Ogłoszenia parafialne

:: 27 LIPCA i 3 SIERPNIA 2014 r, OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVII I XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA1. Czas letni, to okres intensywnej pracy rolników przy zbiorze plonów. Pamiętajmy o ich mozolnej i ciężkiej pracy. W imię po chrześcijańsku pojętej solidarności wspomnijmy przed Panem we wdzięcznej modlitwie tych, „którzy żywią i bronią” Śpieszmy im z wieloraką pomocą. Zawsze, ale zwłaszcza w czasach tak niełatwych dla nas wszystkich jak obecne trzeba, abyśmy byli solidarni.
Z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, dzisiaj po mszach św. o godz. 9.30 i 12.00 błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Składane z tej racji ofiary, są przeznaczone na zakup samochodów dla misjonarzy, Serdeczne Bóg zapłać!

2. Sierpień – to dla nas Polaków szczególny miesiąc. Miesiąc tylu pamiętnych wydarzeń historycznych, i religijnych przeżyć. Wspominamy „Cud nad Wisłą”, Powstanie Warszawskie, powstanie „Solidarności”. Miesiąc pielgrzymek, zdążających ku Jasnej Górze. Miesiąc, w którym POLACY od lat powstrzymują się od spożywania napojów alkoholowych. Zachęcamy do podjęcia tego błogosławionego trudu.


3. We wtorek - 5 sierpnia, rozpoczyna się nasza Kielecka Pielgrzymka wyruszająca z pobliskiej Wiślicy. Przypominamy, że w zakrystii można otrzymać karty uczestnika pielgrzymki. Niech pielgrzymka Kielecka będzie dla nas wszystkich szczególnym przeżyciem.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy;
Wtorek, 29 lipca – Św. Marty
Czwartek, 31 lipca - Św. Ignacego z Loyoli, zakonnika.
Piątek, 1 sierpnia - Św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

5. W tym tygodniu przypadają; I PIĄTEK i I SOBOTA MIESIĄCA.
Zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. Spowiedź w piątek od godz. 16.30.
Odwiedziny chorych / zgłoszonych do siostry Angeli, od godz. 8.30.
W I SOBOTĘ MIESIĄCA od godz.18.30 – 21.00 ADORACJA, połączona z nabożeństwem do NIEPOKALANEGO SERCA NMP. Do udziału w ADORACJI serdecznie zapraszamy.

W minionym tygodniu nikt z naszej wspólnoty parafialnej nie odszedł do wieczności. Bogu niech będą dzięki. Polecamy Bogu spokój wieczny naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek….

ZAPRASZAMY CODZIENNIE NA ADORACJĘ
NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU PRZEZ CAŁY DZIEŃ,
O GODZ. 20.30 ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC


3 Sierpnia 2014 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Jak POLSKA długa i szeroka, pielgrzymują RODACY do stóp PANI JASNOGÓRSKIEJ. We wtorek 5 sierpnia w Wiślicy rozpoczyna się po raz kolejny – PIELGRZYMKA KIELECKA. Wspierajmy wszystkich pielgrzymujących, wśród nich pielgrzymów naszej parafii, swoją szczerą i serdeczną modlitwą. Spotkanie przed – pielgrzymkowe dla wszystkich zgłoszonych na tegoroczna pielgrzymkę z naszej parafii jutro w poniedziałek – 4 sierpnia, po mszy św. wieczornej o godz. 18.30, serdecznie zapraszamy.
W środę, 6 czerwca pielgrzymi naszej pielgrzymki będą gościć w naszym mieście. Około godz. 11.00 Msza św. w kościele Św. Brata Alberta. Około godz. 12.00 będzie obiad dla pielgrzymów, przygotowany przez mieszkańców Buska Zdroju. Włączmy się wszyscy w ugoszczenie pielgrzymów. Co kto może niech zaniesie na ten obiad,.

2. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
- ŚRODA, 6 sierpnia ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO.
- Piątek, 8 sierpnia - Św. Dominika.
- Sobota, 9 sierpnia – Św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.


W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych parafian: śp. Mariannę KASZA l. 74, śp. Franciszek OSTROWSKI l;. 75.Polecajmy Bożemu Miłosierdziu spokój ich dusz, oraz wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek ……..


ZAPRASZAMY CODZIENNIE NA ADORACJĘ
NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
PRZEZ CAŁY DZIEŃ,
O GODZ. 20.30 ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC
Dodano: 29-07-2014 10:30
Designed by mb
Strona korzysta z plików cookies (ciasteczek).