Ogłoszenia parafialne

:: 9 LISTOPADA 2014 R. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
1. W miesiącu listopadzie, jak w żadnym innym myślami naszymi wybiegamy ku wieczności. Uświadamiamy sobie kruchość i niepewność naszego życia. Odwiedzając cmentarze, medytując, pomyślmy o tych, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności. Oni zapewne oczekują od nas modlitewnej pomocy i duchowego wsparcia. Niech zamówiona za ich dusze Msza św. będzie dla nich takim wsparciem, a dla nas niech będzie wyrazem naszej wobec nich wdzięczności. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. i intencji modlitw zaduszkowych.

W dniu dzisiejszym o godz. 16.00 w kościółku Św. Leonarda uroczysta
MSZA ŚW. ODPUSTOWA – serdecznie zapraszamy.

2. We wtorek, 11 listopada przypada 96 rocznica odzyskania przez POLSKĘ niepodległości, po wielu latach okupacji i niewoli. Nie zapominajmy o tych, którzy oddali swoje życie, abyśmy mogli żyć w wolnej Ojczyźnie. Zapraszamy serdecznie godz. 9.30 we wtorek, na uroczystą msze św. z udziałem władz miasta i powiatu, oraz przedstawicieli kombatantów i organizacji społecznych.

3. Kandydatów do BIERZMOWANIA – uczniów klas trzecich gimnazjum zapraszamy na mszę św. i spotkanie w przyszłą niedziele 16.11. o godz. 15.00.

4. W liturgii najbliższego tygodnia wspominamy:
Środa, 12 listopada – Św. Jozafata KUNCEWICZA – męczennika, Apostoła Podola.
Czwartek, 13 listopada – Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Kryspina
Pierwszych Polskich męczenników.
Piatek,14 listopada Św. Wawrzyńca
Sobota, 15 listopada – Św. Alberta Wielkiego.

5. W dniu dzisiejszym, na sumie o godz. 12.30 poświęcimy „Opłatek Wigilijny”, który będzie zaniesiony do naszych domów, przez Pana Organistę, oraz Pana Kościelnego, Jerzego KRAWCZYKA. Panowie Ci są jedynymi przedstawicielami parafii, upoważnieni do roznoszenia opłatków. W razie potrzeby, czy wątpliwości będą posiadali upoważnienia z naszej parafii.
Przyjmijmy wigilijny opłatek z należytym szacunkiem i życzliwością. Niech ofiara którą składamy z racji opłatka, będzie znakiem naszej życzliwości i serdeczności dla Panów, którzy posługują w naszej wspólnocie.

6 Młodzież Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z nauczycielami zapraszają w
czwartek, 13 listopada do wysłuchania montażu słowno – muzycznego pod tytułem –
„ŚWIĘTOŚĆ JANA PAWŁA II” w naszym kościele po mszy św. o godz. 17.00.

7. Dzisiaj w niedzielę – 9 lipca zapraszamy na film „ KOCHAJĄC WROGA”, bardzo wartościowy film, o mocy wypływającej z przebaczenia. Bardzo zachęcamy do obejrzenia
Godz. 15.30. Sala konferencyjna w Buskim sanatorium „MARCONI”
8. Jesteśmy zaproszeni do udziału w REKOLEKCJACH EWANGELIZACYJNYCH w dniach 14 – 16 listopada w Kielcach na Karczówce, do klasztoru Księży PALLOTYNÓW. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Serdecznie zachęcamy do udziału w rekolekcjach.

9. W przyszłą niedzielę – 16 listopada ofiary zbierane w czasie wszystkich mszy św. będą przeznaczone na organizacje Światowych Dni Młodych w Polsce w 2016 roku.

10. Akcja Katolicka w naszej parafii w ramach swojej działalności pragnie zaprosić nasze rodziny do uczestnictwa w ciekawej inicjatywie. Prezes Akcji Katolickiej, Pan Adrian Szczerba te inicjatywę przedstawi.

11. W dniu 11 listopada przed mszą św. i po mszy św. o godz. 9.30 dzieci, młodzież i nauczyciele przy naszym kościele będą prowadzić zbiórkę ofiar dla dzieci ze szkoły
w Nowej Wilejce, na Litwie. To jest tradycja ostatnich lat. Zachęcamy do wsparcia
naszych braci na wschodzie.

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych parafian: śp Czesławę GALANT l. 66, Stanisławę WALAS l. 87, Włodzimierza SIENKIEWICZA l. 59, Mariana GŁOWNIAKA l. 71, Kazimierza KOPACZA, l. 83, Fryderyka ZYSKA l. 61.. Polecamy Dobremu Bogu spokój ich dusz, oraz naszych wiernych zmarłych. Wieczny odpoczynek ……

ZAPRASZAMY CODZIENNIE NA ADARACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU PRZEZ CAŁY DZIEŃ
ORAZ NA RÓŻANIEC O GODZ. 19.30

Dodano: 09-11-2014 12:06
Designed by mb
Strona korzysta z plików cookies (ciasteczek).