Ogłoszenia parafialne

:: 7 grudnia 2014 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA ADWENTU1. Rozpoczynamy kolejny tydzień adwentowego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa w tajemnicy Bożego Narodzenia. Niech będzie to twórcze i bogate w dobro oczekiwanie. Zaproszeni jesteśmy do udziału w Mszach świętych RORATNICH, o godz. 6.30 i 17.00 , o 6.00 zapraszamy do śpiewania „ GODZINEK o NMP” . Zachęcamy także do modlitwy i pobożnych praktyk religijnych.
Dzisiejsza niedziela jest NIEDZIELĄ SOLIDARNOŚCI z Kościołami na WSCHODZIE. Po mszach św., przed kościołem zbiórka do puszek, na rzecz biedniejszych kościołów na Wschodzie.
W dniu dzisiejszym o godz. 15.00 msza św. dla dzieci klas trzecich, przygotowujących się do I Komunii sw. I dla ich rodziców. Dzieci w czasie mszy św. otrzymają poświęcone medaliki, jako kolejną pamiątkę – pomoc w przygotowaniu do przyjęcia Pana Jezusa, Dzieci i rodziców serdecznie zapraszamy.

2. W dniu jutrzejszym – 8 GRUDNIA będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Uroczystość odpustowa w naszej parafii. Wpatrzeni w Niepokalaną chcemy wraz z Nią przeżywać ten święty czas adwentowy. Chcemy dobrze przygotować się na przyjście Chrystusa do naszych serc.
Zapraszamy serdecznie wszystkich Parafian i Gości do uczestnictwa w dniu jutrzejszym - odpustowym – w mszach św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 12.00, 15.30, 17.00, 18.30.
Po sumie o godz. 12.00 procesja. W czasie mszy św. o godz. 17.00 grupa gimnazjalistów z naszej parafii przyjmie sakrament BIERZMOWANIA, przez posługę Ks. Biskupa Mariana FLORCZYKA.
Sumę Odpustowa o godz. 12.00 odprawi Ks. Dyrektor Admnistracyjny naszego Seminarium Duchownego Ks. Piotr Florczyk.
Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w ODPUSCIE PARAFIALNYM.

3. W zakrystii i przed kościołem rozprowadzane są świece CARITAS, jako wigilijne dzieło wspierania najbiedniejszych. Do kosza przy bocznym ołtarzu można składać materialne datki na gwiazdkowy prezent dla najbiedniejszych rodzin.

4. W IV Niedzielę Adwentu 21 grudnia o godz. 18.00 w naszym kościele będzie odprawiona msza św. w intencji Nauczycieli, Wychowawców, Wychowawców Przedszkolnych, wszystkich pracowników szkolnictwa, przez Księdza Biskupa SENIORA Prof. Kazimierza Ryczana. Po mszy św. w Szkole Podstawowej nr. 2, przy ulicy Korczaka „Opłatkowe Spotkanie”
Już dzisiaj wszystkich nauczycieli serdecznie zapraszamy.

W minionym tygodniu nikt z naszej wspólnoty parafialnej nie odszedł do wieczności. Bogu niech będą dzięki. Bożemu Miłosierdziu polecamy wszystkich naszych wiernych zmarłych. Wieczny odpoczynek…..

ZAPRASZAMY CODZIENNIE NA ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU PRZEZ CAŁY DZIEŃ,
A O GODZ. 19.30 ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC

Dodano: 05-12-2014 23:22
Designed by mb
Strona korzysta z plików cookies (ciasteczek).