Ogłoszenia parafialne

:: 21 SIERPNIA 2016 R. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA1. Wakacyjny czas zbliża się do końca. Pozostało dwa tygodnie. Jaki to był czas? Na ile odpoczynek, wakacyjne wędrówki, podziwianie piękna przyrody zbliżyły nas do Boga, Stwórcy Świata i naszego Pana!? Niech pozostały wakacyjny czas będzie przez nas dobrze przeżyty. Niech pogłębi naszą wiarę, umocni naszą nadzieję , niech otworzy nasze serca na otaczających nas ludzi, którzy tak jak my, potrzebują ludzkiej życzliwości i miłości

2. W PIATEK – 26 sierpnia, cała Polska wpatrzona będzie w Jasną Górę – „Duchową Stolicę Polski”. Będziemy jednoczyć się ze wszystkimi pielgrzymami, z którymi módlmy się o lepsze jutro dla wszystkich Polaków. Niech w Ojczyźnie naszej, gdzie króluje Matka Boża dzieją się rzeczy dobre i wartościowe. Niech chrześcijańskie wartości, które nasi przodkowie wypracowali i wymodlili na ojczystej ziemi nie będą zamieniane na antywartości, które przeczą godności człowieka i ją niszczą! Wołajmy:
MARYJO ! POMÓŻ NAM W NASZEJ DUCHOWEJ PRACY NAD ZACHOWANIEM NASZEJ GODNOŚCI! W uroczystość wtorkową zapraszamy na msze święte o godz. 6.30, 10.00 i 18.00.

2. W liturgii najbliższego tygodnia wspominamy.
Poniedziałek, 22 sierpnia, Świeto MATKTI BOŻEJ KRÓLOWEJ
Piątek, 26 SIERPNIA, UROCZYSTOŚC N. M.P CZĘSTOCHOWSKIEJ
Sobota, 27 sierpnia – Św. MONIKI.
Niedziela, 28 sierpnia – Św. Augustyna.
sobota, 29 sierpnia – Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela.

3. W najbliższą sobotę, 27 sierpnia, organizowana jest pielgrzymka dla młodzieży do Sanktuarium Błogosławionej Karoliny Kózkówny w Zabawie i Wał Rudzie. Młodzież zachęcamy do udziału w tym spotkaniu. Zapisujemy w zakrystii. Wyjazd w sobotę o godz. 8.00. Szczególne zaproszenie kierujemy do Woluntariuszy Światowych Dni Młodzieży

2. Zapraszamy w miesiącu wrześniu na planowane pielgrzymki:
* 10 września, w sobotę na pielgrzymkę do Krakowa ŁAGIEWNIK; Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Sanktuarium Jana Pawła II, oraz do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd w sobotę, 10 Września o godz. 6.00.
Koszt z obiadem 60 zł.

* W dniach, 17 /18 września (sobota – niedziela) organizowana jest dwudniowa pielgrzymka autokarowa do Lichenia i Niepokalanowa. Wyjazd w sobotę o godz. 5.00 – powrót w niedzielę 20 września, w godzinach wieczornych. Koszt z noclegiem /obiadokolacja i śniadanie/ 150 zł.
Można się zgłosić i zapisać w zakrystii.

• W dniach 23, 24, 25 września /piątek – niedziela/ do Gietrzwałdu, Św. Lipki, Pieniężna, Stoczka Warmińskiego /miejsce internowania Ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego/, Toruń
Wyjazd w piątek, 23 o godz. 8.00: koszt pielgrzymki, przejazd, 2 noclegi ze śniadaniem i 2 obiado-kolacje, 250 zł.

Pielgrzymki dojdą so skutku, jeżeli zgłosi się odpowiednia liczba chętnych.
Przy zgłoszeniu prosimy o podanie swojego adresu nr. telefonu i peselu.

W minionym tygodniu nikt z naszych parafian nie odszedł do wieczności – Bogu niech będą dzięki. Polecajmy Bożemu Miłosierdziu wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek ……..


CODZIENNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE,
O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO
MIŁOSIERDZIA”,
O GODZ. 20.30 ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC


Dodano: 25-08-2016 09:45
Designed by mb
Strona korzysta z plików cookies (ciasteczek).