Ogłoszenia parafialne

:: 27 LIPCA 2015 R. i 2 SIERPNA 2015 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA1. Czas letni, to okres intensywnej pracy rolników przy zbiorze plonów. Pamiętajmy o ich mozolnej i ciężkiej pracy. W imię po chrześcijańsku pojętej solidarności wspomnijmy przed Panem we wdzięcznej modlitwie tych, „którzy żywią i bronią” Śpieszmy im z wieloraką pomocą. Zawsze, ale zwłaszcza w czasach tak niełatwych dla nas wszystkich jak obecne trzeba, abyśmy byli solidarni.
Z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, dzisiaj po mszach św. o godz. 9.30 i 12.00 błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Składane z tej racji ofiary, są przeznaczone na zakup samochodów dla misjonarzy, Serdeczne Bóg zapłać!

2. Sierpień – to dla nas Polaków szczególny miesiąc. Miesiąc tylu pamiętnych wydarzeń historycznych, i religijnych przeżyć. Wspominamy „Cud nad Wisłą”, Powstanie Warszawskie, powstanie „Solidarności”. Miesiąc pielgrzymek, zdążających ku Jasnej Górze. Miesiąc, w którym POLACY od lat powstrzymują się od spożywania napojów alkoholowych. Zachęcamy do podjęcia tego błogosławionego trudu.

3. W środę - 5 sierpnia, rozpoczyna się nasza Kielecka Pielgrzymka wyruszająca z pobliskiej Wiślicy. Przypominamy, że w zakrystii można otrzymać karty uczestnika pielgrzymki. Niech pielgrzymka Kielecka będzie dla nas wszystkich szczególnym przeżyciem.
W dniu dzisiejszym, po mszy św. o godz. 18.00, w kościele, spotkanie, tych, którzy wybierają się na pieszą Pielgrzymkę z Wislicy na Jasną Górę. Zapraszamy.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy;
Środa, 29 lipca – Św. Marty
Piątek, 31 lipca - Św. Ignacego z Loyoli, zakonnika.
Sobota, 1 sierpnia - Św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

5. W tym tygodniu przypada I SOBOTA MIESIĄCA - 1 SIERPNIA
Odwiedziny chorych / zgłoszonych do siostry Angeli/, w sobotę od godz. 8.30.
W I SOBOTĘ MIESIĄCA od godz.18.30 – 21.00 ADORACJA, połączona z nabożeństwem
do NIEPOKALANEGO SERCA NMP. Do udziału w ADORACJI serdecznie zapraszamy.

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszego parafianina, śp. Andrzeja MORUSA l. 70. Polecamy Bożemu Miłosierdziu spokój ich dusz i wszystkich wiernych zmarłych. Wieczny odpoczynek ……
CODZIENNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE,
O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO
MIŁOSIERDZIA”,
O GODZ. 20.30 ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC
2 Sierpnia 2015 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Jak POLSKA długa i szeroka, pielgrzymują RODACY do stóp PANI JASNOGÓRSKIEJ. We wtorek 5 sierpnia w Wiślicy rozpoczyna się po raz kolejny – PIELGRZYMKA KIELECKA. Wspierajmy wszystkich pielgrzymujących, wśród nich pielgrzymów naszej parafii, swoją szczerą i serdeczną modlitwą.

W Czwartek, 6 czerwca pielgrzymi naszej pielgrzymki będą gościć w naszym mieście. Około godz. 11.00 Msza św. w kościele Św. Brata Alberta. Około godz. 12.00 będzie obiad dla pielgrzymów, przygotowany przez mieszkańców Buska Zdroju. Włączmy się wszyscy w ugoszczenie pielgrzymów. Co kto może niech zaniesie na ten obiad.

2. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
- Czwartek, 6 sierpnia ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO.
- Sobota, 8 sierpnia - Św. Dominika.
- Niedziela, 9 sierpnia – Św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.

3. W tym tygodniu przypadają I CZWARTEK i I PIĄTEK MIESIĄCA. Zapraszamy do spowiedzi i Komunii św.. Szczególnie o I Piątku przypominamy dzieciom. Spowiedź w naszym kościele w I Piątek od godz. 6.00 – 7.00, oraz od godz. 16.30 do 18.00. Serdecznie zapraszamy.

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych parafian:
śp. Teresę SIWCZYŃSKĄ l. 89, Kazimierza SZLENKA l. 78, Agnieszkę FATYGĘ l. 66. Polecajmy Bożemu Miłosierdziu spokój ich dusz, oraz wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek ……..


CODZIENNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE,
O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO
MIŁOSIERDZIA”,
O GODZ. 20.30 ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC

Dodano: 28-07-2015 14:33
Designed by mb
Strona korzysta z plików cookies (ciasteczek).