlitwie nas wszystkich polecamy te dzieci, oraz ich rodziny, aby w rodzinach wzrastało i umacniało się życie religijne. Dzieci przez cały najbliższy tydzień, dla nich tzw. „Biały Tydzień” przychodzą w swoich uroczystych strojach na Mszę Św. o godz.  17.00. Po mszy św. DZIECI będą uczestniczyć w NABOŻEŃSTWIE MAJOWYM. Wszystkim, których nauczanie i wszelka życzliwość przyczyniły się do dobrego przeżycia I Komunii Św.: Siostrze Ewie, księżom a szczególnie księdzu Adamowi, panu Organiście, panu Kościelnemu, Wam kochani Rodzice, Wychowawcy klas, Nauczycielom, Babciom, Dziadkom, Chrzestnym – Wszystkim szczere i serdeczne Bóg zapłać! Bóg zapłać za dar od rodziców, który przeznaczony będzie dla potrzeb kościoła.

 

8. Przez cały miesiąc maj zapraszamy do udziału w NABOŻEŃSTWACH MAJOWYCH.

 

9. W sobotę, 1 czerwca odbędzie się XXIII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000. Organizujemy wyjazd na to wydarzenie z naszej parafii. Zapisy w zakrystii. Koszt 100 zł.

 

10. Pielgrzymująca po rodzinach w naszej parafii Matka Boża w figurze FATIMSKIEJ, pragnie odwiedzić w najbliższym czasie rodziny mieszkające przy ul. Staszica i ul. Langiewicza. Rodziny przyjmujące Matkę Bożą polecamy naszej modlitwie.

 

11. Ukazał się  najnowszy numer czasopisma CHIT, poświęcony wspomnieniom sprzed 40 laty, I Pielgrzymka Ojca Św. Jana Pawła II do Ojczyzny, oraz materiały o cudach Eucharystycznych w Poznaniu, Legnicy i Sokółce. Cena 1 zł.

 

12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszego parafianina śp. Edwarda WOŹNIAKA l. 92.: Polecamy zmarłego  Edwarda, oraz  naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 20.30 ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

5 maja 2019 r.

 

1. Dzisiaj:

 • 3 NIEDZIELA WIELKANOCNA zwana NIEDZIELĄ BIBLIJNĄ, która rozpoczyna
  XI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIJNY pod hasłem „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1,12). Niech lektura Pisma św., częstsza niż do tej pory, uwrażliwi nas jeszcze bardziej na Boże Objawienie, które jest treścią BIBLII, najważniejszej Księgi naszego życia. Przy wyjściu z kościoła w koszyczkach znajdują się kartki z zaznaczonymi wersetami Ewangelii według św. Jana. Po powrocie do domu otwórzmy Pismo święte i każdy w najgłębszym skupieniu i powadze niech odczyta sobie otrzymany dzisiaj tekst. Niech on nam posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i w rachunku sumienia – przez cały rok. Zaznaczmy go sobie. Niech będzie dla nas światłem i mocą na drodze naszego osobistego i narodowego życia przez wszystkie dni aż do następnej Niedzieli Biblijnej.
 • W Niedzielę Biblijną organizowany jest Trzeci Narodowy Dzień Czytania PISMA ŚWIĘTEGO pod hasłem „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi!” Ewangelia według św. Jana. Także w naszym kościele od godz. 16.30 do 17.30 będziemy czytać Biblię. Prosimy chętnych do głośnego czytania w kościele o zgłoszenie swojej gotowości w zakrystii.
 • Dzisiaj w całej Polsce odbywają się obchody upamiętniające 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki. W związku z tym, na rozpoczęcie każdej Mszy św. śpiewamy dziś pieśń „Ojcze z niebios”. Muzykę do tej pieśni skomponował Stanisław Moniuszko, piastujący w latach 1840-1858 posadę organisty w kościele pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Wilnie.
 • Dzisiaj o godz. 16.30 w sali na organistówce kolejne spotkanie dla uczestniczących
  w KURSIE PRZEDMAŁŻEŃSKIM.

 

2. W poniedziałek:

 • Obchodzimy ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW FILIPA I JAKUBA.
 • Rozpoczyna się czas tegorocznego egzaminu dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego podczas Mszy Świętej o godz. 7.15. Młodzież maturalną polecamy modlitwie nas wszystkich.
 • Rozpoczynają się spotkania w grupach kandydatów do bierzmowania.

 

3. We wtorek w naszej diecezji obchodzimy ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, MATKI ŁASKI BOŻEJ, PATRONKI KIELC.

 

4. W środę:

 • Przypada UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, BISKUPA I MĘCZENNIKA, GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI I DIECEZJI KIELECKIEJ.
 • O godz. 17.30 na nabożeństwo majowe i Mszę św. zapraszamy dzieci klas IV SP oraz ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie przygotowujące do ROCZNICY PIERWSZEJ KOMUNII ŚW., która będzie w niedzielę, 19 maja o godz. 15.00.

 

 

 

5. W czwartek:

 • O godz. 16.00 dzieci z klas III SP odbędą swoją PIERWSZĄ SPOWIEDŹ ŚW. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty także rodziców i rodziców chrzestnych oraz pozostałych członków rodzin.
 • O godz. 18.30 generalne sprzątanie kościoła przed I Komunią św. Prosimy o włączenie się w te prace rodziców i rodziny dzieci.

 

6. W sobotę o godz. 12.00 UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ. Serdecznie prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin, aby to szczególnie ważne w życiu dzieci wydarzenie ożywiło i ubogaciło religijność i pobożność naszych rodzin a także całej naszej rodziny parafialnej.

 

7. W przyszłą niedzielę:

 • 4 NIEDZIELA WIELKANOCNA obchodzona w Kościele jako NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA – 56. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpocznie się TYDZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA DO SŁUŻBY BOŻEJ W KOŚCIELE.
 • O godz. 12.30 Msza św. w intencji Strażaków z racji Święta Patronalnego przypadającego we wspomnienie św. Floriana. Zapraszamy Strażaków z naszego regionu.

 

8. Wczoraj grupa parafian z Ks. Adamem uczestniczyła w VI Pielgrzymce Diecezji Kieleckiej do Sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie. Bóg zapłać za świadectwo ich wiary.

 

9. W sobotę, 1 czerwca odbędzie się XXIII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000. Organizujemy wyjazd na to wydarzenie z naszej parafii. Zapisy w zakrystii. Koszt 100 zł.

 

10. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

 

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

12. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian.

 

13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Helenę GRĘBOSZ l. 85; Barbarę KOWALIK, l. 69; Józefa ZACHARSKIEGO, l. 85; Wiesława MALARĘ, l. 80. Wieczny odpoczynek…

 

ZAPRASZAMY

DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU,

O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”,

O GODZ. 20.30 NA MODLITWĘ RÓŻAŃCOWĄ

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

28 kwietnia 2019 r.

 

1. Dzisiaj:

 • 2 NIEDZIELA WIELKANOCNA kończąca Oktawę Wielkanocy. Obchodzimy ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Zostało ono ustanowione za sprawą objawień św. siostry Faustyny Kowalskiej, w czasie których sam Jezus prosił o to święto: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699). Dzisiejszy świat potrzebuje jak nigdy dotąd otwarcia się na Boże Miłosierdzie. Zagubiony współczesny człowiek jedyną nadzieję i odnalezienie sensu życia może dostrzec w łaskawości Boga, Bogatego w miłosierdzie. Niech ta niedziela będzie dla każdego z nas okazją do zwrócenia się w kierunku jedynego ratunku dla człowieka, który jest w Bogu. Zachęcamy do  codziennej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia, którą dziś na zakończenie Mszy Świętej odmówimy wspólnie oraz zawierzymy naszą parafię Miłosierdziu Bożemu.
 • Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna obchody 75. TYGODNIA MIŁOSIERDZIA pod hasłem: „Miłosierni Miłosierdzia dostąpią”. Dzisiejszy dzień jest świętem patronalnym Caritas. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc charytatywną w naszej parafii. Dziś po Mszy św. będziemy mogli ofiarą do puszek wesprzeć dzieła miłosierdzia Caritas Diecezjalnej. Niech to będzie gest naszej chrześcijańskiej miłości, którą mamy okazywać wszystkim a zwłaszcza ubogim, chorym, pogardzanym i zapomnianym. Bóg zapłać za każdy dar serca na rzecz potrzebujących!
 • Dzisiaj przypada XIII Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców pod hasłem:
  „W mocy Ducha z Miłością na każdej drodze”. Zapraszamy do modlitwy za kierowców, aby dzięki „mocy Bożego Ducha z Miłością w sercu poruszać się po każdej drodze”.
 • Dzisiaj o godz. 15.00 Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do Pierwszej spowiedzi i Komunii św. Po niej spotkanie formacyjne dla rodziców. Dzieci przynoszą prośbę o dopuszczenie do sakramentów oraz jałmużnę wielkopostną.
 • Dzisiaj o godz. 16.30 w salce na organistówce rozpoczyna się w naszej parafii KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI do którego ukończenia zobowiązani są wszyscy, którzy pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

 

2. W poniedziałek:

 • Przypada ŚWIĘTO ŚW. KATARZYNY SIENEŃSKIEJ, DZIEWICY I DOKTORA KOŚCIOŁA, PATRONKI EUROPY.
 • Obchodzimy DZIEŃ MĘCZEŃSTWA DUCHOWIEŃSTWA POLSKIEGO w czasie II wojny światowej.

 

3. We wtorek obchodzimy UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA, BISKUPA I MĘCZENNIKA, GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI.

 

4. W środę rozpoczyna się maj – miesiąc Maryjny. Zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci i młodzież do udziału w NABOŻEŃSTWACH MAJOWYCH codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy również do śpiewu litanii loretańskiej przy kapliczkach. Przy tej okazji zadbajmy o ich odnowienie i przyozdobienie kwiatami.

 

5. W czwartek:

 • Wspominamy Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. 
 •  Z racji pierwszego czwartku miesiąca zapraszamy do modlitwy w intencji powołań z naszej parafii.

 

6. W piątek:

 • Przypada UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI, GŁÓWNEJ PATRONKI NASZEJ OJCZYZNY. Zapraszamy na Msze św. odprawiane w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy św. odnowienie milenijnego aktu oddania Polski Najświętszej Maryi Pannie. Jest to także Święto Narodowe. Obchodzimy Święto Konstytucji 3 Maja w 228. rocznicę jej uchwalenia. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny o godz. 9.30 z udziałem przedstawicieli władz samorządowych.
 • Ze względu na przeżywaną w piątek uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • Z racji na przypadający pierwszy piątek miesiąca zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. Możliwość spowiedzi podczas każdej Mszy św.

 

7. W sobotę:

 • Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 • O godz. 8.00 wyjazd na VI Pielgrzymkę Diecezji Kieleckiej do Sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii.
 • Wspominamy Św. Floriana, męczennika, Patrona Strażaków i Hutników. W ich intencji z racji Święta Patronalnego, będzie odprawiona w naszym kościele Msza św. w niedzielę, 12 maja o godz. 12.30. Zapraszamy Strażaków z naszego regionu.
 • Z racji pierwszej soboty miesiąca zapraszamy do udziału w comiesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu  w godz. 18.30-21.00.

 

8. W przyszłą niedzielę:

 • 3 NIEDZIELA WIELKANOCNA zwana NIEDZIELĄ BIBLIJNĄ, która rozpocznie XI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIJNY.
 • W Niedzielę Biblijną organizowany jest Trzeci Narodowy Dzień Czytania PISMA ŚWIĘTEGO. Także w naszym kościele w przyszłą niedzielę będziemy czytać Biblię od godz. 16.30 do 17.45. Prosimy chętnych do głośnego czytania w kościele o zgłoszenie swojej gotowości już dzisiaj w zakrystii.

 

9. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu włączyli się w zbiórkę elektrośmieci na misje.

 

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny z płytą Arki Noego.

 

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Zbigniewa Gargasa, l. 77. Wieczny odpoczynek…

 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 20.30 NA MODLITWĘ RÓŻAŃCOWĄ

 


 

22 kwietnia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY

 

APEL

PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

PO POŻARZE KATEDRY NOTRE-DAME W PARYŻU

 

Ludzie na całym świecie z przerażeniem obserwowali zatrważający obraz płonącej katedry Notre-Dame w Paryżu.

Przez wiele godzin ważyły się losy serca Paryża, serca Francji i serca Europy. Poważnie zniszczona, ale ocalona paryska katedra, zjednoczyła w bólu i smutku miliony ludzi na całym świecie. Dziś jednoczy także nas, Polaków, inicjatywa wsparcia odbudowy katedry Notre-Dame, rozumianej nie tylko jako symbol bezcennego dziedzictwa kulturowego Europy, ale również jako symbol chrześcijańskich wartości.

Zwracam się więc najpierw do wszystkich Polaków z apelem o pomoc materialną w odbudowie katedry, którą przekażemy za pośrednictwem akcji sms-owej oraz przez dobrowolne wpłaty na konto Caritas Polska, począwszy od Wielkiej Środy.

Zwracam się również do wszystkich ochrzczonych, zwłaszcza do tych, którzy w ostatnich latach zapomnieli o swoim chrześcijańskim powołaniu, aby na nowo odkryli Chrystusa i stali się Jego odważnymi świadkami.

W paschalnym czasie przechodzenia z Chrystusem ze smutku do radości, z rozpaczy do nadziei, ze śmierci do życia, z serca błogosławię,

 

+ STANISŁAW GĄDECKI
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

 

 

1. Radosne ALLELUJA rozbrzmiewa w sercach naszych. Niech ono napełnia nas radością i pokojem, niech będzie umocnieniem dla każdego z nas na trudy codziennego życia. Pragniemy wszystkim parafianom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do dobrego przeżycia czasu Wielkiego Postu serdecznie i gorąco podziękować. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych; Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach, w rekolekcjach parafialnych, za wszelkie pobożne praktyki wielkopostne, za złożone ofiary na grób Pana Jezusa i kwiaty do grobu, za złożone datki dla biednych Szczególnie serdecznie pragniemy podziękować za wspólne pobożne i dobre uczestnictwo w Liturgii Triduum Paschalnego; za trwanie na adoracji wszystkim parafianom, ministrantom, strażakom, rodzinie różańcowej,  młodzieży, Chórowi Parafialnemu, za adorację w Wielki Piątek, dzieciom za adorację w Wielką Sobotę, grupie charytatywnej  za adorację i przygotowanie paczek dla najbiedniejszym, każdemu kto okazał dobrą wolę i dał świadectwo wiary swoją postawą. Paniom i  Panom za pomoc w przygotowaniu grobu i dekoracje kościoła -  Wszystkim – serdeczne i szczere BÓG ZAPŁAĆ!.

   

2.  Przyszła niedziela – II WIELKANOCNA  - 28 kwietnia,  nosi tytuł „NIEDZIELI  MIŁOSIERDZIA” W ramach nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia codziennie

odmawiamy ją w czasie nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00; Natomiast codziennie, przed mszą św. popołudniową,  Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy i zapraszamy do modlitwy.  Każdego roku, w niedziele BOŻEGO MIŁOSIERDZIA zbierane są ofiary do puszek na rzecz CARITS DIECEZJALNEJ. Tak będzie w przyszła niedzielę. 

     NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA rozpoczyna 75 Tydzień Miłosierdzi Chrześcijańskiego. W tym roku pod hasłem   „MIŁOSIERNI MIŁOSIERDZIA DOSTĄPIĄ”

      Także w Niedziele Miłosierdzia przypada XIII Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców, w tym roku pod hasłe4m „ W mocy Ducha z Miłością na każdej drodze” Zachęcamy i zapraszamy do modlitwy.

 

      W przyszłą niedzielę, 28 kwietnia: Zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i komunii św. wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00 i spotkanie formacyjne. Dzieci przynoszą prośbę o dopuszczenie do sakramentu.

      Dzieci, które otrzymały skarbonki na jałmużnę wielkopostną przyniosą swój dar serca i złożą w ofierze w czasie Mszy św. o godz. 15.00.

 

We wtorek, 23 kwietnia imieniny obchodzi nasz pan kościelny Jerzy Krawczyk. Zapraszamy na Mszę św. w int. Solenizanta w tym dniu o godz. 18.00.

 

3.    Od przyszłej niedzieli – 28 kwietnia, rozpoczyna się w naszej parafii KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI, do którego ukończenia zobowiązani są wszyscy którzy pragną zawrzeć katolicki związek małżeński, którzy ukończyli 18 rok życia. Pierwsze spotkanie – niedziela – 28 kwietnia, godz. 16.30 w salce na organistówce. Zapraszamy.

 

4.   W sobotę 4 maja w Sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie będzie miała miejsce VI  Diecezjalna Pielgrzymka, do udziału w której jesteśmy wszyscy zaproszeni. Planowany jest wyjazd z naszej parafii. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz.  8.00. Zachęcamy do wyjazdu.

 

5. Matka Boża w figurze Fatimskiej skończyła nawiedzenie rodzin przy ulicy Żeromskiego i rozpoczęła nawiedzenie przy ul. Sądowej, następnie ul. Staszica i  Langiewicza. Bardzo serdecznie prosimy rodziny z tych ulic o zainteresowanie  terminem nawiedzenia.

 

6. Komenda Hufca ZHP Busko – Zdrój zaprasza mieszkańców Buska - Zdroju na Mszę św. w intencji walczących pod MONTE  CASINO w 75 rocznice bitwy,  do Kościoła Św. Brata Alberta – niedziela 28 kwietnia, godz. 10.30.

 

7. W diecezji naszej trwa zbiórka „ELEKTRO-SMIECI, które jako złom mają wesprzeć dzieła misyjne w kościele. W naszym mieście można te rzeczy składać przy naszych buskich kościołach. U nas,  na parkingu przy plebanii. Można to uczynić zaraz po świętach; w najbliższy wtorek i środę. W czwartek,  25 kwietnia „ELEKTRO-ŚMIECI” maja być zabrane. Zachęcamy do zbiórki; JUTRO i POJUTRZE ( WTOREK i ŚRODA).

 

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszego   parafianina śp. Jana IMOSĘ l.80  Polecamy spokój jego  duszy, oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek ...

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA O 20.30 NA RÓŻANIEC

 


 

14 kwietnia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

 

1. Pragniemy wszystkim Wam Drodzy Parafianie podziękować, za świadectwo Waszej wiary, wyrażone w Waszym uczestnictwie w rekolekcjach wielkopostnych. Za wszelki wkład w dobre przeżycie rekolekcji, za udział w nich i wszelką pomoc – gorące i serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w I Buskiej Drodze Krzyżowej.

2. Dzisiaj:

 • NIEDZIELA PALMOWA. Wkraczamy w Wielki Tydzień. Zwany wielkim, ponieważ w ciągu tego tygodnia wspominamy i przeżywamy największe wydarzenia Historii Zbawienia. Niech serca nasze wyciszone i umocnione łaską rekolekcyjnych przeżyć włączą się w przeżywanie z Chrystusem Jego Męki, Śmierci i Zmartwychwstania. Uczyńmy wszystko, aby każdy z nas i naszych bliskich żywo i czynnie uczestniczył w liturgii Świętego Triduum Paschalnego. Niedziela Palmowa nosi nazwę NIEDZIELI MŁODYCH. Pamiętajmy o młodym pokoleniu Polaków i za nich kierujmy do Boga nasze szczere modlitwy. Dziękujemy także młodzieży naszej parafii, która z ks. Robertem uczestniczyła w sobotę w Spotkaniu Młodych w Kielcach. Wszystkim – Bóg zapłać.
 • O godz. 15.00 Msza św. i spotkanie młodzieży klas VII i ich rodziców przygotowujących się do sakramentu BIERZMOWANIA. Serdecznie zapraszamy.

 

3. Od Wielkiego Poniedziałku Msza św. popołudniowa będzie odprawiana o godz. 18.00. Natomiast codzienny różaniec o godz. 20.30.

 

4. W Wielki Wtorek:

 • O godz. 8.30 zapraszamy wszystkich, którzy chcą pomóc przy dekoracji Grobu Bożego.
 • Po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej, w salce na organistówce.

 

 5. W Wielką Środę:

 • Imieniny obchodzi ks. Robert. Z tej okazji składamy Mu najlepsze i najserdeczniejsze życzenia. Obfitości Bożych Łask, wszelkiej radości w codziennym życiu i wszelkiego błogosławieństwa. Modląc się za ks. Roberta, mówimy Mu „SZCZĘŚĆ BOŻE!” Na Mszę św. w  intencji ks. Roberta zapraszamy w środę o godz. 18.00.
 • O godz. 18.45 przygotowanie do chrztu dla rodziców, rodziców chrzestnych, także tych, którzy będą chrzestnymi poza naszą parafią.

 

6. W WIELKI CZWARTEK:

 • O godz. 18.00 Msza Św. Wieczerzy Pańskiej. Adoracja NS w „Ciemnicy” do godz. 24.00. Do Adoracji zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli; ministrantów, strażaków, członków Rodziny Różańcowej, Żywego Różańca, Zespół  Charytatywny, Oazę, scholki, młodzież, dzieci. Wszelkie stany i zawody. Dla wszystkich jest miejsce na adorację Pana Jezusa i w „Ciemnicy” i przy „Grobie”.
 • W czasie Mszy św. Wieczerzy Pańskiej będziemy się modlić za zmarłych kapłanów, których spotkaliśmy na drogach naszego życia, za ostatnich Proboszczów naszej parafii; księży: Walentego Kańskiego, Stefana Nowaczka, Mariana Goska, Kazimierza Dzieżę.

 

7. W WIELKI PIĄTEK:

 • Wszystkich obowiązuje post ścisły – post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kościół zachęca także do przedłużenia postu i wstrzemięźliwości aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej.
 • Od godz. 6.00 wznowienie adoracji NS w „Ciemnicy”.
 • Od godz. 14.00 do 15.00 na wspólną Adorację Pana Jezusa w Ołtarzu Wystawienia (Ciemnicy) zaprasza Zespół Charytatywny i Grupa Modlitewna Bł. Gwidona.
 • Rozpocznie się Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego, którą przeżywamy w 2 Niedzielę Wielkanocną. Nowennę będziemy odprawiać w połączeniu z codziennie odmawianą Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.
 • O godz. 17.00 DROGA KRZYŻOWA i LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ (Liturgia Słowa, Modlitwa Powszechna, Adoracja Krzyża, Komunia Św., Procesja do Grobu). Adoracja Pana Jezusa w Grobie będzie trwała przez całą noc aż do godz. 18.00 w Wielką Sobotę.

 

8. W WIELKĄ SOBOTĘ:

 • Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 8.00 do 12.00 (co pół godziny) i o 14.00.
 • Od godz. 12.00 do 13.00 na ADORACJĘ zapraszamy DZIECI.
 • O godz. 18.00 początek LITURGII WIGILII PASCHALNEJ. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne (na liturgię przynosimy świece i naczynia na święconą wodę).
 • W czasie Mszy św. będziemy modlić się w intencji rodzin z ul. Żeromskiego, które w minionym miesiącu PRZEŻYWAŁY NAWIEDZENIE Matki Bożej w figurze FATIMSKIEJ. Serdecznie zapraszamy.

 

9. W NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO:

 • O godz. 6.00 REZUREKCJA Z PROCESJĄ. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów. Porządek Mszy św. niedzielny. Dodatkowo o godz. 14.00 Msza Św. ze sprawowaniem liturgii sakramentu Chrztu św.

 

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA LITURGIĘ TRIDUUM PASCHALNEGO

 

10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych parafian: Śp. Ryszarda MARCZAKA l.63,  Krystynę POSKUTĘ l. 84,  Małgorzatę SIENKIEWICZ l. 55. Polecamy Dobremu Bogu spokój ich dusz oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA O  Godz.20.30 NA RÓŻANIEC

 
 

7 kwietnia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. Przeżywamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Czy uczestniczymy w nich w pełny sposób słuchając rekolekcyjnych nauk? Wszystkich serdecznie zapraszamy na dzisiejszą DROGĘ KRZYŻOWĄ ulicami naszej parafii. Początek o godz.  19.00. W czasie Drogi Krzyżowej odmówimy także nasz codzienny różaniec.

W Poniedziałek i wtorek, ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na rzecz Ojca Rekolekcjonisty i Zgromadzenia OO REDEMTORYSTÓW. Ofiarami tymi dziękujemy Ojcu Rekolekcjoniście za trud posługiwania rekolekcyjnego przez cały tydzień, za rekolekcje tak dla dorosłych, jak i dla dzieci i młodzieży. Uczyńmy to z głębi naszych dobrych serc.

 

 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

DROGA KRZYŻOWA:

PIĄTEK – g. 16.00 /dzieci/, 17.30 /dorośli/, 18.30 /młodzież/

GORZKIE ŻALE:

NIEDZIELA – godz. 17.15.

 

3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Niech lektura NIEDZIELI, GOŚCIA NIEDZIELNEGO pomoże nam w dobrym przeżywaniu czasu wielkopostnego, czasu naszego odrodzenia duchowego.

 

4. W piątek o godz. 19.00 rozpocznie się DROGA KRZYŻOWA ulicami naszego miasta, do udziału w której zaprasza Samorząd naszego miasta z Panem Burmistrzem na czele. DROGA KRZYŻOWA rozpocznie się na Placu Zwycięstwa /rynek/. Program i szczegóły DROGI Krzyżowej jest na tablicy ogłoszeń. Warto się z nim zapoznać. Główną ideą wspólnej dla wszystkich mieszkańców naszego miasta i okolic Drogi Krzyżowej, jest zwrócenie uwagi na dzieło, powstające w Busku-Zdroju, tak bardzo potrzebne, a nawet konieczne, a jest nim budujące się HOSPICJUM. Modląc się w czasie Drogi Krzyżowej chciejmy  pomyśleć, jak możemy wszyscy włączyć się  i pomóc w realizacji budowy HOSPICJUM – dzieła, które powinno być dla nas wszystkich priorytetowym dziełem, na które czeka wiele starszych, schorowanych osób. Przyjdźmy na tę Drogę Krzyżową i włączmy się czynnie przez modlitwę i wszelką pomoc w realizację dobrych dzieł w naszym mieście.

 

5. W sobotę:

 • O godz. 17.00 będzie odprawiona w naszym kościele Msza św. w intencji Ofiar Katynia, w kolejną rocznicę tych bolesnych wspomnień. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 • O godz. 18.00 w Kielcach rozpocznie się Spotkanie Młodzieży Diecezji Kieleckiej. Z woli Św. Jana Pawła II, Niedziela Palmowa jest ŚWIATOWYM DNIEM MŁODYCH. Z tej racji młodzież całej naszej diecezji zaproszona jest w najbliższą sobotę, 13 kwietnia na spotkanie w Kielcach. Zachęcamy młodzież z naszej parafii do udziału w tym spotkaniu. Chętni na wyjazd mogą zapisać się w zakrystii. Wyjazd z Buska-Zdroju o godz. 16.00. Zachęcamy młodzież do wyjazdu.

 

5.  W przyszłą niedzielę:

 • NIEDZIELA PALMOWA, czyli MĘKI PAŃSKIEJ. Poświęcenie palm w czasie każdej Mszy św.
 • O godz. 15.00 Msza św. i spotkanie MŁODZIEŻY klas VII szkół podstawowych, przygotowujących się do sakramentu BIERZMOWANIA, oraz dla ich rodziców. Serdecznie zapraszamy.

 

9. Za naszym pośrednictwem, Stowarzyszenie ludzi dobrej woli, pomagające szczególnie chorym dzieciom, zaprasza w dniu dzisiejszym, niedziela, 7 kwietnia od godz. 10.00 na „KIERMASZ UBRAŃ I ZABAWEK” na terenie Hali Sportowej przy ul. Kusocińskiego. Za wszelkie sprzedane rzeczy będą przyjmowane dobrowolne datki  do puszek na rzecz 4 letniego SEBASTIANA z Buska – Zdroju, którego czeka bardzo poważna i bardzo droga operacja. Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się do pomocy potrzebującym naszego wsparcia. Hala Sportowa, dzisiaj od godz. 10.00

 

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych   parafian:  śp. Janinę BŁAJSZCZAK l.87,  Barbarę DURKIEWICZ l. 77.   Polecamy spokój ich  dusz, oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek ...

 

W poniedziałek, 8 kwietnia o godz. 14.00 pogrzeb śp.  Ryszarda MARCZAKA, we wtorek 9 kwietnia o godz. 14.00, pogrzeb śp. Krystyny POSKUTY, wieloletniej Profesorki biologii w LO w Busku-Zdroju. Rodziny zapraszają na pogrzeb.

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA” O GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC

 


 

31  MARCA 2019 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU /LAETARE/

 

1. Dzisiaj  o godz. 15.00  Msza św. i spotkanie dzieci z klas trzecich szkół podstawowych, które przygotowują się do I Komunii św., oraz dla ich rodziców. Zapraszamy.

    

2.   Jesteśmy na półmetku czasu Wielkopostnego. Przed nami najważniejsze dni Wielkopostnego trudu,  Dni REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH.

 

W środę, czwartek i piątek rekolekcje będą przeżywali; DZIECI i MŁODZIEŻ.

Zajęcia rekolekcyjne dla młodzieży, wg wyznaczonych szkół, o godz. 8.00 i 12.00

Rekolekcyjne spotkania i nabożeństwa dla DZIECI ze szkół podstawowych,

o godz. 10.00 klasy IV – VIII, o godz. 15.30 klasy od „O” do III.

 

    REKOLEKCJE  DLA DOROSŁYCH rozpoczynamy; W   PIĄTEK -  5 kwietnia.

   O godz. 17.00 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE REKOLEKCJI

 

PIĄTEK, 5 kwietnia  ROZPOCZĘCIE REKOLEKCJI  

               16.00  DROGA KRZYŻOWA /dla dzieci/

                      17.00  Msza św. z nauką dla wszystkich.

                            18.00  DROGA KRZYŻOWA /dla wszystkich/

                      18.30   Msza św. z nauką ogólną.

     19.30   RÓŻANIEC - APEL

 

  SOBOTA,  6 kwietnia   ODWIEDZINY CHORYCH     

            10.00   Msza św. z nauka ogólną

      12.00   Msza św. z nauką ogólną

             17.00   Msza św. z nauką ogólną

     18.30   Msza św. z nauką ogólną.

            19.30.   RÓŻANIEC - APEL

 

NIEDZIELA  7 KWIETNIA    

 6.30   Msza św. z nauką ogólną

                              8.00   Msza św. z nauką dla NIEWIAST

       9.30   Msza św. z nauką dla MŁODZIEŻY

            11.00   Msza św. z nauką dla DZIECI

     12.30   Msza św. z nauką dla MĘŻCZYZN

                                  17.00   GORZKIE ŻALE z nauką pasyjną.

    18.00   Msza św. z nauką ogólną 

         19.00  DROGA KRZYŻOWA  /ulicami miasta /

                     /od godz.  16.00 do  18.00 spowiedź/

 

    PONIEDZIAŁEK, 8 kwietnia   DZIEŃ SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ

      9.00  - 12.00  i  15.30 – 18.30            

                      10.00   Msza św. z nauka ogólną.

 12.00   Msza św. z nauką dla chorych, starszych, samotnych. 

                     17.00  Msza św. nauką ogólną

18.30   Msza św. z nauką ogólną

            19.30   RÓŻANIEC – APEL

 

WTOREK,  9 kwietnia      

10.00   Msza św. z nauka ogólną

       12.00   Msza św. z nauką ogólną 

                         17.00  Msza św. z nauką ogólną.

                               18.30  Msza św. z nauką ogólną

                                           19.30  RÓŻANIEC – APEL

 

Dołóżmy wszelkich starań by w tych rekolekcjach wziąć czynny udział. Pomóżmy także naszym bliskim, by i ONI w rekolekcjach udział wzięli.

Chorych pragniemy w czasie rekolekcji odwiedzić w  sobotę  6 kwietnia,  

 od godz. 8.30. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

Intencje dobrego przeżycia rekolekcji przez naszą rodzinę parafialną polecamy wszystkim, a szczególnie o modlitwę prosimy chorych.

  

3. Jak każdego roku w czasie przygotowania do świat wielkanocnych kupując wielkanocnego baranka wspieramy akcje dobroczynne  CARITAS kościelnej. Zachęcamy wszystkich do włączenia się do tego dzieła. Baranki do kupienia w zakrystii i przed kościołem.

 

4.    W związku ze zmianą czasu z zimowego na letni chcemy poinformować, że mimo zmiany czasu nie zmieniamy godzin odprawianych mszy św. popołudniowej. Zmiana będzie  dopiero od Niedzieli Palmowej, 14 kwietnia.  Tych, którzy zamówili mszę św. w tym czasie (od 1 – 14 kwietnia) na godz. 18.00 prosimy serdecznie o przyjście na mszę św. w tych dniach o godz. 17.00. Prosimy o zrozumienie tej zmiany.

 

5.   W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi /akurat w tym dniu jest spowiedź dla dzieci i młodzieży/ i Komunii św.   

 

6.    W miesiącu maju, od 14 do 26 organizowana jest pielgrzymka do Gruzji i Armenii. Pozostały 3 wolne miejsca. Jeżeli, ktoś by chciał jechać, proszony jest o kontakt z Księdzem Proboszczem.

 

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych   parafian:  śp. Martę WŁOCH l. 93,  Aleksandrę-Janinę SZOSTAK l. 83. Polecamy spokój ich  dusz, oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek ...

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA” O GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC

 


 

24 marca 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. Zbliżamy się do połowy czasu Wielkiego Postu. Jaki to jest dla nas czas? Czy jest w nim więcej czasu na refleksje i modlitewne zamyślenia? Czy uczestniczyłem już w nabożeństwie GORZKICH ŻALI i w DRODZE KRZYŻOWEJ?  Chrystus dźwigający krzyż, czeka na naszą pomoc; modlitwę, dobre uczynki, wielkopostne umartwienia i wyrzeczenia!

          Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK – godz. 16.00 /dzieci/, godz. 17.00 /dorośli/, godz. 18.30 /młodzież/

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELA – godz. 17.15.

 

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać:

MŁODZIEŻ i DZIECI od 3 do 5 kwietnia  (środa-piątek)

DOROŚLI od 5 do 9 kwietnia (piątek-wtorek)

            Można zabrać program rekolekcji ze stolika przed kościołem

    W czasie rekolekcji, w I Sobotę Miesiąca,  6 kwietnia od godz. 8.30 będziemy odwiedzać chorych. Bardzo prosimy, aby chorych, których powinniśmy odwiedzić już od dzisiejszej niedzieli nam zgłaszać w zakrystii

 

2.   W spotkaniu tegorocznych maturzystów na Jasnej Górze uczestniczyła spora grupa maturzystów z naszej parafii. Cieszymy się z tego i dziękujemy im za udział w tym spotkaniu. Dziękujemy naszym Księżom Prefektom, Siostrom, oraz nauczycielom za zorganizowanie wyjazdu i opiekę. Bóg zapłać!      

    Dziękujemy także uczestnikom Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, w miniony piątek pod kierunkiem x. Roberta i x. Pawła. Bóg zapłać!

 

3.   W dniu jutrzejszym, 25 marca przypada UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO. Dzień ten od kilku lat nosi miano „DNIA ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA” W tym roku, pod hasłem "JESTEM ZA ŻYCIEM" Kościół obchodzi Dzień Świętości Życia. Jego celem jest budzenie wrażli­wości na sens i wartość ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Zachęcamy wszystkich parafian do  włączenia się do wielkiej „Krucjaty Modlitwy”, oraz Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. 

 

4.  W przyszłą niedzielę  o godz. 15.00  Msza św. i spotkanie dzieci z klas trzecich szkół podstawowych, które przygotowują się do I Komunii św., oraz dla ich rodziców. Zapraszamy.

 

5.  We wtorek,  26 marca zapraszamy na mszę św. o godz. 17.00, a po mszy św. na spotkanie uczestników spotkań „TALENT” dla Pracodawców i Przedsiębiorców.

 

6. W przyszłą niedzielę,  31 marca, oraz 7 kwietnia,  o godz.  9.30 odprawione będzie  msze św. w intencji rodzin z ulicy Prusa, które przeżywały nawiedzenie  Matki Bożej Fatimskiej  w ostatnim czasie.  Serdecznie zapraszamy.

 

   W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszego parafianina Śp. Ryszarda CIEŚLAKA  l. 76.   Polecamy Dobremu Bogu spokój jego duszy, oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych.   Wieczny odpoczynek…..   

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE,  O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO  „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC

 


 

17 marca 2019  r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. Czas Wielkiego Postu chciejmy przeżywać godnie i owocnie. Święty Jan Paweł II w swoim przesłaniu na Wielki Post przed kilku laty tak pisał: „Wielki Post jest dla każdego z nas zachętą do wydobycia się z dręczących go różnego rodzaju zniewoleń. Nasz Król, Człowiek – Bóg, stoi przed nami; daje nam nowe serce, a byśmy mogli przeżywać nasze kłopoty, nasze cierpienia w sposób zbawczy, z miłości do Niego i do naszych braci. Najświętsza Maryja Panna „przoduje” nam na tej ciężkiej drodze i zachęca, byśmy przyśpieszyli kroku, wskazując nam jej świetlany cel: Wielkanoc.” Zachęcamy wszystkich parafian do podjęcia w czasie Wielkiego Postu różnych pobożnych praktyk i umartwień.

 

          Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

DROGA KRZYŻOWA,     PIĄTEK – godz. 16.00 /dzieci/, godz. 17.00 /dorośli/, godz. 18.30 /młodzież/

GORZKIE ŻALE, NIEDZIELA – godz. 17.15.

 

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać:

MŁODZIEŻ i DZIECI od 3 do 5 kwietnia  (środa-piątek)

DOROŚLI od 5 do 9 kwietnia (piątek-wtorek)

 

2. Dzisiaj:

 • Tradycyjnie 2 Niedziela Wielkiego Postu jest obchodzona jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed kościołami w całej Polsce odbywa się zbiórka ofiar do puszek przeznaczona na dzieło pomocy „Ad Gentes”. Dziś mamy sposobność, by modlitwą i darem serca wesprzeć Kościół w krajach misyjnych. Dlatego ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na finansowanie projektów misyjnych za pośrednictwem Dzieła Pomocy „Ad Gentes” Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Zachęcamy do włączenia się do tego dzieła Kościoła.
 • O godz. 15.00 Msza św. i spotkanie młodzieży klas VII szkół podstawowych, przygotowujących się do sakramentu BIERZMOWANIA oraz dla ich rodziców. Serdecznie zapraszamy.
 • Dzisiejszemu Solenizantowi, Panu Organiście Zbigniewowi składamy najserdeczniejsze życzenia, wszelkiej pomyślności i obfitości Bożych łask w codziennym życiu. Pamiętamy w modlitwie i mówimy: Szczęść Boże!

 

3. W poniedziałek i we wtorek maturzyści z naszej diecezji udają się na pielgrzymkę na Jasną Górę. W dniu jutrzejszym pielgrzymuje młodzież maturalna z Buskich szkół.  Maturzystów i ich pielgrzymkę polecamy modlitwie nas wszystkich.

 

4. We wtorek - 19 marca, przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP. Niech ta uroczystość będzie przypomnieniem dla wszystkich mężczyzn, zwłaszcza mężów, jaką rolę mają do spełnienia w życiu, zwłaszcza w życiu rodziny. Żywy kult  św. Józefa jest drogą do odnowienia zagubionej polskiej rodziny. Zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30 i 17.00.

 

6. W piątek, 22 marca „EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA” – początek godz. 19.30 w naszym kościele. Zapraszamy szczególnie ludzi młodych.

 

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych parafian Śp. Zofię OŻÓG l. 69,  Tadeusza PYSKĘ  l. 92. Polecamy Dobremu Bogu spokój ich dusz oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych.   Wieczny odpoczynek…   

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO  „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC

 


 

10 marca 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. W Środę Popielcową wkroczyliśmy w liturgiczny okres Wielkiego Postu. Niech czas, który nastał, będzie przez ludzi wierzących uszanowany. Niewiele potrzeba, aby zakłócić powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy, czasu powrotu do Boga! Wystarczy nieraz błahy powód... imieniny, urodziny czy celowo urządzona w tym czasie impreza rozrywkowa, zwłaszcza dla młodzieży. Miejmy oczy otwarte. Tego nie da się pogodzić z wielkopostnym umartwieniem i rozpamiętywaniem Męki Chrystusa. Jest to obce duchowi polskiej religijności i polskiej tradycji chrześcijańskiej. Zachęcamy wszystkich parafian do podjęcia w czasie Wielkiego Postu różnych pobożnych praktyk i umartwień.

 

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych

DROGA KRZYŻOWA:

PIĄTEK – godz. 16.00 /dzieci/; 17.30 /dorośli/; 18.30 /młodzież/

GORZKIE ŻALE:

NIEDZIELA – godz. 17.15.

 

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać:

MŁODZIEŻ i DZIECI od 3 do 5 kwietnia (środa-piątek)

DOROŚLI od 5 do 9 kwietnia (piątek-wtorek)

 

2. Przyszła niedziela – II Wielkiego Postu – 17 marca,  jest NIEDZIELĄ Postu, Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami i Krajami Misyjnymi, tzw.  NIEDZIELA  „AD GENTES – DO NARODÓW” Z tej racji po Mszach św. przed kościołami w Polsce do puszek zbierane będą ofiary na rzecz kościołów misyjnych. Zachęcamy do włączenia się do tego dzieła kościoła.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 msza św. i spotkanie młodzieży klas VII szkół podstawowych, przygotowujących się do sakramentu BIERZMOWANIA, oraz dla ich rodziców. Serdecznie zapraszamy.

 

3.   Już dzisiaj informujemy, że w dniu 22 marca, piątek, organizowana będzie „EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA” – początek godz. 19.30 w naszym kościele. Zachęcamy do uczestnictwa w tym szczególnym wydarzeniu. Zapraszamy szczególnie ludzi młodych.

 

4.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy szczególnie numer CHIT-u poświęcony wszelkim wiadomościom o Wielkim Poście. Cena 1 zł.

 

5. Zbliża się uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP przypadająca 19 marca. Z tej okazji dzisiaj rozpoczniemy w naszym kościele Nowennę do św. Józefa, którą będziemy się modlić na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu przed wieczorną Mszą św. Serdecznie zapraszamy!

 

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych parafian: Śp. Irenę SZAFRANIEC, l. 93; Lesława BELLAKA, l. 82; Stefana WĄSIKA, l.68; Mariana ANYŻA l. 63; Eleonorę BIEL l. 84. Polecamy Dobremu Bogu spokój ich dusz oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 19.30 NA RÓŻANIEC

 


 

3 marca  2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - VIII  NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.  Dzisiaj, o godz. 15.00  Msza św. i spotkanie dzieci z klas trzecich szkół podstawowych, które przygotowują się do I Komunii św., oraz dla ich rodziców. Zapraszamy.

      Młodzieży klas VII Szkół Podstawowych, z naszej parafii Przypominamy o obowiązku składania deklaracji z prośbą o dopuszczenie do sakramentu BIERZMOWANIA. Można to uczynić dzisiaj po mszach św.

 

2. Kończy się pierwszy okres czasu zwykłego w ciągu roku. ŚRODĄ POPIELCOWĄ w tym tygodniu rozpoczniemy WIELKI POST. Posypywany na nasze głowy w Środę Popielcową popiół ma nam przypominać prawdę, o kruchości ludzkiego życia, o przemijalności świata. Przyjęty na głowy popiół niech stanie się znakiem naszej pokory przed Bogiem, bo jesteśmy ludźmi słabymi, a grzechy tak często odłączają nas od Boga. To także znak naszej wiary, bo chociaż jesteśmy słabi i grzeszni, to jednak Chrystus swoją mocą ten ludzki proch wynosi do godności dzieci Bożych. Chcemy przez pokutę wrócić do naszego Boga, bo tylko dzięki Niemu stajemy się mocni i święci. On jeden nadaję sens naszej ludzkiej egzystencji.

                

  W ŚRODĘ POPIELCOWĄ -  6 MARCA

   zapraszamy na Msze św. z posypaniem głów popiołem  o godz.    

            6.30, 8.00.  10.00,  12.00   15.30 /dzieci/ 17.00  i 18.30  

 

  Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:   W niedziele o godz.  17.15  GORZKIE ŻALE

W piątki

   DROGA KRZYŻOWA:    DZIECI – 16.00 , DOROŚLI,  17.30,   MŁODZIEŻ  18.30.

 

Jak w ubiegłych latach, taca zbierana w Środę Popielcową, oraz przez wszystkie piątki Wielkiego Postu przeznaczona będzie na kwiaty do grobu Pana Jezusa, oraz na dekorację grobu.

  Zachęcamy wszystkich parafian do podejmowania wszelkich pobożnych praktyk, umartwienia, oraz do gorliwego uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych. Już dzisiaj módlmy się o dobre owoce rekolekcji wielkopostnych, które przeżywać będziemy w okolicach V niedzieli Wielkiego Postu:

MŁODZIEŻ i DZIECI od 3 do 5 kwietnia  (środa-piątek)

 DOROŚLI  od  5 do 9 kwietnia (piątek-wtorek)

 

3.    Od dzisiejszej niedzieli 3 marca, do przyszłej 10 marca, w całym kościele przeżywamy „ 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu” pod hasłem

 „MŁODZI, TRZEŹWI i WOLNI”  Zachęcamy i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

4. Wyjeżdżającym na czuwanie na Jasnej Górze, przypominamy wyjazd jutro, poniedziałek,  godz. 13.00 ze Starego Dworca.

 

5.     Ukazał się najnowszy numer CHIT, numer poświęcony  rozpoczynającemu się w ŚRODĘ POPIELCOWĄ czasowi WIELKIEGO POSTU.  Warto poczytać o tym czym dla nas ma być czas Wielkiego Postu. Bardzo polecamy to czasopismo. Za 1 zł dobra i pożyteczna lektura.

 

6.     Jak zapowiadaliśmy od dwóch tygodni, w najbliższy czwartek, 7 marca na mszę św. o godz. 17.00, a po mszy św. na spotkanie,  zapraszamy Parafian,  którzy chcą się włączyć w działanie na rzecz Akcji Katolickiej i swoim udziałem ożywiać duszpasterskie działanie we wspólnocie kościoła świętego. Serdecznie zapraszamy; CZWARTEK, 7 MARCA – godz. 17.00

 

7.   Ogłoszenie dotyczące zamawiana intencji mszy św. w naszej parafii, a szczególnie intencji zamawianych w czasie pogrzebów. Ponieważ w naszym kalendarzu zamawianych intencji nie zostało już wiele wolnych terminów; pragniemy poinformować, że, przyjmując intencje za zmarłych, z racji pogrzebu, będziemy przyjmować zamawiane msze św. i podawać  termin i godzinę odprawiana mszy św., ale zamówiona msza św. będzie odprawiana poza naszą parafią. Każdy zamawiający,  wiedząc kiedy i o której godzinie będzie odprawiana, będzie mógł być obecny na mszy św. odprawianej w tym samym czasie w naszym kościele. Myślę, że będzie to najlepsze rozwiązanie i spotka się z aprobatą nas wszystkich. Z góry dziękujemy za zrozumienie. Prosimy o to bardzo.

 

8. Duszpasterstwo TRZEŹWOŚCI w naszej diecezji zaprasza wszystkich na Drogę Krzyżową na  ŚWIĘTY KRZYŻ, w intencji TRZEŹWOŚCI W NASZEJ OJCZYŹNIE w najbliższy piątek,  8 marca. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

                    

9. Wszystkim Kobietom, z racji Dnia Kobiet składamy najlepsze życzenia, i polecamy wszystkie Panie szczerej modlitwie nas wszystkich.

  

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych parafian

Śp. Ewelinę  FĄFARĘ l. 36,  Leokadię KAMIŃSKĄ  l. 98.  Polecamy Dobremu Bogu spokój ich dusz, oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych.   Wieczny odpoczynek…..   

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE,  O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC

 


 

24 lutego 2019  r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dzisiaj:

 • Jak zapowiadaliśmy w ubiegłą niedzielę, dzisiaj po każdej Mszy św. pragniemy wręczyć zaproszenia dla tych, którzy mają dobrą wolę, aby włączyć się do działalności duszpasterskiej w naszej parafii w ramach uczestnictwa w AKCJI KATOLICKIEJ. Serdecznie prosimy o przyjęcie tych zaproszeń i pozytywną odpowiedź, przez  zgłoszenie swojej osoby do AKCJI KATOLICKIEJ. W czwartek, 7 marca zapraszamy wszystkich, członków Akcji Katolickiej i chcących do niej należeć na mszę św.
  o godz. 17.00, a po Mszy św. na spotkanie organizacyjne
  w kościele. Zapraszamy i czekamy.
 • Młodzieży klas VII Szkół Podstawowych, z naszej parafii przypominamy o obowiązku składania deklaracji z prośbą o dopuszczenie do sakramentu BIERZMOWANIA. Można to uczynić dzisiaj po Mszach św.

 

2. We wtorek o godz. 17.00 na Mszę św. a następnie na comiesięczne spotkanie zapraszamy uczestników duszpasterskich spotkań „TALENT”, dla Pracodawców i Przedsiębiorców. Zapraszamy serdecznie.

 

3. W pierwszy piątek:

 • zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. Spowiedź w godz. 6.00-7.00 oraz od godz. 15.30
 • obchodzimy NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH” Z tej racji zapraszamy do naszego kościoła o godz. 17.00 na Mszę św. w intencji żołnierzy wyklętych.

 

4. W pierwszą sobotę:

 • Od godz. 8.00 odwiedziny chorych.
 • O godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie w salce dzieci, które należą do CHÓRKU DZIECIĘCEGO oraz dzieci, które chciałyby do chórku należeć. Spotkanie to będzie trwało około 4 godzin i będzie miało formę warsztatów muzycznych. Bardzo serdecznie zapraszamy.
 • Od godz. 17.30 do 20.00 comiesięczna ADORACJA. Serdecznie zapraszamy.

 

5. W przyszła niedzielę:

 • O godz. 9.30 odprawiona będzie Msza św. w intencji rodzin z ulic Dmowskiego i Dygasińskiego, które przeżywały nawiedzenie Matki Bożej Fatimskiej w ostatnim czasie. Również o godz. 9.30 w tej samej intencji będzie Msza św. w niedzielę, 10 marca. Serdecznie zapraszamy.
 • O godz. 15.00 Msza św. i spotkanie dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. oraz dla ich rodziców. Zapraszamy.

 

6. Dnia 18 marca /poniedziałek/ maturzyści z naszej diecezji udają się na pielgrzymkę na Jasną Górę. Uczyńmy wszystko, co jest możliwe, aby maturzyści z naszych rodzin, z naszej parafii w tej pielgrzymce uczestniczyli.  Maturzystów i ich pielgrzymkę polecamy modlitwie nas wszystkich.

 

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odeszli nasi parafianie: śp. Alfred ROGÓŻ l. 94, Henryka MOLISAK l.81, Barbara ZAJĄC l. Antoni KIWIOR l. 87. Polecamy Dobremu Bogu spokój ich dusz, oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek…..

   

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC

 


 

17 lutego 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.     W dniu dzisiejszym, o godz. 15.00 Msza św. i spotkanie młodzieży  klas VII Szkół Podstawowych z naszej parafii, oraz ich obojga rodziców.   Młodzież spotyka się w ramach przygotowań do sakramentu BIERZMOWANIA.  Młodzież po mszy św. dzisiaj otrzyma deklarację zgłoszenia do sakramentu Bierzmowania. Deklaracje te wypełnione i podpisane przez kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców zostaną przez młodzież złożone w kościele, w przyszłą niedzielę 24 lutego, po mszach św.

 

2.  Przypominamy o możliwości wyjazdu na czuwanie całonocne na Jasnej Górze w dniu 4/5 marca. Są wolne miejsca..

     Także przypominamy o możliwości wyjazdu na pielgrzymki do Lourdes, Fatimy, Santiago de Compostela na przełomie kwietnia i maja tego roku. Programy pielgrzymek, na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.

 

3.    W naszej parafii od kilku lat działa AKCJA KATOLICKA, Katolickie Stowarzyszenie, które angażuje się w różne sprawy duszpasterstwa w naszej parafii i diecezji.  Zwracamy się z apelem do wszystkich parafian, bez względu na wiek, wykształcenie i inne aparycje i zdolności z prośbą o przyłączenie się do działalności. Przynależność do Akcji Katolickiej, nie jest zbyt absorbującym nasz czas wydarzeniem. Spotykamy się najczęściej raz w miesiącu na mszy św. popołudniowej, a po mszy na spotkaniu, w czasie którego poruszamy sprawy i zagadnienia związane z aktualnym życiem Wspólnoty Kościoła Parafialnego, poznajemy dokumenty Kościoła,  wspólnie się modlimy, zachęcając wszystkich do ożywiania swojego życia religijnego. W przyszłą niedzielę po mszach św. będziemy kierowali do wszystkich parafian zaproszenie do włączenia się do AKCJI KATOLICKIEJ. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w tej intencji, aby ożywiło się w naszej parafii zaangażowanie w życiu religijnym.

 

 4. W tym tygodniu obchodzimy:

 • w piątek święto KATEDRY ŚW. PIOTRA APOSTOŁA
 • w sobotę wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika

 

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odeszła nasza  parafianka, ostatnio mieszkająca w Kielcach:  śp. Alina DUDZIKOWSKA l. 79.     Polecamy Dobremu Bogu spokój jej duszy, oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych.   Wieczny odpoczynek…..   

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA” O GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC.

 


 

10  lutego 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA ZWYKŁA  

1.   Jutro, poniedziałek,  11 lutego wspominamy NMP z LOURDES.  W tym dniu  przypada XXVII ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO. Zapraszamy wszystkich chorych, poruszających się o własnych siłach, a także starszych i samotnych na MSZĘ ŚW. o godz. 10.00  Po  mszy św. specjalne nabożeństwo dla chorych, z błogosławieństwem chorych Najświętszym Sakramentem. Serdecznie prosimy  członków rodzin i sąsiadów ludzi starszych i chorych o pomoc w przyjściu czy przywiezieniu do kościoła na Mszę św.

 

2.   W przyszłą niedzielę, 17 lutego, o godz. 15.00 Msza św. i spotkanie młodzieży  klas VII Szkół Podstawowych z naszej parafii, oraz ich obojga rodziców.   Młodzież spotyka się w ramach przygotowań do sakramentu BIERZMOWANIA.  Młodzież po mszy św. w przyszłą niedzielę otrzyma deklarację zgłoszenia do sakramentu Bierzmowania. Deklaracje te wypełnione i podpisane przez kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców zostaną przez młodzież złożone w kościele, w niedzielę 24 lutego, po mszach św.

  

3. W liturgii najbliższego tygodnia wspominamy:

  Poniedziałek,  11 lutego – Matki Bożej z LOURDES.

  Czwartek, 14 lutego – Święto, Świętych CYRYLA i METODEGO – Patronów Europy.

 

4. Serdecznie dziękujemy Paniom i Panom za pomoc w poniedziałek, przy sprzątaniu w kościele i usuwaniu szopki i choinek.  Bardzo dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 5. Zapisanych na wyjazd, na czuwanie w dniu 4/5 marca prosimy  o wpłacanie kosztów przejazdu – 35 zł. Są jeszcze wolne miejsca, można się zapisać.

 

6.   W minionym tygodniu zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie – kolędę. Pragniemy serdecznie podziękować za wszelką życzliwość i gościnność, którą okazaliście nam kapłanom, przychodzącym do Was z Błogosławieństwem.  Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie byliście łaskawi złożyć, zarówno na potrzeby kościoła, jak i na kolędę. Swoimi spostrzeżeniami i uwagami będziemy dzielić się z Wami w ciągu roku duszpasterskiego.

 

7.    W miesiącu maju, jest możliwość wyjazdu na pielgrzymkę do LOURDES, SANTIAGO DE COMPOSTELA, FATIMY, AVILA, MONTSERRAT. Szczegóły pielgrzymek są na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii. Ewentualni chętni na wyjazd mogą się zgłaszać w zakrystii.

 

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odeszli nasi  parafianie:   śp. Sylwester KWIATEK l. 55,  Krystyna PALIŃSKA l. 76,  Kazimiera GROCHOWSKA l. 84, Jerzy KACZMAREK l. 65, Marianna MROŻEK l. 69,  Leokadia  WRÓBEL l. 82. Polecamy Dobremu Bogu spokój jego duszy, oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych.   Wieczny odpoczynek…..   

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC

 


 

3  lutego 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA ZWYKŁA 

 

 1.    W dniu dzisiejszym, o godz. 15.00 msza św. i spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. W czasie mszy św. dzieci odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy, aby dzieci przyniosły na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, świece od chrztu św. Dzieci przychodzą z obojga rodzicami.

 

2.    W dniu jutrzejszym, poniedziałek od godz. 8.30  zapraszamy Panów i Panie do posprzątania kościoła po choinkach i rozebranie żłóbka. Serdecznie zapraszamy.

3. W liturgii najbliższego tygodnia wspominamy:

  Wtorek, 5 lutego – Św. Agaty, dziewicy i męczennicy.

  Środa, 6 lutego – Św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników.

 

4.  Przypominamy o możliwości wyjazdu na czuwanie na Jasnej Górze w dniu 4/5 marca / poniedziałek/wtorek/  kosztów przejazdu – 35 zł.

 

5.    Składamy serdeczne podziękowanie, rodzinom, które w minionym tygodniu przyjmowały nas z wizytą duszpasterską – kolędą.  Za wszelką życzliwość, serdeczność i złożone ofiary – Bóg zapłać!  

W najbliższym tygodniu  odwiedzimy rodziny mieszkające przy ulicach.

 

 Poniedziałek -  4 lutego,  od godz.  15.00

   Osiedle Legionów Polskich  1, 2, 3,4

               Od godz.  17.00

Osiedle Legionów Polskich  5, 6, 7

 

              Wtorek  -  5 lutego  od godz.  15.00

Rodziny, które z różnych racji nie mogły przyjąć kapłanów w czasie wyznaczonej kolędy,  a pragną tych odwiedzin i zgłoszą gotowość przyjęcia w tym dniu. Zachęcamy do zgłoszeń.

 

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych  parafian:

Śp. Genowefę SZCZEŚNIAK l. 82,  Wacława  PIOTROWSKIEGO  l. 75.   Polecamy Dobremu Bogu spokój ich  dusz, oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych.   Wieczny odpoczynek…..   

      W poniedziałek 4 lutego o godz. 14.00 pogrzeb śp. Sylwestra KWIATKA l. 55 z ul. Nadole. Rodzina zaprasza na pogrzeb.

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC

 


 

27 stycznia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA ZWYKŁA

1.     Dzisiejszą niedzielą kończymy czas kolędowy. Była piękna i niepowtarzalna okazją, aby pięknymi pieśniami kolędowymi uwielbiać Pana.  Jak ten czas wszyscy przeżywaliśmy?  Czy kolędy były śpiewane w naszych domach rodzinnych?

 

2.   W SOBOTĘ - 2 lutego, święto OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, zwane w Polsce świętem Matki Bożej Gromnicznej. Przychodzimy tego dnia jakże licznie do naszych świątyń z gromnicami w dłoniach, aby je poświęcić. Święto to ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma nam przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca zawiłe i jakże bardzo często ciemne drogi naszego życia. W tej wędrówce przez życie chce nas prowadzić Matka Najświętsza, abyśmy nie zboczyli z drogi wiodącej nas na spotkanie z Jej Synem. Zapraszamy z gromnicami na msze św. w porządku niedzielnym; o godz.: 6.30, 8.00. 9.30,  11.00,  12.30,  i  18.00.   W czasie każdej mszy św. poświęcenie gromnic. Taca zbierana w ciągu całego dnia, przeznaczona jest na utrzymanie Zakonów Kontemplacyjnych.

     O godz. 17.00 w sobotę zapraszamy na koncert muzyki klasycznej w wykonaniu zespołu DALBERGIA DUO, to zespół, który tworzą dwie artystki grające na MARIMBACH. MARIMBA to instrument melodyczny, którego klawiatura przypomina klawiaturę fortepianu, ale wykonana jest z drzewa różanego. Jest to instrument pochodzący z Afryki. W programie muzyka klasyczna, oraz oryginalne kompozycje pisane na te instrumenty. Serdecznie zapraszamy.

 

3.   W przyszłą niedzielę, 3 lutego, o godz. 15.00 msza św. i spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. W czasie mszy św. dzieci odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy, aby dzieci przyniosły na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, świece od chrztu św., jeśli się zachowały. Na mszę św. dzieci przychodzą z obydwojga rodzicami.

 

4. W tym tygodniu przeżywać będzie; I PIĄTEK i I SOBOTĘ miesiąca.  Zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. ,  spowiedź:  w I piątek, od godz. 15.00.  

W I SOBOTĘ, przypadająca w Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej odwiedziny chorych od godz.   8.30. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na comiesięczną ADORACJĘ  od godz. 19.00 – 20.00. 

 

5. We wtorek 29 stycznia na mszę św. o godz. 17.00. a po mszy św., na spotkanie zapraszamy uczestników spotkań „TALENT”, dla Pracodawców i Przedsiębiorców z naszego regionu.  Wtorek,  29 stycznia, godz. 17.00.

 

6.  Jak każdego roku, w dniu 4 marca (poniedziałek) organizowany jest wyjazd do Częstochowy na całonocne czuwanie. Wyjazd o godz.  13.00, powrót następnego dnia  - we  wtorek, w godzinach rannych.  Chętni na wyjazd proszeni są o zgłaszanie się i zapisywanie  w zakrystii. Koszt przejazdu - 35 zł.  Zachęcamy.

 

7.  Przypominamy o możliwości zapisania się na pielgrzymkę do GRUZJI i ARMENII od 14 do 25 maja.

 

8.    Składamy serdeczne podziękowanie, rodzinom, które w minionym tygodniu przyjmowały nas z wizytą duszpasterską – kolędą.  Za wszelką życzliwość, serdeczność i złożone ofiary – Bóg zapłać!  

W najbliższym tygodniu  odwiedziemy rodziny mieszkające przy następujących ulicach.

                Poniedziałek –   28  stycznia od godz. 15.00,

 Osiedle J. Piłsudskiego 1, 1A, 1B, 2.

               Wtorek  -  29  stycznia,  od godz. 15.00

 Osiedle J. Piłsudskiego  3,  4,  5, 

              Środa -   30  stycznia, od godz.  15.00

Osiedle J. Piłsudskiego  6,  8,  9.

              Czwartek  -  31  stycznia,  od godz. 15.00

Osiedle  J. Piłsudskiego  10,  11.    

              Piątek –  1 lutego,  od godz. 15.00

Osiedle J. Piłsudskiego  12.  I  13.

 

   Poniedziałek -  4 lutego,  od godz.  15.00

   Osiedle Legionów Polskich  1, 2, 3,4

               Od godz.  17.00

Osiedle Legionów Polskich  5, 6, 7

 

              Wtorek  -  5 lutego  od godz.  15.00

Rodziny, które z różnych racji nie mogły przyjąć kapłanów w czasie wyznaczonej kolędy,  a pragną tych odwiedzin i zgłoszą gotowość przyjęcia w tym dniu. Zachęcamy do zgłoszeń.

 

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych  parafian  śp. Dariusza CIBĘ l. 42,  Jerzego MOZALA l. 75, Włodzimierza STĘPNIA l. 65,  Mieczysława TKACZYKA  l. 68.  Polecamy Dobremu Bogu spokój ich dusz, oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych.   Wieczny odpoczynek…..  

    

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO  „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC

 


 

20 stycznia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Mijające święta, były dla każdego z nas okazją do ubogacenia wiary. Jak ten czas przeżyliśmy ? Czy wgłębiając się w tajemnice naszej wiary, staliśmy się bardziej autentycznymi ŚWIADKAMI CHRYSTUSA? Uczyńmy wszystko, co jest w zasięgu naszych możliwości by wiara nasza bardziej czytelnie i wyraźnie wzrastała! Niech wyrażone to zostanie w naszym lepszym i gorliwszym życiu.

 

2. W dniu dzisiejszym o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji bohaterów Powstania Styczniowego. W tym roku przypada 156  rocznica Powstania Styczniowego.  Po mszy św.,  procesja na cmentarz, do pomnika powstańców i zapalenie zniczy    Serdecznie zapraszamy.

 

3. Od  środy, 18 stycznia do 25 stycznia, przeżywamy w kościele TYDZIEŃ POWSZECHNEJ MODLITWY O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN. Codziennie w czasie mszy św.  modlimy się w intencjach ekumenicznych kościoła. Do szczerej modlitwy w intencji jedności wszystkich wyznawców Chrystusa zachęcamy i zapraszamy.

 

4.    Od 22 do 27 stycznia trwać będą w PANAMIE 34 ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY, z udziałem delegacji młodzieży z całego świata, także z Polski. Wśród pielgrzymów jest też 1 przedstawicielka z naszej parafii. 

     Jak było zapowiadane w komunikacie Ks. Biskupa w najbliższą sobotę,  26 stycznia, w Kielcach w czuwaniu modlitewnym młodzieży w ramach „ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY W PANAMIE”   weźmie udział delegacja młodzieży z naszej parafii z ks. Robertem.  To spotkanie młodzieży i jej uczestników polecamy modlitwie nas wszystkich.

 

5.   Jutro, 21 stycznia obchodzić będziemy DZIEŃ BABCI, a we wtorek 22 stycznia DZIEŃ DZIADKA. Pamiętajmy o tych ,szczególnie drogich nam osobach w naszej serdecznej i szczerej modlitwie za Nich.

 

6.    W sobotę , 26 stycznia – Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce.

 

7. W liturgii najbliższego tygodnia wspominamy:

Poniedziałek, 21 stycznia  - Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

      Środa, 23 stycznia – Bł. Męczenników Podlaskich z Pratulina.

      Czwartek, 24 stycznia – Św. Franciszka Salezego, biskupa, doktora Kościoła.

      Piątek, 25 stycznia – Nawrócenie Św. Pawła Apostoła.

      Niedziela, 27 stycznia – Bł. Jerzego Matulewicza, biskupa.

 

8.   Już dzisiaj zapraszamy w dniu 2 lutego – sobota – Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej na koncert w naszym kościele o godz. 17.00. Szczegóły koncertu podamy do wiadomości w ogłoszeniach duszpasterskich w przyszłą niedzielę

 

9.     Składamy serdeczne podziękowanie, rodzinom, które w minionym tygodniu przyjmowały nas z wizytą duszpasterską – kolędą.  Za wszelką życzliwość, serdeczność i złożone ofiary – Bóg zapłać!

     Na tablicy ogłoszeń i  na stronie internetowej nasze parafii podany jest program wizyty duszpasterskiej -  kolędy ode poniedziałku do zakończenia kolędy.

W najbliższym tygodniu  odwiedziemy rodziny mieszkające przy następujących

       ulicach.

                Poniedziałek –   21  stycznia od godz. 15.00,

 Osiedle Gen. Andersa 1.

               Wtorek  -  22  stycznia,  od godz. 15.00

 Osiedle Gen. Andersa 2.

 

               Środa -  23  stycznia, od godz.  15.00

Osiedle Gen. Andersa 3.

 

              Czwartek  - 24 stycznia,  od godz. 15.00

Osiedle Gen. Andersa 4.

 

              Piątek – 25  stycznia,  od godz. 15.00

Osiedle Gen. Andersa 5.

 

              Sobota – 26  stycznia,  od godz. 9.00

Osiedle Gen. Andersa 6.

                   Od godz.  15.00

Osiedle Gen. Andersa 7.

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli nasi parafianie: śp. Tomasz PAWŁOWSKI l. 66, Teresa TRZEPAŁKA  l. 67, Stefan TARNOWSKI l. 83,  Bogusława MROŻEK l. 87.   Polecamy Bogu spokój ich  dusz i  wszystkich naszych bliskich zmarłych.   Wieczny odpoczynek……

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC

 


 

13  stycznia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 

1.     Uroczystość dzisiejsza, kiedy w liturgii wspominamy Chrzest Pana Jezusa, niech będzie dla nas okazją do przypomnienia sobie prawd związanych z sakramentem Chrztu św. Niech będzie zwłaszcza okazją do uprzytomnienia sobie, że i my kiedyś zostaliśmy włączeni Kościoła przez chrzest święty i od tej pory za tworzenie tej wspólnoty jesteśmy również odpowiedzialni. Chrzest jest więc sakramentem naszej wiary, jak również odpowiedzialności za Kościół święty.   Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w liturgii okres Bożego Narodzenia. Choć w kościołach naszych nadal będą śpiewane radosne pieśni, zwane kolędami, aż do dnia 2 lutego, Uroczystości OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

Dzisiaj o godz. 15.00 msza św.  dla  dzieci z klas trzecich, przygotowujące się do I Komunii św., oraz ich rodziców. 

 

2.     Dziękujemy serdecznie wszystkim parafianom za włączenie się do MARSZU ORSZAKU TRZECH KRÓLI.  Szczególnie dziękujemy dzieciom i młodzieży, oraz rodzinom z Domowego Kościoła i OAZY DOROSŁYCH, szczególnie Panu Pawłowi Wojtasikowi,  za wszelka pomoc w przygotowaniu do tego marszu. Część zbiórki z kremówek przeznaczony został na wsparcie Dzieła Misyjnego.  Wszystkim  serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać!

  Dziękujemy także serdecznie dzieciom z naszej parafii za włączenie się w dzieło pomocy misjom. Jako „KOLĘDNICY MISYJNI” z kolędowania zebrali składkę w wysokości 1486. zł.  Przyjmującym kolędników dziękujemy za życzliwość, a kolędnikom za piękne świadectwo wiar i troski o misje. Wszystkim, Bóg Zapłać.

 

3.    W przyszłą niedzielę o godz.  9.30 msza św. w intencji rodzin, z ul. GAIK,  które w minionym czasie przyjmowały Matkę Bożą w figurze Fatimskiej.       Pielgrzymująca po rodzinach nasze parafii Matka Boża, w Figurze Fatimskiej rozpoczęła nawiedzać rodziny przy ulicy Dygasińskiego, a następnie będzie nawiedzać rodziny przy ulicy PRUSA. Wszystkie rodziny mające przeżywać nawiedzenie polecamy naszej modlitwie.

 

4. W przyszła niedzielę w czasie mszy św.  zamiast kazania będziemy śpiewać kolędy, zapoznając się z historią powstałych, a śpiewanych przez nas najpiękniejszych polskich i nie tylko polskich kolęd.

 

5. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 odprawiona będzie msza św. w intencji Powstania Styczniowego. Będzie polecać uczestników tego patriotycznego zrywu Polaków, prosząc także o błogosławieństwo dla Ojczyzny.

 

6. Od 18 do 25 stycznia przeżywać Tydzień Ekumeniczny, Tydzień Modlitw o Zjednoczenie Chrześcijan. Będziemy przez cały tydzień o tej intencji modlitewnej Kościoła pamiętać. Zapraszamy do modlitwy wszystkich.

 

7.     Serdeczne  Bóg zapłać rodzinom; które przyjęły nas w minionym tygodniu z kolędą, dziękujemy za wszelką życzliwość.  W najbliższym tygodniu pragniemy odwiedzić rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

 

     Poniedziałek  - 14 stycznia, od godz.  15.00

Ul. Polna, ul. Kościuszki,  domki,  blok  3a,  10

     Od godz. 17.00  ul. Kościuszki blok 16.

  

  Wtorek -  15  stycznia,  od godz.  15.00

Plac Zwycięstwa,  Osiedle Kościuszki 1  i  2

     Od godz. 17.00  Osiedle Kościuszki  3  i 4.

 

      Środa -  16 stycznia,  od godz.  15.00

Osiedle Kościuszki  5,  6.  8.

Od godz.  17.00   Os. Kościuszki  7

 

      Czwartek -  17 stycznia,  od godz.  15.00

Osiedle Kościuszki 9, 10,  11.

 

       Piątek – 18 stycznia,  od godz.  15.00

Osiedle Kościuszki  12,  13

 

        Sobota  -  19 stycznia,  od godz. 9.00

Osiedle  Leszka Czarnego, Staszica – domki i blok

              Od godz. 15.00

 Ul. Sądowa (domki i bloki)

 

W minionym tygodniu do wieczności odszedł  nasz parafianin; śp. Andrzej  ZAJĄC  l. 64  Polecamy Bogu spokój jego  duszy i  wszystkich naszych bliskich zmarłych.   Wieczny odpoczynek……    We wtorek o godz. 13.00 pogrzeb naszego parafianina śp. Tomasza PAWŁOWSKIEGO l. 66, z Os. Piłsudskiego. Rodzina zaprasza na pogrzeb.

  

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE,   

    O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC

 


 

6 stycznia 2019 r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

 

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO, popularnie zwana uroczystością TRZECH KRÓLI. W kościołach święcone  są: kreda, którą zgodnie z pradawnym polskim zwyczajem na drzwiach naszych domów i mieszkań kreślimy pierwsze litery imion Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, ze jak kiedyś oni, tak i my teraz chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego znalezienia. Oznakowanie drzwi w naszych domach posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie czekają. Nie rezygnujmy więc z tego pięknego, polskiego zwyczaju.          Serdecznie zapraszamy dzisiaj   na marsz z ORSZAKIEM TRZECH KRÓLI.   O godz. 12.30  spotykamy się w naszym kościele, na mszy św.  /sumie/  Bezpośrednio po sumie,  wyruszamy w marszu ulicami naszego miasta pod budynek Starostwa Powiatowego, przy ul. Mickiewicza, gdzie odbędzie się KOLĘDOWANIE. W czasie kolędowania tradycyjne „ CIASTO TRZECH KRÓLI” Wszystkich parafian i mieszkańców Buska  dzisiaj serdecznie zapraszamy.

 

2.   Bardzo serdecznie dziękujemy dzieciom, oraz ich opiekunom, z Panem Pawłem na czele za włączenie się w piękne dzieło „KOLĘDOWANIA MISYJNEGO”  na rzecz pomocy dzieciom w Rwandzie i Burundi. Wszystkim, którzy przyjęli kolędników dziękujemy za życzliwe przyjęcie. Wszystkim Bóg zapłać!

 

3.   W następną niedzielę,  13 stycznia będziemy przeżywać NIEDZIELĘ CHRZTU PANA JEZUSA. Będziemy mieli okazję do przybliżenia każdemu z nas, że i my przez chrzest święty zostaliśmy powołani do budowania Królestwa Bożego już tutaj na ziemi.

    W przyszłą niedzielę 13 stycznia o godz. 15.00 Msza św. i spotkanie rodziców i dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. Obecność obowiązkowa. Zapraszamy.

    Jak zapowiadaliśmy, 13 stycznia /niedziela/  w Kielcach w Hali Legionów ul. Leszka Drogosza o godz. 18.00 będzie „Misterium  - BETLEJEM w Kielcach” Najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata, w wykonaniu znanych artystów.  Tym, którzy się zapisali na koncert o zapłacili za bilety, prosimy  w środę o odebranie biletów.

 

4.  W przyszłą niedzielę o godz.  9.30 Msza św. w intencji rodzin z ul. Zacisze,  Wesołej, Szarych Szeregów,  które w minionym czasie przyjmowały Matkę Bożą w figurze Fatimskiej, pielgrzymującą po naszych rodzinach. Serdecznie zapraszamy.

 5.     Serdeczne  Bóg zapłać rodzinom; które przyjęły nas w minionym tygodniu z kolędą, dziękujemy za wszelką życzliwość.  W najbliższym tygodniu pragniemy odwiedzić rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

 

Poniedziałek – 7 stycznia od godz. 15.00

Ul. Łagiewnicka,  Pileckiego, Rajskie Ogrody.

/od miasta po obu stronach ulicy/

Ul. Grunwaldzka, Krótka

 

Wtorek – 8 stycznia od godz.  15.00

Ul. Jagiellońska,  ,  Szaniecka,  Langiewicza,  ul. Prusa

 

Środa – 9 stycznia,  od godz. 15.00

Ul. Żeromskiego,  Korczaka,   Mała, Niwa ,  Skałki,  Partyzantów.

 

Czwartek – 10 stycznia, od godz.  15.00

Plac Targowy, Piekarska Boczna, Mickiewicza, Ul. Batorego, Orła Białego,

Ul. Poprzeczna i Kilińskiego

 

Piątek  - 11 stycznia,  od godz. 15.00

  Ul. Ppłk-a Srogiego, ul. Dąbrowskiej,  Orzeszkowej, Kochanowskiego, Rej

     Od godz.  17.00

Ul. Sienkiewicza, Konopnickiej, Broniewskiego, Różana.

 

Sobota -  12 stycznia  od godz.  9.00

Ul. Bohaterów Warszawy  /od początku i od końca/

   Od godz.  15.00

 Ul. Promyk, Złota,  Jasna.

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli nasi parafianie; śp.  Stefan JABŁOŃSKI  l. 79,  Marianna PRZEKOTA l. 87,  Maria LACKORZYŃSKA-TOCZKOWSKA, l. 90;   Wanda  PRZEKOTA l. 76.   Polecamy Bogu spokój ich   dusz i  wszystkich naszych bliskich zmarłych.   Wieczny odpoczynek……

We wtorek o godz. 13.00 pogrzeb sp. Andrzeja ZAJĄCA l. 64 z ul. Łagiewnickiej. Rodzina zaprasza na pogrzeb.

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE,  

    O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO

                               „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”,

O GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC

 


 

30  GRUDNIA  2018 r..

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

 

1.   Dzisiejszą  niedzielę,  przeżywamy  jako niedzielę  Świętej Rodziny,  Jezusa, Maryi i Józefa. Niech Najświętsza Rodzina z Nazaretu będzie dla naszych rodzin ostoją i wsparciem, a przede wszystkim wzorem w tych niełatwych czasach. Trzeba nam odnowy życia. Odczuwamy to bardzo w naszym codziennym, polskim życiu. Ta odnowa może dokonać się tylko w rodzinie i poprzez rodzinę kierowaną Bożym prawem i przy Bożej pomocy.  

     Cały czas trwamy w radości z narodzenia Jezusa Chrystusa – naszego Zbawiciela. Uwielbiajmy GO, śpiewając i nucąc cudowne pieśni tego okresu, zwane kolędami.

 

      2.   Jutrzejszy dzień, poniedziałek jest ostatnim dniem roku. Zapraszamy na „NABOŻEŃSTWO DZIĘKCZYNNO – PRZEBŁAGALNE”  jutro  o godz.  16.30.

 

 3. Pojutrze, we wtorek 1 stycznia UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI. Msze św. odprawiane w porządku niedzielnym. Zapraszamy.

 

4.    W tym tygodniu przypadają I CZWARTEK, PIĄTEK i SOBOTA MIESIĄCA.  Zapraszamy do Komunii św. W I SOBOTĘ zapraszamy do uczestnictwa w comiesięcznej ADORACJI – początek po mszy św. o godz. 17.00, zakończenie o 20.00. W tym miesiącu wyjątkowo, ponieważ w sobotę od rana chodzimy po kolędzie nie będzie odwiedzin chorych.

 

5. W przyszłą niedzielę6 STYCZNIA przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO, popularnie zwaną uroczystością TRZECH KRÓLI. W kościołach święcona będzie kreda, którą zgodnie z pradawnym polskim zwyczajem na drzwiach naszych domów i mieszkań kreślimy pierwsze litery imion Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, ze jak kiedyś oni, tak i my teraz chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego znalezienia. Oznakowanie drzwi w naszych domach posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie czekają. Nie rezygnujmy więc z tego pięknego, polskiego zwyczaju.  W czasie każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Serdecznie zapraszamy w uroczystość OBJAWIENIA PAŃSKIEGO - TRZECH KRÓLI  na marsz z ORSZAKIEM TRZECH KRÓLI. O godz. 12.30  spotykamy się w naszym kościele, na mszy św.  /sumie/. Bezpośrednio po sumie,  wyruszamy w marszu ulicami naszego miasta pod budynek Starostwa Powiatowego, przy Al. Mickiewicza, gdzie odbędzie się KOLĘDOWANIE. W czasie kolędowania tradycyjne „CIASTO TRZECH KRÓLI”. Wszystkich parafian i mieszkańców Buska już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

 

6.  W ramach troski o Misyjne Dzieło Kościoła Powszechnego, dzieci z naszej parafii włączyły się w troskę o misje w świecie. Z tej racji kolędują po naszej parafii a zbierane z tej okazji ofiary przeznaczane będą na misyjne dzieła Kościoła Świętego, w tym roku dla dzieci z RWANDY i BURUNDI. Bardzo serdecznie prosimy o życzliwe przyjęcie KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH, gdy będą nawiedzać z kolędami nasze domy. Odwiedzą je w Nowy Rok, oraz w piątek, 4 i sobotę 5 stycznia. W Uroczystość Trzech Króli o godz. 11.00 podsumowanie kolędowania „Kolędników Misyjnych”.

 

7.     Jak zapowiadaliśmy, 13 stycznia /niedziela/  w Kielcach w Hali Legionów ul. Leszka Drogosza o godz. 18.00 będzie Misterium - „BETLEJEM w Kielcach” Najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata, w wykonaniu znanych artystów.

 Koncertowi będą towarzyszyć akcje charytatywne: „Głodnych nakarmić” i „Ambasadorzy Miłosierdzia”, mające na celu niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. Bilety można zamawiać w zakrystii, wpłacając wartość biletu; Ceny biletów 80, 60, 50 zł /ceny w zależności od miejsca na widowni/. Po wpłaceniu za bilet, otrzymamy go w tygodniu przed koncertem. Zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w tym wspaniałym i pożytecznym, a zarazem pięknym wydarzeniu.  Szczegóły są  na tablicy ogłoszeń.

 

 8.  Serdeczne Bóg zapłać rodzinom, które przyjęły nas w minionym tygodniu z kolędą, dziękujemy za wszelką życzliwość.  W najbliższym tygodniu pragniemy odwiedzić rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

 

       Środa,  2 stycznia  od godz. 15.00;

             Ul. Siesławska, Młyńska, Wesoła /dawna Gwardii Ludowej/, Szarych Szeregów, Działkowicza, Wspólna,  Zacisze;  Ogrodowa

 

             Czwartek,   3 stycznia  od godz. 15.00;

              Ul. Nadole,  Reymonta, Źródlana i Stawowa

 

             Piątek,  4 stycznia,  od godz.  15.00

              Królowej Jadwigi, Hołdu Pruskiego

 

             Sobota, 5 stycznia,  od godz.  9.00

             ul. Wojska Polskiego i Mikułowicka 

                                                 od godz. 15.00

             ul. Szydłowska,  ul. Dygasińskiego

 

 UWAGA! Ponieważ codziennie po południu wszyscy księża uczestniczą w WIZYCIE DUSZPASTERSKIEJ – KOLĘDZIE, dlatego przez czas kolędy  kancelaria w godzinach popołudniowych będzie nieczynna. Wszelkie sprawy z wyjątkiem  pogrzebowych,   prosimy załatwiać przed południem.  Dziękujemy za zrozumienie zaistniałej sytuacji.

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli nasi parafianie;  śp. Leszek SKIBA l. 62,  Janina DOMAGAŁA l. 83. Bożemu Miłosierdziu polecajmy spokój Ich dusz, oraz wszystkich wiernych zmarłych. Wieczny odpoczynek …

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE  O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC

 


 

23 grudnia 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA ADWENTU

 

1. Już za dwa dni święta Bożego Narodzenia. Czy do przeżywania ich prawdziwie po chrześcijańsku odpowiednio się przygotowujemy. Narodzenie Pana świętujmy z czystym sercem. W ten sposób ukażemy nie tylko sobie, ale i innym, właściwy wymiar i sens świętowania Bożego Narodzenia. Niech wyrazi się ono nie tylko przez upominki, zastawiony stół i ustrojone zielone drzewko, ale przede wszystkim przez ukazanie sensu i znaczenia tego faktu, że Bóg wkroczył w nasze życie, w historię całej ludzkości i w ten sposób naszemu życiu nadał wymiar Boży.

 

2. Jutro – 24 GRUDNIA - WIGILIA. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. To wspaniała, jedyna i może już dla nas niepowtarzalna w ciągu roku okazja do pojednania, scalenia naszych tak często powaśnionych i skłóconych ze sobą rodzin. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma św. o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie opłatkiem i wspólny śpiew kolęd i pastorałek.   

     Jutro, 24 grudnia,  przypadają imieniny naszego Ks. Prefekta Adama. Składamy Mu z tej racji najserdeczniejsze życzenia. Niech Pan Bóg obdarza księdza wszelkimi łaskami i obfitością swojego błogosławieństwa. Ks. Adamowi składając serdeczne życzenia,  mówimy - „SZCZĘŚĆ BOŻE”. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, a wśród nich naszemu Szafarzowi  Panu Adamowi Biskupowi także składamy najlepsze i najserdeczniejsze życzenia, niech Pan Bóg obficie Im błogosławi. Także mówimy Im Szczęść Boże!  

 

  JUTRO o północy UROCZYSTA PASTERKA. Ofiary zbierane w czasie Mszy św. w nocy przeznaczone są na Fundusz Ochrony Życia. PASTERKĘ poprzedzi o godz.  23.15  Nabożeństwo Słowa Bożego z odśpiewaną Nowenną do Bożego Narodzenia. Do udziału w nabożeństwie serdecznie zapraszamy.  Msze Św. w UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA  w porządku niedzielnym. Dodatkowo o godz. 14.00 Msza Św. z sakramentem CHRZTU ŚW.

 

3. W ŚRODĘ,  26 grudnia  II DZIEŃ ŚWIĄT   – Święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Porządek Mszy Św. – niedzielny.  W czasie mszy św. Słowo Świąteczne Rektora KUL. Taca zbierana w tym dniu jest z przeznaczeniem na KUL.

 

4. W czwartek, 27 grudnia przypada Święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Z tej racji w kościołach błogosławi się wino, aby jako sakramentale chroniło ludzi przed zatruciami i chorobami, tak jak ochroniło Św. Jana Apostoła. Zapraszamy do kościoła na pobłogosławione wino na Msze św. o godz. 6.30 i 17.00.

     Św. Jan jest Patronem naszego Ks. Biskupa Ordynariusza Jana PIOTROWSKIEGO. Pamiętajmy o Nim w tym dniu w szczególnej za Niego modlitwie.

 

5. Są jeszcze świece CARITAS „Wigilijna Pomoc Najbiedniejszym”. Zachęcamy do ich zabierania. Jeżeli są jeszcze rodziny, które nie mają poświęconego opłatka wigilijnego, mogą się zgłosić do Pana Organisty i Pana Kościelnego.

 

6. Zachęcamy do zabrania „OGNIA BETLEJEMSKIEGO”, który niech oświeca nasze przystrojone na święta domy.  Nie zapomnijmy także o dobrej, religijnej lekturze na święta. Polecamy szczególnie czasopisma religijne:  NIEDZIELĘ i GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

 

7. Od piątku, 28 grudnia pragniemy rozpocząć coroczne „ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE” zwane KOLĘDĄ.

PIĄTEK, 28 grudnia od godz. 15.00 ul. Witosa, Zachodnia, Dmowskiego, Gaik, Zielona i Objazdowa.

SOBOTA, 29 grudnia od godz. 9.00  ŁAGIEWNIKI. Jak każdego roku z czterech  stron. (kolęda obejmuje wszystkie ulice Łagiewnik)

 

8. W przyszłą niedzielę, 30 grudnia obchodzimy ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA.

 

W minionym tygodniu nikt z naszej wspólnoty parafialnej nie odszedł do wieczności. Bogu niech będą dzięki!  

Bożemu Miłosierdziu polecamy spokój jego duszy, oraz wszystkich  wiernych zmarłych.  Wieczny odpoczynek…..

 

CODZIENNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC.

 


 

16 grudnia 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERKIE – III NIEDZIELA ADWENTU /GAUDETE/

 

1.  Czas ADWENTU, który rozpoczął nowy ROK LITURGICZNY, stawia przed nami wiele zadań duszpasterskich, oraz wzywa nas do realizacji zobowiązań, do których jesteśmy powołani przez sakrament Chrztu św. i naszą przynależność do Wspólnoty Kościoła.

•       Tematem tegorocznego Programu Duszpasterskiego jest „W MOCY BOŻEGO DUCHA”. Trzeba nam zadawać sobie pytanie: co możemy i co powinniśmy uczynić, aby z pomocą Ducha św.  Ducha Św., umacniać swoje życie w wierze i gorliwie dążyć do zbawienia?

 

2.     Adwentowy czas jest okazją do rozsądnego spojrzenia na nasze zabiegane życie.  Okazją do refleksji  nad uciekającym w czasie i przemijającym naszym życiem. Każdy mijający dzień zbliża nas do naszego ziemskiego spełnienia, do spotkania z Panem Bogiem by otrzymać nagrodę lub karę ?!

  Zbliżająca się UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA niech nas zmobilizuje do wyhamowania w „pędzie”  za wartościami materialnymi, a zwróci nasze oczy i serca ku duchowym wartościom. Bądźmy do świąt dobrze przygotowani w naszym wnętrzu.!

   Zapraszamy codziennie na RORATY o 6.30  i 17.00, na godzinki o 6.00,  na NOWENNĘ DO DZIECIĄTKA JEZUS - / przed mszami św./ Zapraszamy do spowiedzi,  spowiadamy rano i wieczorem /przed mszami świętymi/.

       Na mszę św.  we wtorek,  18 grudnia, o godz.  17.00 zapraszamy Przedsiębiorców i Pracodawców naszego regionu na kolejne spotkanie w ramach comiesięcznego spotkanie „DUSZPASTERSTWA TALENT”.

 

3.    Nie zapomnijmy o świecy na stół wigilijny, która jest znakiem naszej wrażliwości i pamięci o biednych. Świece przy wyjściu z kościoła – ofiara 5 zł.

 

4.  SCHOLKĘ MŁODZIEŻOWĄ I DZIECIĘCĄ zapraszamy na „OPŁATKOWO-ŚWIĄTECZNE”  spotkanie  w piątek, 21 grudnia  -  po mszy św. o godz. 17.00

           Także w  piątek,   po mszy św. o godz. 17.00 „Spotkanie  OPŁATKOWE”  Akcji  Katolickiej, oraz ŻYWEGO RÓŻAŃCA i Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Serdecznie zapraszamy

 

5.     W  dniu 24 grudnia przypadają imieniny naszego Ks. Prefekta ADAMA.  Z tej racji w przyszłą niedzielę 23 grudnia o godz. 11.00 w  intencji ks. Adama będzie odprawiona msza św. i złożymy ks. Adamowi imieninowe życzenia.

 

6. W piątek,  21 grudnia od godz. 8.30 zapraszamy chętnych do pomocy przy ustawianiu choinek i montażu szopki.  Potrzebne będą  każde ręce.

 

7. Zainteresowanych sakramentem CHRZTU Św. informujemy, ze będzie udzielany w  Uroczystość Bożego Narodzenia, 25 grudnia w czasie Mszy św. o  godz. 14.00. Przygotowanie przed chrztami w najbliższy czwartek, 20 grudnia po mszy św. o godz. 17.00 /około 17.30/ w kościele. Na przygotowanie liturgiczne powinni przyjść rodzice i chrzestni, a także i ci, którzy mają być chrzestnymi poza naszą parafia i będą potrzebować zaświadczenia z naszej parafii .

 

8. Od ponad roku po naszej parafii, wśród naszych rodzin pielgrzymuję Najświętsza Maryja Panna w figurze Fatimskiej. Bardzo cieszymy się że wiele rodzin przez to nawiedzenie ma możliwość ubogacenia swojego życia religijnego i to czyni. Bogu niech będą za to dzięki.  Martwi nas to, że jest wiele rodzin, które rezygnuje z tego ważnego religijnego przeżycia. Nie wnikamy i nie chcemy wnikać w rodzinne sprawy. Dziwią nas natomiast różne komentarze, typu, że to niemodne, nieżyciowe i inne. Nie ulegajmy tym komentarzom i opiniom;  Niech w naszych sercach i umysłach odradza się pragnienie głębszych przeżyć religijnych. Nawiedzenie Matki Bożej jest taką szczególną okazją. W  najbliższych tygodniach  Matka Boża nawiedzi rodziny przy ulicach; Wesołej, Działkowicza, Szarych Szeregów, Szanieckiej, Mikułowickiej. Jeszcze raz zachęcamy rodziny do przyjęcia Matki Bożej w figurze Fatimskiej.

 

9. W ostatnich dniach zgłoszono nam chorych do odwiedzin.  Odwiedzimy zgłoszonych chorych w najbliższą sobotę, 22 grudnia od godz. 8.30.

 

     W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych parafian;  śp. Jerzego BUCHTĘ l. 87;  Stanisława BLICHIEWICZA  l. 89,  Barbarę KOSMALĘ l. 75. Bożemu Miłosierdziu polecamy spokój ich  dusz, oraz wszystkich  wiernych zmarłych.  Wieczny odpoczynek…..

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA” O GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC

 


 

2 grudnia  2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -  I  NIEDZIELA ADWENTU

 

1.   Wkraczamy w dniu dzisiejszym w czas Adwentu, który jest czasem naszego podwójnego oczekiwania: na przyjście Pana Jezusa w tajemnicy Wcielenia w Boże Narodzenie, oraz na przyjście Chrystusa w czasach ostatecznych. Warto w tych adwentowych dniach poświęcić więcej czasu na zadumę i refleksję nad swoim życiem, które jest pielgrzymowaniem na spotkanie z Panem w Królestwie Niebieskim. Zapraszamy codziennie w adwencie na Mszę Świętą RORATNIĄ, rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.00. Na RORATY o 17.00 szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Dzieci, od czwartku,  będą otrzymywać codziennie obrazki.  Będą do domu zabierać codziennie figurkę Matki Bożej, która będzie szczególnie przez Rodzinę dziecka adorowane. O godz. 6.00 przed RORATAMI, będziemy codziennie śpiewać Godzinki o Matce Najświętszej.  Zapraszamy.

2.   Od dzisiaj rozpoczęliśmy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. 

Uczyńmy wszystko, abyśmy sami i nasi bliscy w tych rekolekcjach wzięli czynny udział.  Rekolekcjonistę – Ks. Kazimierza,  oraz wszystkich parafian dobrej woli polecamy modlitwie nas wszystkich. Do udziału w rekolekcjach serdecznie zapraszamy. Taca zbierana w ostatnim dniu rekolekcji, w środę będzie wyrazem naszego podziękowania  za dar rekolekcji naszemu rekolekcjoniście. Uczynimy to w głębi naszych dobrych serc.

3.   W sobotę, 8 GRUDNIA przeżywać będziemy w naszej parafii DZIEŃ ODPUSTU PARAFIALNEGO. UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA  NMP. Msze św. o godz. 6.30, 8.00,  10.00, 12.00 (uroczysta suma), 16.00 (Bierzmowanie), 18.00.

W czasie tego świątecznego dnia w godz. 12.00-13.00 jest czas tzw. GODZINY SZCZEGÓLNEJ ŁASKI. Zachęcamy do szczerej modlitwy w czasie tej godziny łaski.

     W tym dniu,  w uroczystość odpustową,  Ks. Biskup Andrzej KALETA – nasz rodak - o godz. 16.00 udzieli sakramentu BIERZMOWANIA grupie młodzieży gimnazjalnej z naszej parafii.

Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania, świadków, oraz  członków rodziny prosimy, aby przystąpili  do spowiedzi w czasie rekolekcyjnej spowiedzi we wtorek, 4 grudnia.

 

4.     W przyszłą niedzielę,  9 grudnia, która jest nazywana „Niedzielą Kościołów Wschodnich” po mszach św. będą do puszek zbierane ofiary na rzecz biednych kościołów wschodu.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. na któej dzieci otrzymają pobłogosławione medaliki. Po niej spotkanie formacyjne dla rodziców.

 

 5.     W liturgii najbliższego tygodnia wspominamy:   

       Poniedziałek, 3 grudnia -  Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

       Wtorek,  4 grudnia – Św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników i hutników.

      Czwartek, 6 grudnia – Św. Mikołaja, biskupa tak bardzo ulubionego przez dzieci.

      Piątek, 7 grudnia – Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

 

6. W najbliższą niedzielę, 9 grudnia przypada 1. rocznica Święceń Biskupich Ks. Bpiskupa Andrzeja KALETY – naszego rodaka. Zapraszamy w niedzielę na mszę św. w Jego intencji o godz. 12.30. Polecamy osobę Ks. Biskupa Andrzeja modlitwie nas wszystkich.

  

7. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK i  I PIĄTEK MIESIACA. Zapraszamy na mszę św. o 6.30, 17.00. Zachęcamy do skorzystania w tym miesiącu za spowiedzi w czasie rekolekcji.   Dzieciom podpiszemy obrazki po mszy św. w I Piątek.

 

8. Są już do nabycia  „BOŻONARODZENIOWE ŚWIECE WIGILIJNE” jako pomoc CARITAS najbiedniejszym rodzinom. Cena 5 zł. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w to coroczne piękne dzieło.

 

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszego  parafianina; śp .Henryka MARCA  l.88 .    Polecajmy Bożemu Miłosierdziu spokój jego duszy, orz wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek …….. 

   

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA  W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”,  GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC

 

 


Na górę
„Niech nasza dro­ga będzie wspólna. Niech nasza mod­litwa będzie po­kor­na. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.”
Jan Paweł II
PIELGRZYMKI Pierwsza Komunia Święta 2020
Liczba odsłon:

303052


Korzystanie ze strony internetowej Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Busku-zdroju, oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji na temat cookies oraz ich ustawień można znaleźć tutaj Polityka plikow cookie.

Rezygnuję