Ogłoszenia parafialne

:: 26 października 2014 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA1. Przeżywamy w naszej rodzinie parafialnej całoroczny „DZIEŃ SEMINARYJNY”
Cieszymy się z obecności wśród nas Ks. Profesorów i alumnów naszego
seminarium z naszym rodakiem Piotrem. Całej wspólnocie seminaryjnej
przesyłamy wszelkie serdeczne życzenia, pamiętając w modlitwie.
Wszystkim członkom Wspólnoty Seminaryjnej życzymy: SZCZEŚĆ BOŻE!
Wam drodzy parafianie za złozone ofiary dziękujemy! Bóg zapłać!
W dniu dzisiejszym o godz. 15.00 Msza św., katecheza, oraz spotkanie
młodzieży klas trzecich gimnazjum przygotowujących się do sakramentu
BIERZMOWANIA. Młodzież i Rodziców serdecznie zapraszamy.

2. W najbliższych dniach, a zwłaszcza w Uroczystość Wszystkich Świętych, pełni zadumy i refleksji pochylamy się z pokorą nad wielką tajemnicą przemijania. Odwiedzając nasze cmentarze myślimy prawie wszyscy o rzeczach ostatecznych człowieka; o śmierci, Sądzie Bożym, nagrodzie lub karze. Tej rzeczywistości doświadczy każdy człowiek, zarówno ten który wierzy w Boga, jak i ten który w Boga nie wierzy. Niech nasza wiara w Boga i Świętych Obcowanie wyraża się w pełnym oddania wypełnianiu Woli Bożej i dążeniu do świętości do której Bóg nas powołuje. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach w najbliższe dni. Przy naszym cmentarzu w Uroczystość Wszystkich świętych przedstawiciele samorządów, członkowie Buskich Stowarzyszeń, oraz harcerze będą kwestować na rzecz odnowy grobowców na cmentarzu. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Porządek Mszy św. i nabożeństw w czasie tych dni.
W SOBOTĘ - 1 listopada, w UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH,
Msze św.; w kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, i 18.00.
na cmentarzu o godz. 10.00, 12.00 z procesją i godz. 16.00

W NIEDZIELĘ – 2 listopada, DZIEŃ ZADUSZNY.
Msze św.; w kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00
na cmentarzu o godz. 10.00 z procesją i 15.30 z różańcem za zmarłych.
Zachęcamy do nawiedzania naszych cmentarzy, zwłaszcza w oktawie Wszystkich Świętych. Można w tych dniach uzyskać ODPUST ZUPEŁNY, który można ofiarować za naszych zmarłych. Skorzystajmy ze skarbca modlitw kościoła.
Intencje modlitw zaduszkowych i intencje mszalne przyjmujemy w kościele
przyjmować także będziemy na cmentarzu.

3. Wzorem ubiegłego roku, w przed dzień Uroczystości WSZYSTKICH ŚWIETYCH, w piątek, 31 października zapraszamy wszystkich, szczególnie młodzież na specjalne nabożeństwo „NOC ŚWIĘTYCH” Rozpocznie się o godz. 19.00 w kościele Św. Brata Alberta, następnie w procesji światła przyjdziemy do kościółka Św. Leonarda, gdzie będziemy uczestniczyć w „APELU ŚWIĘTYCH” Serdecznie wszystkich zapraszamy. Szczegóły nabożeństwa na tablicy ogłoszeń.

4. Od SOBOTY - 1 listopada wracamy do codziennego wieczornego odmawiania
różańca w naszym kościele o godz. 19.30

4. Z racji przypadającego w dniu 6 listopada /czwartek/ wspomnieniu patrona naszego kościółka Św. Leonarda, w niedzielę 9 listopada o godz. 16.00 zapraszamy do kościółka na Uroczystą Mszę Św. ODPUSTOWĄ.

5. Za naszym pośrednictwem Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości, oraz Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Busku Zdroju zaprasza wszystkie kobiety z Miasta i Gminy Busko Zdrój do zapisywania się i udziału w projekcie, który ma pomóc kobietom w aktywności społecznej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

W minionym tygodniu nikt z naszej wspólnoty parafialnej nie odszedł do wieczności. Bogu niech będą dzięki. Bożemu Miłosierdziu polecamy wszystkich naszych wiernych zmarłych. Wieczny odpoczynek…..


ZAPRASZAMY CODZIENNIE NA ADARACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
PRZEZ CAŁY DZIEŃ.

Dodano: 25-10-2014 21:52
Designed by mb
Strona korzysta z plików cookies (ciasteczek).