:: Ogłoszenia parafialne


Dodano: 2017-11-19 10:47:36

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

33 NIEDZIELA ZWYKŁA

19 listopada 2017 r.

1. Dzisiaj:

 • I ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH obchodzony pod hasłem „NIE MIŁUJMY SŁOWEM, ALE CZYNEM”. Pragniemy włączyć się w ogólnopolską inicjatywę organizowaną z okazji Światowego Dnia Ubogich pt. „Tytka Charytatywna”, zaproponowaną przez Caritas Polska. Jej głównym celem jest zachęcenie wiernych do włączenia się w przygotowanie torby wypełnionej produktami spożywczymi oraz artykułami chemii gospodarczej. Mogą to uczynić osoby indywidualne, rodziny, grupy osób itp. Takie torby (tytki) znajdują się na stoliku w przedsionku kościoła. Kto chce i może pomóc potrzebującym w taki sposób, powinien zabrać torbę papierową do domu, następnie wypełnioną darami przynieść do parafii lub przekazać bezpośrednio osobie czy rodzinie potrzebującej. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło miłosierdzia.
 • O godz. 14.00 w kościele św. Mikołaja w Skale pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego uroczystości religijne związane z ogłoszeniem bł. Salomei patronką miasta Skały.
 • O godz. 15.00 Msza św. i spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. oraz ich rodziców. Dzieci otrzymają modlitewniki.

 

2. W poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

 

3. We wtorek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

 

4. W poniedziałek i we wtorek o godz. 17.30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania na pierwsze próby w kościele. Obecność wszystkich obowiązkowa!

 

5. W środę św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej i śpiewu. Z tej racji wszystkim członkom Scholii Dziecięcej i Młodzieżowej, Chórowi Parafialnemu oraz Panu Organiście dziękujemy za piękną i gorliwą służbę Panu Bogu i nam, swoim talentem muzycznym. Niech św. Cecylia wyprasza Wam wszystkim, obfite błogosławieństwo i łaski u Boga.

 

6. W czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

7. W piątek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy.

 

8. W sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną, Rodziny z ul. Św. Królowej Jadwigi, gdzie zakończyła się już peregrynacja figury MB Fatimskiej. „Bóg zapłać” za świadectwo Waszej wiary oraz za przekazaną ofiarę.

 

9. W przyszłą niedzielę:

 • UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA. W tym dniu nastąpi odnowienie ubiegłorocznego Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w polskich kościołach i kaplicach. W piątek, 17 listopada rozpoczęła się nowenna przygotowująca do tego dnia. Na nowennę zapraszamy codziennie przed Mszą św. wieczorną. Uroczystość Chrystusa Króla to także święto patronalne Akcji Katolickiej. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na Mszę św. o godz. 12.30.
  Wszystkim zaangażowanym w Akcję Katolicką w naszej parafii życzymy Bożej opieki na dalsze lata formacji.
 • O godz. 15.00 Msza św. i spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas trzecich gimnazjum oraz ich rodziców.

 

10. W zakrystii przyjmujemy jeszcze intencje MODLITW ZADUSZKOWYCH.

 

11. W dniach 24-26 listopada 2017 w Skorzeszycach odbędą się rekolekcje w duchu KSM. Są one przeznaczone nie tylko dla już zaangażowanych w działalność Stowarzyszenia, ale także dla tych, którzy chcieliby spróbować swoją młodość przeżywać z KSM-em. Organizator: Ks. Marek Blady, tel. 600 604 258.

 

12. „Zostań klerykiem na weekend” od 1 do 3 grudnia w WSD w Kielcach. Informacje i zapisy: tel. 693 939 796 (ks. dr Mirosław Kowalski) lub 885 343 195 (al. Dawid Dzienniak).

 

13. Rozpoczynają się przygotowania do 40. Europejskiego Spotkania Młodych Taizé. W tym roku będzie się ono odbywało w Bazylei, a jego uczestnicy będą goszczeni w Szwajcarii, Francji i Niemczech. Na wyjazd zapraszamy młodzież w wieku od 17 do 35  roku życia. Wyjazd odbędzie się w dniach od 27 grudnia do 1  stycznia. Koszt wyjazdu wynosi 400 zł + 60 Euro. Zapisy trwają  do końca listopada. Bliższe  informacje  można  uzyskać  na stronieinternetowej esm.diecezja.kielce.pl. Osobą odpowiedzialną za wyjazd jest ks. Marcin Boryń, tel. 662 310 808.

 

14. Za dwa tygodnie od 3-6 grudnia będziemy przeżywać REKOLEKCJE ADWENTOWE. Już dzisiaj zaplanujmy sobie ten czas i módlmy się o owocne przeżycie rekolekcji.

 

15. W prasie katolickiej:

 • W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego:

- Życie należy do Boga. Odebranie sobie życia jest grzechem ciężkim. Nie każdy samobójca jednak jest skazany na wieczne potępienie;

- Morderca na beatyfikacji. W beatyfikacji s. Rani Marii wziął udział jej nawrócony morderca;

- Dodatek: Kalendarz „Gościa” na rok 2018.

 • W najnowszym numerze Niedzieli:

- Miłujmy nie słowem, ale czynem. I Światowy Dzień Ubogich;

- Na sprawiedliwy sąd nie mogę liczyć – rozmowa o sądach w Polsce;

- Ks. Andrzej Kaleta – nowy biskup pomocniczy w Kielcach.

 • W sprzedaży również Mały Gość oraz Miłujcie się.

 

16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Genowefa STASIAK l. 91 i Barbara KOSIŃSKA l. 66. Wieczny odpoczynek…

 

ZAPRASZAMY

DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU,

O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”,

O GODZ. 19.30 NA MODLITWĘ RÓŻAŃCOWĄ

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

32 NIEDZIELA ZWYKŁA

12 listopada 2017 r.

1. Dzisiaj:

 • W odpowiedzi na Apel Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci kto jeszcze nie składał podpisu pod inicjatywą obywatelską „Zatrzymaj Aborcję” może to uczynić w zakrystii. Aby złożyć podpis trzeba być osobą pełnoletnią i podać nr PESEL.
 • 9. DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM to okazja, by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę poprzez stałą modlitwę w ich intencji. Wypełniając przykazanie miłości nieprzyjaciół, módlmy się również za prześladowców. Krew niewinnych rozlewa się na całym Bliskim Wschodzie. Chrześcijanie doświadczają ciągłych prób islamizacji. Ponieważ obawiają się o życie swoje i najbliższych, wciąż trwa wielki exodus z ich domów. Opuszczają Ziemię Świętą i mogą tam już nigdy nie wrócić. Żyją w katastrofalnych warunkach, oczekując zakończenia konfliktu. Wysyłając SMS o treści RATUJE na nr 72405 (koszt 2,00 zł + VAT 0,46zł), wspierasz potrzebujących chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszek, Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie może realizować projekty pomocy dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie. W przedsionku kościoła na stoliku znajdują się ulotki na dzisiejszy dzień. Wychodząc zabierzmy je.
 • Podczas Mszy św. o godz. 12.30 poświęcimy „Opłatek Wigilijny”, który będzie zaniesiony do naszych domów, przez Pana Organistę, Zbigniewa HRYWNIAKA, oraz Pana Kościelnego, Jerzego KRAWCZYKA. Panowie Ci są jedynymi przedstawicielami parafii, upoważnionymi do roznoszenia opłatków. Przyjmijmy opłatek wigilijny z należytym szacunkiem i życzliwością. Niech ofiara składana z racji przyjęcia opłatka, będzie znakiem naszej życzliwości i serdeczności dla Panów, którzy posługują w naszej wspólnocie.
 • O godz. 15.00 Msza św. i spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas trzecich gimnazjum oraz ich rodziców.

 

2. W poniedziałek wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

 

3. We wtorek spotkanie członków Akcji Katolickiej po Mszy św. o godz. 17.00.

 

4. W środę o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach Msza św. w intencji zmarłych prawników. Zapraszamy do udziału Sędziów, Prokuratorów, Adwokatów, Notariuszy, Radców Prawnych, Komorników Sądowych.

 

5. W czwartek:

 • O godz. 17.45 przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych.
 • Po Mszy św. o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

6. W piątek wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

 

7. W sobotę wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

 

8. W przyszłą niedzielę:

 • I ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH zainicjowany przez papieża Franciszka, jako owoc zakończonego Roku Miłosierdzia.
 • O godz. 14.00 w kościele św. Mikołaja w Skale pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego uroczystości religijne związane z ogłoszeniem
  bł. Salomei patronką miasta Skały.
 • O godz. 15.00 Msza św. i spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. oraz ich rodziców. Dzieci otrzymają modlitewniki.

 

9. Zbliża się do końca kolejny ROK KOŚCIELNY. Za dwa tygodnie Uroczystość Chrystusa Króla. Starajmy się o to, aby nasze życie ubogacane było nieustannym rozwojem daru wiary. Wędrująca po naszej parafii Matka Boża Fatimska niech uprasza naszym rodzinom, nam wszystkim, obfitość wszelkich łask.

Prosimy, aby do nawiedzenia Matki Bożej Fatimskiej przygotowywali się mieszkańcy ul. Jagiellońskiej. Rodziny, które już nawiedziła Matka Boża Fatimska przekazują dalej materiały nawiedzenia, by mogły inne rodziny z nich skorzystać.

 

10. W zakrystii przyjmujemy jeszcze intencje MODLITW ZADUSZKOWYCH.

 

11. W prasie katolickiej:

 • W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego:

- Kandydat na ołtarze. Męczennik, który zabierał pieniądze mafii. Prokurator i sędzia Rosario Livatino

- Niewygodny głos nienarodzonych

 • W najnowszym numerze Niedzieli:

- Bierzmowanie. Sakrament pożegnania z Kościołem czy wielka szansa?
- Ocalmy chrześcijan. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym
- Na drodze do Niepodległości.

 • W sprzedaży również Mały Gość oraz Miłujcie się.

 

12. W minionym tygodniu nikt nie odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności. Bogu niech będą dzięki! Polecajmy Bożemu Miłosierdziu wszystkich wiernych zmarłych. Wieczny odpoczynek…

 

ZAPRASZAMY

DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU,

O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”,

O GODZ. 19.30 NA MODLITWĘ RÓŻAŃCOWĄ

 

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

31 NIEDZIELA ZWYKŁA

5 listopada 2017 r.

 

1. Dzisiaj:

 • O godz. 16.00 Msza św. odpustowa w zabytkowym kościółku św. Leonarda
  z racji przypadającego w dniu 6 listopada wspomnienia tego Patrona. Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi homilię ks. dr Adam Wilczyński, ojciec duchowny w WSD w Kielcach. Serdecznie zapraszamy parafian i gości.

2. W czwartek:

 • ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ.
 • Po Mszy św. o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

3. W piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 

4. W sobotę:

 • Wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.
 • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI. W tym roku przypada 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Nie zapominajmy o tych, którzy oddali swoje życie, abyśmy mogli żyć w wolnej Ojczyźnie. Zapraszamy serdecznie o godz. 9.30 na uroczystą Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny z udziałem Władz Miasta i Powiatu oraz przedstawicieli Kombatantów i Organizacji Społecznych. Jak to jest w tradycji, w dniu 11 listopada przed Mszą św. o godz. 9.30 i po niej, dzieci, młodzież i nauczyciele przy naszym kościele będą prowadzić zbiórkę dobrowolnych ofiar dla dzieci ze szkoły w Nowej Wilejce na Litwie. Zachęcamy do wsparcia naszych braci na wschodzie.

 

5. W przyszłą niedzielę:

 • 9. DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM. Składając ofiary do puszek okażemy wsparcie potrzebującym chrześcijanom na Bliskim Wschodzie.
 • O godz. 15.00 Msza św. i spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas trzecich gimnazjum oraz ich rodziców.

 

6. W miesiącu listopadzie, jak w żadnym innym myślami naszymi wybiegamy ku wieczności. Uświadamiamy sobie kruchość i niepewność naszego życia. Odwiedzając cmentarze, pomyślmy o tych, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności. Oni zapewne oczekują od nas modlitewnej pomocy i duchowego wsparcia. Niech zamówiona za ich dusze Msza św. będzie dla nich takim wsparciem a dla nas niech będzie wyrazem naszej wdzięczności wobec nich. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. i intencji modlitw zaduszkowych. W dniach 1-8 listopada za nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą w intencji zmarłych możemy uzyskać codziennie odpust zupełny, który można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

 

7. W prasie katolickiej:

 • W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego:

- Krzyż „nie pasuje” do Francji. Głośna sprawa pomnika Jana Pawła II

- GPS Kościoła, czyli Katechizm Kościoła Katolickiego

- Jak obrona Sokratesa: zapis przesłuchania działaczki pro-life Mary Wagner przed kanadyjskim sądem

 • W najnowszym numerze Niedzieli:

- Amnestia z wysokiego nieba – sprawy ostateczne. Dlaczego warto modlić się za zmarłych?

- Nic nie dzieje się z automatu. Na czym polegają odpusty?

- Gender to zradykalizowana postać marksizmu.

 • W najnowszym Małym Gościu dwustronny plakat i wiele ciekawych artykułów dla dzieci.
 • W ostatnim numerze Miłujcie się!:

- Przyszłość ludzkości uzależniona jest od wolnego wyboru ludzi, od ich opowiedzenia się za Bogiem lub przeciwko Niemu

- Jaka jest prorocza wizja trzeciej tajemnicy fatimskiej?

- Skąd się bierze eskalacja islamskich ataków terrorystycznych na całym świecie?

- Świadectwo o tym, dlaczego nie warto mieszkać razem przed ślubem.

 

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Bronisław WOLAŃSKI l. 92, Edmund CHOJNA l. 71 i Jan MAJCHER l. 76.   Polecajmy ich oraz wszystkich wiernych zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

 

ZAPRASZAMY

DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI JEZUSA CHRYSTUSA

W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE.

O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”

A OD 1 LISTOPADA NA MODLITWĘ RÓŻAŃCOWĄ O GODZ. 19.30

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

29 października 2017 r.

1. Dzisiaj:

 • Przeżywamy UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA NASZEGO KOŚCIOŁA. W ciągu roku są dwa dni, szczególnie ważne dla każdej świątyni: dzień jej patrona i rocznica jej poświęcenia. Pierwszy z nich jest odpowiednikiem naszych imienin – w tym dniu w kościele obchodzona jest uroczystość odpustowa. Dzień rocznicy poświęcenia kościoła jest analogią do wspomnienia dnia przyjęcia chrztu. Przez chrzest człowiek staje się dzieckiem Bożym; przez poświęcenie świątynia staje się budynkiem przeznaczonym do wyłącznej służby Bożej. Odtąd nie może on służyć żadnym świeckim celom. Myślami i sercem wspominamy fundatorów i budowniczych naszego kościoła. Niech troska o świątynię parafialną, będzie troską wszystkich parafian.
 • Przeżywamy w naszej rodzinie parafialnej DZIEŃ SEMINARYJNY. Cieszymy się
  z obecności wśród nas Księży Profesorów i alumnów naszego seminarium. Dziękujemy przybyłym klerykom za ich posługę wśród nas przez cały dzisiejszy dzień. Są to:  dkn Andrzej Pragnący z VI roku oraz alumni Paweł Smolarczyk z IV roku i Piotr Grzegorzek z III roku. Wszystkich członków wspólnoty seminaryjnej zapewniamy o naszej modlitwie i życzymy: SZCZĘŚĆ BOŻE! Modlimy się także za diakona Piotra Misztala z naszej parafii i o nowe powołania. Wam drodzy parafianie za złożone ofiary na rzecz WSD w Kielcach dziękujemy! Bóg zapłać!

 • O godz. 17.00 Nabożeństwo Różańcowe.

 

2. We wtorek – w Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych w naszej parafii odbędzie się Noc Świętych – czuwanie przy relikwiach świętych i błogosławionych. Początek o godz. 19.00 w kościele a następnie procesyjnie przejdziemy do kaplicy na cmentarzu. Zabierzmy ze sobą lampiony (znicze), które po nabożeństwie będziemy mogli zanieść na groby naszych bliskich. Serdecznie zapraszamy do złożenia świadectwa wiary w „Świętych Obcowanie”.

 

3. W środę UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Kierujemy nasze spojrzenie ku niebu, które jest nagrodą Pana Boga, dla tych którzy w ziemskim życiu zasłużyli sobie na taką nagrodę. Prośmy naszych świętych patronów, aby wstawiali się za nami u Boga. Przypominamy, że w tym dniu udział we Mszy św. jest obowiązkowy. Uczestnicząc w eucharystii na cmentarzu podejdźmy jak najbliżej ołtarza, powstrzymajmy się od rozmów z dawno niewidzianą rodziną, pamiętajmy o tym co najważniejsze.

Zapraszamy na Msze św.:     w kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00

                                                na cmentarzu o godz. 10.00, 12.00 (z procesją) i 16.00.

 

4. W czwartek:

 • WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH (Dzień Zaduszny). Kościół wspomina w liturgii wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli już z tego świata, a teraz przebywają w czyśćcu.

Zapraszamy na Msze św.:    w kościele o godz. 6.30, 8.00 i 17.00

                                                na cmentarzu o godz. 10.00 (z procesją) i 16.00

                                               (o godz. 15.30 modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych).

 • Przeżywamy pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. o godz. 17.00 a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych i świętych powołań do służby Bożej
  w kościele, szczególnie z naszej parafii.

 

5. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.00. Msza św. o godz. 17.00 podczas której przyjmiemy Komunię św. wynagradzającą Sercu Jezusowemu za grzechy osobiste i wszystkich ludzi.

 

6. W sobotę:

 • Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
 • Pierwsza sobota miesiąca. Msza św. o godz. 17.00 a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona modlitwą różańcową.
 • Od godz. 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.

 

7. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza św. odpustowa w zabytkowym kościółku św. Leonarda z racji przypadającego w dniu 6 listopada wspomnienia tego patrona. Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi homilię ks. dr Adam Wilczyński, ojciec duchowny w WSD w Kielcach. Serdecznie zapraszamy parafian i gości.

 

8. W dniach 1-8 listopada za nawiedzenie cmentarza z modlitwą w intencji zmarłych można uzyskać codziennie odpust zupełny, który można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

 

9. Towarzystwo Miłośników Buska-Zdroju w dniach 31 października i 1 listopada na terenie cmentarza parafialnego organizuje kolejną kwestę na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków.

 

10. Dobiega końca różańcowy miesiąc październik. Od środy, 1 listopada wracamy do codziennego wieczornego różańca o godz. 19.30.

 

11. W zakrystii i na cmentarzu przyjmujemy intencje MODLITW ZADUSZKOWYCH (WYPOMINKI). Kartki na wypominki jednorazowe na stoliku w przedsionku kościoła.

 

12. W prasie katolickiej:

 • W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego:

- Miłość po(za) grób – Rzeczy ostateczne

- Umierać, nie żyć! Czy człowiek musi panicznie bać się śmierci?

- Niebo na ustach. Muzyka w liturgii – instrukcja episkopatu

 • W najnowszym numerze Niedzieli:

- Uroczystość Wszystkich Świętych. W drodze do Niebiańskiego Jeruzalem

- Zaproszenie do wieczności. Człowiek często stawia pytania o sens swojego życia…

- Spotkanie róż różańcowych w Katedrze.

 

13. W minionym tygodniu nikt nie odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności. Bogu niech będą dzięki! Polecajmy Bożemu Miłosierdziu wszystkich naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

 

ZAPRASZAMY

DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI JEZUSA CHRYSTUSA

W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE.

O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”

A OD 1 LISTOPADA NA MODLITWĘ RÓŻAŃCOWĄ O GODZ. 19.30

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29 NIEDZIELA ZWYKŁA

22 października 2017 r.

 

1. Dzisiaj:

 • Kościół na wszystkich kontynentach obchodzi 91. Światowy Dzień Misyjny. W tym roku Niedzielę Misyjną obchodzimy pod hasłem „Idźcie i głoście”. W Kościele w Polsce Niedziela Misyjna rozpoczyna Tydzień Misyjny. W czasie mszy świętych i w modlitwie różańcowej będziemy Panu Bogu polecać intencje misyjnej posługi Kościoła. W naszych indywidualnych modlitwach także pamiętajmy o tych intencjach. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na Papieskie Dzieła Misyjne.
 • Wychodząc z kościoła możemy jeszcze podpisać się pod inicjatywą obywatelską „Zatrzymaj Aborcję”. Aby złożyć podpis trzeba być osobą pełnoletnią i podać nr PESEL. W 2016 r. zabito w polskich szpitalach z mocy prawa 1098 dzieci poczętych, w zdecydowanej większości (1042 dzieci) ze względu na podejrzenie choroby lub niepełnosprawności. Inicjatywa obywatelska #ZATRZYMAJABORCJĘ ma na celu wyeliminowanie z polskiego prawa eugenicznej przesłanki aborcyjnej i powstrzymanie tego okrutnego procederu.
 • O godz. 17.00 Nabożeństwo Różańcowe.

 

2. W poniedziałek o godz. 18.00 młodzież z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego /dawna Budowlanka/ zaprasza na spektakl słowno-muzyczny z racji 39. rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II. W tym roku tematem spektaklu będzie: „Św. Jan Paweł II a Objawienia Maryjne”.

 

3. W piątek Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „TALENT” zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „BOGActwo przedsiębiorcy”. Program spotkania: Msza św. o godz. 17.00, po niej wykład i dyskusja w sali na „organistówce”. Zapraszamy.

 

4. W sobotę święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. To Dzień Imienin naszego Ks. Proboszcza. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta o godz. 17.00. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji Ks. Proboszcza wypraszając u Boga przez wstawiennictwo św. Patrona, błogosławieństwo, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski.

 

5. W przyszłą niedzielę:

 • przejście na czas zimowy
 • uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego
 • nasza parafia będzie przeżywać DZIEŃ SEMINARYJNY. Dzień szczególnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie, a także serdecznej pamięci o naszym Wyższym Seminarium Duchownym. Będziemy gościć przedstawicieli seminarium: Księży Profesorów i alumnów. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone są na utrzymanie seminarium. Prosimy więc o serdeczne i życzliwe wsparcie naszej Diecezjalnej Uczelni.

 

6. Nabożeństwo Różańcowe w październiku od poniedziałku do piątku o godz. 16.00 (dzieci i młodzież gimnazjalna), o godz. 17.30 (dorośli); w sobotę o godz. 17.30 (wszyscy); w niedzielę o godz. 17.00 (wszyscy). Zapraszamy.

 

7. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje MODLITW ZADUSZKOWYCH (WYPOMINKI). Kartki na wypominki jednorazowe na stoliku w przedsionku kościoła.

 

8. Wzorem ubiegłych lat, w przeddzień Uroczystości WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, we wtorek, 31 października zapraszamy wszystkich, szczególnie młodzież, na nabożeństwo „NOC ŚWIĘTYCH” Rozpocznie się o godz. 19.00 w naszym kościele, następnie w procesji przejdziemy do kaplicy na naszym cmentarzu. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

9. W najbliższych dniach, a zwłaszcza w  Uroczystość Wszystkich Świętych, pełni zadumy i refleksji pochylamy się z pokorą nad wielką tajemnicą przemijania. Odwiedzając nasze cmentarze myślimy prawie wszyscy o rzeczach ostatecznych człowieka; o śmierci, Sądzie Bożym, nagrodzie lub karze. Tej rzeczywistości doświadczy każdy człowiek, zarówno ten który wierzy w Boga, jak i ten który w Boga nie wierzy. Niech nasza wiara w Boga i Świętych Obcowanie wyraża się w pełnym oddania wypełnianiu Woli Bożej i dążeniu do świętości do której Bóg nas powołuje. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach w najbliższe dni. Przy naszym cmentarzu w Uroczystość Wszystkich świętych przedstawiciele samorządów, członkowie Buskich Stowarzyszeń, oraz harcerze będą kwestować na rzecz odnowy grobowców na cmentarzu. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

 

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH I NABOŻEŃSTW:

W środę, 1 listopada

/UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH/

Msze św.:   w kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00.

                    na cmentarzu o godz. 10.00, 12.00 (z procesją) i 16.00.

 

W czwartek, 2 listopada

/Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych/ (DZIEŃ ZADUSZNY)

Msze św.:   w kościele o godz. 6.30, 8.00 i 17.00

                    na cmentarzu o godz. 10.00 (z procesją) i 15.30 (z różańcem za zmarłych)

 

10. W prasie katolickiej:

 • W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:

- Niezapomniany – ks. Jerzy Popiełuszko

- Niebezpieczna inicjatywa: ONZ nazywa dostępność aborcji prawem człowieka

- Źle o Polsce – skąd autorzy szkalujących opinii o Polsce czerpią swoją wiedzę?

 • W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

- Tydzień Misyjny

- A jednak modlitwa za zmarłych jest konieczna

- Przy grobie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

 

11. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych parafian: śp. Magdalenę SZYMAŃSKĄ, l. 33; Czesława STARCZYŃSKIEGO, l. 70 i Zofię RAJCĘ, l. 87. Polecajmy Bożemu Miłosierdziu spokój ich  dusz,  oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

 

ZAPRASZAMY

DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI JEZUSA CHRYSTUSA

W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE.

O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”.

 


                                                                                                                    

15 października 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  W dniu jutrzejszym, 16 października przypada 39 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową naszego rodaka, Ks. Kardynała Karola Wojtyły.  W szczerych modlitwach dziękujmy Panu Bogu za łaski jakie wyprasza nam Św. Jan Paweł.

1.  Dzisiaj,  o godz. 15.00 Msza św. i katecheza dla DZIECI klas III szkół podstawowych, przygotowujących się do I komunii św., oraz dla ich rodziców. Serdecznie zapraszamy.

 

2. Dziękujemy młodzieży klas trzecich gimnazjum za udział we wczorajszym dniu skupienia, w ramach przygotowań do sakramentu BIERZMOWANIA. Cieszymy się, że uczestniczyli prawie wszyscy kandydaci. Bóg zapłać za dobre świadectwo wiary.

 

  3.   W liturgii najbliższego tygodnia wspominamy;

         Poniedziałek, 16 października, Św. Jadwigi Śląskiej

         Wtorek 17 października,  Św. Ignacego Antiocheńskiego.

  Środa – 18 października, święto w. Łukasza Ewangelisty.    Św. ŁUKASZ jest patronem Służby Zdrowia.  Swoją szczerą i serdeczną modlitwą obejmujemy wszystkich,    którzy troszczą się o nasze życie i zdrowie.  Wszystkim pracownikom Służby Zdrowia życzymy wszelkiej pomyślności i radości z wykonywania trudnej, ale jakże pożytecznej i potrzebnej służby. Mówimy im Szczęść Boże!   

 Piątek – 20 października, wspomnienie św. Jana Kantego

 Sobota – 21 października, Błog. Jakuba Strzemię, biskupa

 Niedziela – 22 października, wspomnienie Św. Jana Pawła II

 

4.  Codziennie, przez cały październik odprawiane jest w naszym kościele NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE o godz. 16.00 dla DZIECI i gimnazjalistów. Po  Mszy św. o 17.00 dla wszystkich. W niedzielę o godz. 17.00

 

5. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia, w dniu dzisiejszym po mszach św. zbierane będą ofiary do puszek na rzecz dotkniętych kataklizmem w Meksyku.

 

6. Dzisiaj w całej Polsce liczenie obecnych na mszach św. Prosimy o pomoc w liczeniu. Starajmy się wychodzić pojedynczo.

7. Dzisiaj, po mszach św., przed kościołem można złożyć podpis, popierający walkę o ludzkie życie. Ogólnopolską akcje przeciwko aborcji, każdy wierzący katolik powinien, zgodnie ze swoim sumieniem popierać.

Uczyńmy to, aby spełnić obowiązek katolika.

 

8.   Na tablicy ogłoszeń wypisane są godziny odprawiania MSZY ŚWIĘTYCH w naszej parafii w okresie WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Zachęcamy do zapoznania się z godzinami odprawiania Mszy Świętych w tych dniach; tak w kościele, jak i na cmentarzu.

 

W ŚRODĘ  - 1 listopada,  w UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH,

Msze św.;  w kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30,  i 18.00.

na cmentarzu o godz. 10.00,  12.00 z procesją i  godz. 16.00

 

W  CZWARTEK  – 2 listopada, DZIEŃ ZADUSZNY.

       Msze św.;   w kościele  o godz. 6.30,  8.00   i  17.00

                     na cmentarzu o godz. 10.00 z procesją

                                                   i  15.30 z różańcem za zmarłych.

 

W zakrystii od dzisiaj przyjmujemy intencje MODLITW ZADUSZKOWYCH

 

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych parafian: śp.  Lucynę LOTKĘ,  Jana-Edwarda KUMORA.    Polecajmy Bożemu Miłosierdziu spokój ich  dusz,  oraz wszystkich naszych zmarłych.    Wieczny odpoczynek ……..

                                                                                                          

                                                                                                          

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE,

     O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO 

                                MIŁOSIERDZIA”,

 

 

 


 

 

                                                                                           8  PAŹDZIERNIKA 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -  XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

     W środę, 11 października przypada III rocznica mianowania Ks. Biskupa Jana PIOTROWSKIEGO na Ordynariusza naszej kieleckiej diecezji. Polecamy Pasterza Kościoła Kieleckiego modlitwie nas wszystkich.

 

 1.   Dzisiejsza niedziela jest „DNIEM PAPIESKIM”. Po wszystkich mszach św. ministranci i harcerze zbierają do puszek ofiary na rzecz stypendium dla najzdolniejszych i najbiedniejszych dzieci. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło. Harcerzom, zuchom i ministrantom dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki w dniu dzisiejszym. Bóg zapłać Wam HARCERZE i ZUCHY i Waszej Drużynowej -  Pani Teresie Leszczyńskiej za tę piękną posługę w ten DZIEŃ PAPIESKI

   Dzisiaj o godz. 15.00 Msza św. i spotkanie dla Młodzieży klas III gimnazjum i ich rodziców w ramach przygotowania do sakramentu BIERZMOWANIA. Obecność obowiązkowa.

   Młodzież przygotowująca się do BIERZMOWANIA w najbliższą sobotę będzie przeżywać jednodniowy Dzień Skupienia, w Bazylice Bożego Grobu w Miechowie.

 

2.   W przyszłą niedzielę, 16 października o godz.  15.00 Msza św. i spotkanie dzieci z klas III szkół podstawowych, oraz ich rodziców. Dzieci przygotowują się do I Komunii św.. Serdecznie zapraszamy.

 

3.    W PIĄTEK- 13 października, ostatni tego roku DZIEŃ FATIMSKI.

 Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach tego dnia.

 

Godz.  6.30 - Msza św. – Różaniec.

10.00 - Msza św. dla chorych, błogosławieństwo lekarstw. Różaniec.

16.00 Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci.

17.00  - Msza św. z kazaniem,

17.45  RÓŻANIEC 

20.00  - NABOŻEŃSTWO POKUTNE, RÓŻANIEC, PROCESJA Z FIGURĄ      

/przynosimy świece/ MSZA ŚWIĘTA z kazaniem. Błogosławieństwo.

 

4. W sobotę, 14 października myśli nasze i serca zwracamy w kierunku naszych nauczycieli i wychowawców. Po rodzicach im najwięcej zawdzięczamy. Tych nauczycieli naszych którzy odeszli do wieczności polecamy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o pokój wieczny. Dla tych , którzy aktualnie wypełniają to szczególne powołanie, albo są już na zasłużonej emeryturze obejmujemy nasza serdeczną, pełną wdzięczności modlitwą. Niech Dobry Bóg obdarza ich wszelką Swoją Łaskawością, a także wdzięcznością nas wszystkich. 

     Na mszę św. w intencji NAUCZYCIELI zapraszamy już w piątek,  – 13 października o godz. 20.30, na zakończenie NABOŻEŃSTW FATIMSKICH.

    Na mszę św. o 20.30 zapraszamy także uczestników pielgrzymki do Częstochowy w niedzielę, 25 września, w czasie ogólnopolskiej pielgrzymki małżeństw i rodzin.

 

5.   Codziennie, przez cały październik odprawiane jest w naszym kościele NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE o godz. 16.00 dla DZIECI i gimnazjalistów. Po  Mszy św. o 17.00 dla wszystkich. Niedziela godz. 17.00

 

6.      W liturgii najbliższego tygodnia wspominamy:

     11 października, środa  - Św. Jan XXIII, Papieża.

     12 października, czwartek – Błog. Jana  BEYZYMA misjonarza wśród trędowatych.

     13 października, piątek - Bł. Honorata KOŹMIŃSKIEGO, założyciela wielu zakonów.   

15 października,  niedziela  – Św. Teresę  z Avila, Doktora Kościoła

 

7. Przygotowujemy się do Uroczystości WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Sprzątamy groby na naszych cmentarzach. Zachowajmy kulturę na cmentarzach. Oczyszczając groby swoich bliskich nie zaśmiecajmy jednocześnie inne groby. Zanieśmy wszelkie śmieci do kontenerów, czy też do wysypiska śmieci. Pamiętajmy o uszanowaniu cmentarzy; nie palimy na nich papierosów, zachowujemy spokój i ciszę należną temu świętemu miejscu. Kultura na cmentarzach jest świadectwem naszej wiary. Niech będzie to czytelne i piękne świadectwo naszej wiary i szacunku do zmarłych. W  zakrystii każdy z obecnych kapłanów od przyszłej niedzieli,  będzie przyjmował intencje modlitw zaduszkowych ( wypominki).  Zamawiających prosimy o zaznaczenie przed którą mszą św. mamy wymieniać imiona ich zmarłych. Przy wyjściu z kościoła na stolikach będą   kartki  na zaduszki jednorazowe. Po wypełnieniu ich prosimy składać je księżom w zakrystii.

 

8.    Cieszymy się bardzo, że Młodzież Maturalna z Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki, z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr. 1, ( dawny Ekonomik), oraz z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, ( dawna Budowlanka) - uczestniczyła w minionym tygodniu w rekolekcjach. Dziękujemy im za solidną postawę na rekolekcjach i dobre świadectwo wiary i dobrego zachowania. Bóg zapłać także opiekunom za udział w rekolekcjach.

 

9.     W ostatnim czasie, w ramach prac gospodarczych w naszej parafii dokonaliśmy konserwacji i pomalowania dachu na budynku organistówki. Podobnej konserwacji poddano dach na kaplicy cmentarnej, oraz odnowiono malowanie w kaplicy cmentarnej.  Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tacę.

 

10.     W przyszłą niedzielę po mszach św. będą zbierane podpisy, do złożenia wniosku obywatelskiego  „W obronie życia poczętych dzieci”. Prosimy przynieść ze sobą dowody osobiste, ponieważ podpis jest ważny w nr. dowodu.

 

11. Także w przyszła niedzielę po mszach św. będzie liczenie obecnych na mszach św. w całej Polsce. Potrzebne to jest do corocznych statystyk.

 

12.  Także w przyszła niedzielę, zgodnie z decyzją Ks. Biskupa Ordynariusza po mszach św. będzie zbiórka przed kościołami ofiar, do puszek  na rzecz poszkodowanych w wyniku kataklizmu w Meksyku.

 

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych parafian: śp. Bogusławę KOWALSKĄ  l. 64,  Juliannę MAŁOWSKĄ  l. 88.   Polecajmy Bożemu Miłosierdziu spokój ich  dusz,  oraz wszystkich naszych zmarłych.    Wieczny odpoczynek ……..

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE,

        O GODZ. 15.00 

 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”.


                         


Na górę
„Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne. Tylko dziś jest twoje.”
Jan Paweł II
Pierwsza Komunia Święta
Liczba odsłon:

25082


Korzystanie ze strony internetowej Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Busku-zdroju, oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Politykę plikow cookie.