Ogłoszenia parafialne

:: 23 kwietnia 2017 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA WIELKANOCNA NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.


1. Niedziela dzisiejsza nosi tytuł „NIEDZIELI BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, którą rozpoczynamy TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO. Dzisiejszy świat potrzebuje jak nigdy dotąd otwarcia się na Boże Miłosierdzie. Zagubiony współczesny człowiek jedyną nadzieję i odnalezienie sensu życia może dostrzec w łaskawości Boga, Bogatego w miłosierdzie. Niech ta niedziela będzie dla każdego z nas okazją do zwrócenia się w kierunku jedynego ratunku dla człowieka, który jest w Bogu. Trzeba nam zacząć praktykować codzienna modlitwę „KORONKĘ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA”, która pomoże nam bardziej zrozumieć jak wielką jest nasza nadzieja w Bogu. Dzisiaj po każdej mszy św. Będziemy się modlić tą właśnie koronką. Przed kościołem w całej naszej Ojczyźnie zbierane są dobrowolne ofiary do puszek na rzecz dotkniętych wojną mieszkańców SYRII. Serdecznie prosimy o włączenie się do tego dzieła.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Msza św. i spotkanie dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św., oraz dla Ich rodziców. Serdecznie zapraszamy.
W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. I spotkanie młodzieży klas II gimnazjum, przygotowujących się do sakramentu BIERZMOWANIA., oraz dla ich rodziców. Serdecznie zapraszamy.

3. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się w naszej parafii KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI, do którego ukończenia zobowiązani są wszyscy którzy pragną zawrzeć katolicki związek małżeński. Pierwsze spotkanie, dzisiaj o godz. 16.30 w salce na organistówce.

4. Przyszła niedziela, III WIELKANOCNA, nazywana jest NIEDZIELĄ BIBLIJNĄ. Zachęcamy wszystkich wiernych do lektury i studium Pisma Świętego.

5. W najbliższą sobotę 29 kwietnia diecezja kielecka spotyka się na corocznej pielgrzymce w Sanktuarium Bożego Grobu w Miechowie. Organizujemy wspólny wyjazd z naszej parafii -Sobota – 29 kwietnia, wyjazd o godz. 7.00 Zapisujemy w zakrystii, koszt przejazdu 20 zł. Zachęcamy i zapraszamy na pielgrzymkę

6. Jutro, poniedziałek – 24 kwietnia przeżywać będziemy przeniesioną z dzisiejszej niedzieli Uroczystość Św. Wojciecha – Głównego Patrona Polski. Zapraszamy na mszę św. o godz. 6.30 i 18.00

7. We wtorek, 25 kwietnia zaproszeni jesteśmy do udziału w III Marszu Katyńskim organizowanym w Busku Zdroju, od godz. 13.00 - 15.00. Początek przy sanatorium „Sanato”. Zachęcamy do udziału w tym marszu.

8. Także we wtorek po mszy św. o godz. 18.00 w salce na organistówce kolejne spotkanie Przedsiębiorców i Pracodawców z naszego regionu, w ramach realizacji programu duszpasterskiego „TALENT”. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.

9. W naszej diecezji przez cały rok organizowane są w różnych regionach Nabożeństwa Powołaniowe, do udziału w których zaproszeni są wierni z całej diecezji. W najbliższy wtorek – 25 kwietnia takie spotkanie organizowane jest w parafii Chmielnik. Chętni do udziału w tej modlitwie o powołania mogą zgłosić chęć wyjazdu w zakrystii. Wyjazd we wtorek o godz. 18.30.

W minionym tygodniu, nikt z naszych parafian nie odszedł do wieczności. Bogu niech będą dzięki. Bożemu Miłosierdziu polecajmy spokój wieczny naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek…..

CODZIENNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE,
O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
O 20.30 NA RÓŻANIEC

Dodano: 22-04-2017 21:17
Designed by mb
Strona korzysta z plików cookies (ciasteczek).