Ogłoszenia parafialne

:: 12 marca 2017 r. OGŁOSZENIE DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU* Dzisiaj, o godz. 15.00 Msza św. i spotkanie dzieci z klas trzecich szkół podstawowych,
które przygotowują się do I Komunii św., oraz dla ich rodziców. Zapraszamy.

1. Czas Wielkiego Postu chciejmy przeżywać godnie i owocnie. Sługa Boży, Jan Paweł II w swoim przesłaniu na Wielki Post przed kilku laty tak pisał: „ Wielki Post jest dla każdego z nas zachętą do wydobycia się z dręczących go różnego rodzaju zniewoleń. Nasz Król, Człowiek – Bóg, stoi przed nami; daje nam nowe serce, a byśmy mogli przeżywać nasze kłopoty, nasze cierpienia w sposób zbawczy, z miłości do Niego i do naszych braci. Najświętsza Maryja Panna „przoduje” nam na tej ciężkiej drodze i zachęca, byśmy przyśpieszyli kroku, wskazując nam jej świetlany cel: Wielkanoc.” Zachęcamy wszystkich parafian do podjęcia w czasie Wielkiego Postu różnych pobożnych praktyk i umartwień.
Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych
DROGA KRZYŻOWA, PIĄTEK – g. 16.00 dzieci, 17.30 dorośli, 18.30 młodzież
GORŻKIE ŻALE, NIEDZIELA – godz. 17.15.

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać:
Dorośli od 31 marca do 4 kwietnia, /od piątku do wtorku/
Młodzież i Dzieci od 5 do 7 kwietnia, /środa – piątek/

2. W tym tygodniu, jutro, poniedziałek, maturzyści z naszej diecezji udają się na pielgrzymkę na Jasną Górę. Uczyńmy wszystko, co jest możliwe, aby maturzyści z naszych rodzin, z naszej parafii w tej pielgrzymce uczestniczyli. Maturzystów i ich pielgrzymkę polecamy modlitwie nas wszystkich.

3. Jak zapowiadane było przed tygodniem, dzisiaj po Mszach św. przed kościołem zbiórka do puszek ofiar na dzieło misyjne kościoła., „AD GENTES” Bóg zapłać za ofiary!

4. W przyszła niedzielę, 19 marca o godz. 15.00 Msza św. i spotkanie młodzieży klas II gimnazjum, z naszej parafii. Młodzież spotyka się w ramach przygotowań do sakramentu BIERZMOWANIA. Młodzież prosimy o przyniesienie deklaracji zgłoszenia do sakramentu Bierzmowania, podpisanych przez kandydatów i rodziców. Zapraszamy także rodziców.

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszego parafianina; Michała JANOWSKIEGO l. 30
Polecamy Bożemu Miłosierdziu wszystkich naszych bliskich zmarłych,

CODZIENNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE,
O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO
„BOŻEGO MIŁOSIERDZIA”,
O GODZ. 19.30 NA RÓŻANIEC

Dodano: 11-03-2017 18:18
Designed by mb
Strona korzysta z plików cookies (ciasteczek).