Ogłoszenia parafialne

:: 4 grudnia 2016 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA ADWENTU1. Rozpoczynamy kolejny tydzień adwentowego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa w tajemnicy Bożego Narodzenia. Niech będzie to twórcze i bogate w dobro oczekiwanie. Zaproszeni jesteśmy do udziału w Mszach świętych RORATNICH, o godz. 6.30 i 17.00 , o 6.00 zapraszamy do śpiewania „ GODZINEK o NMP” . Zachęcamy także do modlitwy i pobożnych praktyk religijnych.
Dzisiejsza niedziela jest NIEDZIELĄ SOLIDARNOŚCI z Kościołami na WSCHODZIE. Po mszach św., przed kościołem zbiórka do puszek, na rzecz biedniejszych kościołów na Wschodzie.

2. W przyszłą niedzielę, 11 grudnia o godz. 15.00 msza św. dla dzieci klas trzecich, przygotowujących się do I Komunii sw. I dla ich rodziców. Dzieci w czasie mszy św. otrzymają poświęcone medaliki, jako kolejną pamiątkę – pomoc w przygotowaniu do przyjęcia Pana Jezusa, Dzieci i rodziców serdecznie zapraszamy.

3. W CZWARTEK – 8 GRUDNIA będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Uroczystość odpustowa w naszej parafii.
Wpatrzeni w Niepokalaną chcemy wraz z Nią przeżywać ten święty czas adwentowy. Chcemy dobrze przygotować się na przyjście Chrystusa do naszych serc.
Zapraszamy serdecznie wszystkich Parafian i Gości do uczestnictwa w dniu odpustu w mszach św. o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 12.00, 16.00, 18.00.
Po sumie o godz. 12.00 procesja. W czasie mszy św. o godz. 16.00 grupa gimnazjalistów z naszej parafii przyjmie sakrament BIERZMOWANIA, przez posługę Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego.
Sumę Odpustowa o godz. 12.00 odprawi Ks. Kanonik Jerzy CZUJ, Proboszcz parafii Wierzchosławice, rodzinnej miejscowości Wincentego Witosa
Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w ODPUSCIE PARAFIALNYM.
4. Młodzież przygotowującą się do BIERZMOWANIA zaproszeni są na spotkanie, próbę generalną jutro, w poniedziałek o godz. 18.00 . O pomoc przy sprzątaniu dekoracji kościoła prosimy rodziców bierzmowanych we wtorek 6 grudnia po mszy św. wieczornej ona godz. 18.00
5. Przed kościołem rozprowadzane są świece CARITAS, jako wigilijne dzieło wspierania najbiedniejszych. Do kosza przy bocznym ołtarzu będzie można od przyszłej niedzieli składać materialne datki na gwiazdkowy prezent dla najbiedniejszych rodzin.

6. Każdego roku jest podejmowana przez Kościół Polski inicjatywa KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH. Wzorem ubiegłego roku zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych na spotkanie organizacyjne – przygotowujące do spełnienia tej ważnej roli, w sobotę 10 grudnia o godz. 15.15 w salce na organistówce. Serdecznie zapraszamy.

7. W liturgii najbliższego tygodnia wspominamy:
Wtorek, 6 grudnia, szczególnie ulubionego przez dzieci, Św. Mikołaja.
Środa, 7 grudnia, Św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła.
Czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych parafian: śp. Zofię KRZAK, l. , Jana TAMASIKIEWICZA l. 69, Barbarę NOWACZKIEWICZ l. 78 Polecajmy Bożemu Miłosierdziu wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek ……..

CODZIENNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE,
O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO
MIŁOSIERDZIA”, o GODZ. 19.30 NA RÓŻANIEC

Dodano: 04-12-2016 17:22
Designed by mb
Strona korzysta z plików cookies (ciasteczek).