Ogłoszenia parafialne

:: 1 marca 2015 r. r. OGŁOSZENIE DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU1. Czas Wielkiego Postu chciejmy przeżywać godnie i owocnie. Sługa Boży, Jan Paweł II w swoim przesłaniu na Wielki Post przed kilku laty tak pisał: „ Wielki Post jest dla każdego z nas zachętą do wydobycia się z dręczących go różnego rodzaju zniewoleń. Nasz Król, Człowiek – Bóg, stoi przed nami; daje nam nowe serce, a byśmy mogli przeżywać nasze kłopoty, nasze cierpienia w sposób zbawczy, z miłości do Niego i do naszych braci. Najświętsza Maryja Panna „przoduje” nam na tej ciężkiej drodze i zachęca, byśmy przyśpieszyli kroku, wskazując nam jej świetlany cel: Wielkanoc.” Zachęcamy wszystkich parafian do podjęcia w czasie Wielkiego Postu różnych pobożnych praktyk i umartwień.
Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
DROGA KRZYŻOWA, PIĄTEK – godz. 16.15 dzieci, 17.30 dorośli, 18.30 młodzież
GORŻKIE ŻALE, NIEDZIELA – godz. 17.15.
Przypominamy: tegoroczne rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać:
Dorośli od 20 do 24 marca /od piątku do wtorku/
Młodzież i dzieci w dniach 25 - 27 marca / środa, czwartek, piątek /

2. W tym tygodniu, /poniedziałek, wtorek, /maturzyści z naszej diecezji udają się na pielgrzymkę na Jasną Górę. Uczyńmy wszystko, co jest możliwe, aby maturzyści z naszych rodzin, z naszej parafii w tej pielgrzymce uczestniczyli. Maturzystów i ich pielgrzymkę polecamy modlitwie nas wszystkich.

3. W najbliższą środę – 4 marca, Jasnej Górze pielgrzymka, połączona z całonocnym czuwaniem przed Jasnogórska Panią. Wyjazd z naszej parafii o godz. 13.00. Łączymy się w modlitwie z pielgrzymami.

4. Jak zapowiadane było przed tygodniem, dzisiaj po Mszach św. przed kościołem zbiórka do puszek ofiar na dzieło misyjne kościoła. Bóg zapłać za ofiary!

5. W środę, 4 marca – Imieniny obchodzi Ksiądz Biskup – Senior, Kazimierz RYCZAN. Pamiętajmy o NIM w naszych modlitwach.

6. W przyszła niedzielę, 8 marca o godz. 15.00 Msza św. i spotkanie młodzieży klas II gimnazjum, z naszej parafii. Zapraszamy także rodziców tej młodzieży. Tym spotkaniem rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu BIERZMOWANIA, który planowany jest na grudzień tego roku. Prosimy więc bardzo o poważne potraktowanie naszego zaproszenia.

7. W dniu dzisiejszym w Polsce przeżywamy DZIEŃ PAMIĘCI O ŻOŁNIERZACH NIEZŁOMNYCH /WYKLĘTYCH/, tych którzy walczyli jeszcze po wojnie z bolszewickim okupantem, a którzy zostali potajemnie zamordowani, niektórzy z nich nie mają do dzisiaj nawet swojego grobu. Niech nasza modlitwa i pamięć o nich będzie dziejową sprawiedliwością.

8. W tym tygodniu I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA MIESIĄCA. Zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. Spowiedź w piątek od godz. 15.30. W pierwszą sobotę od 17.30 do 20.00 comiesięczna ADORACJA. Nie będzie odwiedzin chorych, których odwiedzimy 21 marca w czasie rekolekcji wielkopostnych.

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych parafian; śp. Helenę JASIŃSKĄ, Genowefę WÓJCIK, Krystynę PRZODO. Polecamy Bożemu Miłosierdziu wszystkich naszych bliskich zmarłych, a wśród nich poprzedniego naszego proboszcza śp. Ks. kanonika Kazimierza DZIĘŻĘ / w środę, 4 marca, przypadają jego imieniny/ Wieczny odpoczynek..........

ZAPRASZAMY CODZIENNIE NA ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU PRZEZ CAŁY DZIEŃ, A O GODZ. 19.30 ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC

Dodano: 28-02-2015 20:36
Designed by mb
Strona korzysta z plików cookies (ciasteczek).