Ogłoszenia parafialne

:: 22 listopada 2015 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA
W dniu dzisiejszym przypada święto Św. CECYLI – patronki muzyki kościelnej. Wszystkim członkom naszych Scholek i Chórowi, Panu Organiście - jeszcze raz składamy najlepsze i najserdeczniejsze życzenia – SZCZĘŚĆ BOŻE!

1. Uroczystość dzisiejsza, już ostatniej niedzieli w cyklu roku liturgicznego, stawia nam przed oczy prawdę, że na końcu wszelkich czasów staje Chrystus Król. Niech Jego panowanie, Jego Królestwo głęboko przeniknie nasze życie we wszystkich jego wymiarach.
Kończy się kolejny okres w życiu liturgicznym Kościoła. Postawmy więc sobie pytanie: na ile uczestniczenie w liturgii Kościoła wzbogaciło moje wewnętrzne życie? Czy naprawdę ten czas przeżyłem w sposób, który umożliwił mi zbliżenie się do Boga? Czy moja wiara pogłębiła się przez słuchanie Słowa Bożego i wspólnotowe uczestniczenie w niedzielnej Eucharystii?
UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA jest świętem patronalnym AKCJI KATOLICKIEJ i KATOLICKIEGO STOWARZYSZENIA MŁODZIEŻY. Wszystkim członkom i sympatykom Akcji Katolickiej w naszej parafii składamy najlepsze życzenia i polecamy ich zaangażowanie modlitwie nas wszystkich..
Dzisiaj o godz. 15.00 masz św. i spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św, oraz dla ich rodziców. Zapraszamy.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w Kościele ADWENT – czas który ma nas przygotować do świąt Bożego Narodzenia, oraz do naszego spotkania ze Zbawicielem w wieczności. Wkroczymy w kolejny rok życia w liturgii ubogaceni przez doświadczenie roku, który mija.

3. W przyszłą niedzielę I ADWENTU, rozpoczynamy REKOLEKCJE ADWENTOWE. Będą trwały; od 29 listopada do 2 grudnia /od niedzieli do środy/ Prosimy przeczytać program rekolekcji/ Już dzisiaj serdecznie prosimy o modlitwę w intencji nas wszystkich, tworzących WSPÓLNOTĘ RODZINY PARAFIALNEJ, abyśmy ten czas rekolekcji dobrze i owocnie przeżyli, ubogacając nasze religijne życie. O szczerą i serdeczną modlitwę prosimy wszystkich parafian, szczególnie o nią prosimy chorych i cierpiących.


4. Młodzież przygotowująca się do sakramentu Bierzmowania, dzisiaj wyjeżdża na dzień skupienia o godz. 13.00, z „Dworca Busów”.
Spotkania bezpośrednio – przygotowujące wszystkich bierzmowanych, w kościele: poniedziałek i wtorek o godz. 18.00. Obecność młodzieży – obowiązkowa. Zapraszamy.

5. Wszystkim ofiarodawcom modlitw zaduszkowych – wypominek za naszych zmarłych serdecznie dziękujemy.. Zachęcamy wszystkich do zamawiania jeszcze modlitw zaduszkowych i intencji Mszy św.. Niech nasza modlitewna pamięć o zmarłych, będzie świadectwem naszej wiary w Świętych Obcowanie..

6. Od I Niedzieli Adwentu, 29 listopada, w parafii Św. Brata Alberta w Busku Zdroju rozpocznie się „KURS PRZEDMŁŻEŃSKI”. Zachęcamy młodzież, która nie ukończyła kursu, do wzięcia w nim udziału. Niedziela, 29 listopada , – godz. 16.00.

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszego parafianina: śp. Ździsława KARPIŃSKIEGO l. 89. Polecajmy Bożemu Miłosierdziu spokój jego duszy, oraz wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek ……..

CODZIENNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO
MIŁOSIERDZIA”, o GODZ. 19.30 NA RÓŻANIEC

Dodano: 21-11-2015 16:07
Designed by mb
Strona korzysta z plików cookies (ciasteczek).