Ogłoszenia parafialne

:: 22 maja 2016 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ


1. Dzisiejsza Uroczystość uświadamia nam że Bóg jest tajemnicą. Objawia jednak ludziom swoją wielką miłość, aby dać wszystkim udział w życiu wiecznym. Wychwalamy dzisiaj Boga w Trójcy Jedynego, Boga, który jest Ojcem, Syna, który jest Zbawicielem i Ducha Świętego, który nas uświęca. Trwajmy więc w imię Trójcy Świętej zawsze złączeni z Bogiem, który nas kocha, zbawia i uświęca!

2. W czwartek, 26 maja, UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA, zwana UROCZYSTOŚCIĄ BOŻEGO CIAŁA. W procesji eucharystycznej wyjdziemy na ulice naszego miasta. Niech Chrystus ukryty pod postaciami eucharystycznymi błogosławi nam wszystkim i darzy pokojem. Nasz udział w tej procesji niech stanie się publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus Chrystus jest wśród nas i z nami pozostanie na zawsze. Jesteśmy LUDEM BOŻYM, który jest nieustannie w drodze na spotkanie z Bogiem; niech ta procesja, w której będziemy kroczyć, to właśnie wyraża. Naszym Panem i Przewodnikiem w tym wędrowaniu jest Jezus, który pochyla się nad nami i na trudnych drogach naszego życia chce nas wspierać swoim Ciałem i Przenajświętszą Krwią w Eucharystii. Uwielbiajmy go za ten wielki dar!
Program nabożeństw w Boże Ciało:
Msze Święte o godz. 6.30, 8.00, 9.30 W czasie tej Mszy Św. nie będzie kazania. Bezpośrednio po tej Mszy Św. ( około godz. 10.15) wyruszamy z procesją do 4 ołtarzy, ulicami Staszica, Prusa, Wojska Polskiego, Sądową.
Prosimy bardzo serdeczne o przygotowanie ołtarzy jak każdego roku, oraz przystrojenia swoich domów, okien, zwłaszcza na trasie procesji. Przy 3 ołtarzu / na ul. Wojska Polskiego/ będzie wygłoszone kazanie. Po powrocie do kościoła, bezpośrednio po procesji odprawiona będzie Msza Święta w kościele (bez kazania) dla tych, którzy świętowanie tego dnia rozpoczną od udziału w procesji. Przypominamy o obowiązku pełnego uczestnictwa w tym dniu we Mszy Świętej. Po południu o godz. 17.30 Nabożeństwo Czerwcowe i o 18.00 Msza Święta.
Do czynnego udziału w procesji, która jest wyznaniem naszej wiary wszystkich bez wyjątku parafian i miłych gości serdecznie zapraszamy.
Szczególną prośbę kierujemy do dzieci, prosząc o sypanie kwiatów, niesienia poduszek, szarf. Panów i Panie do niesienia sztandarów i figur. Zapraszamy poczty sztandarowe, strażaków, wszystkich ludzi dobrej woli.
Przygotowanie dzieci do asysty i do sypania kwiatów jutro, poniedziałek, 23 maja, o godz. 16.30
Przez OKTAWĘ BOZEGO CIAŁA – do przyszłego czwartku po Nabożeństwie MAJOWYM o godz. 17.30 - Procesja wokół kościoła. W niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 Serdecznie wszystkich zapraszamy!


3. Za dwa tygodnie. w niedzielę, 5 czerwca, wszystkich mieszkańców Buska Zdroju już dzisiaj serdecznie zapraszamy na MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY. Marsz ten poprzedzi uroczysta msza św. w naszym kościele o godz. 15.00 w intencji poszanowania ludzkiego życia. Po mszy św. w procesji przejdziemy ulicami naszego miasta do parku zdrojowego, aby tam wziąć udział w ciekawym programie przygotowanym przez organizatorów marszu, pod przewodnictwem naszego księdza Józefa. Marszem tym dołączymy do innych miast w naszej Ojczyźnie, których mieszkańcy, tak jak my popierają szacunek dla wartości ludzkiego życia.
W piątek, 3 czerwca, dwa dni przed MARSZEM DLA ZYCIA, wzorem ubiegłego roku o godz. 18.30 zapraszamy wszystkie zespoły z naszego miasta na koncert muzyki religijnej, przy figurze MATKI BOZEJ, na parkingu przed plebanią. Po koncercie, o godz. 20.30 odmówimy różaniec, a po różańcu zapraszamy na bardzo ciekawy film.
Natomiast w I sobotę czerwca, 4 czerwca od godz. 18.30 zapraszamy na comiesięczne Nabożeństwo „ WIECZÓR Z EMANUELEM”, w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Już dzisiaj wszystkich Was serdecznie do udziału w tych wydarzeniach serdecznie i gorąco zapraszamy.

4. Za naszym pośrednictwem zwróciła się do wszystkich parafian z serdeczną prośbą o pomoc materialną rodzina i przyjaciele chorego na stwardnienie rozsiane Pana Krzysztofa Piaseckiego l. 37 z Kotlic, parafia Balice. Pan Krzysztof przygotowuje się do kosztownej operacji. Zbiórka przy kościele w przyszłą niedzielę 29 maja, po mszach św.

5. Siostra Angela organizuje w sobotę 18 czerwca pielgrzymkę do Sanktuarium Ojców Redemptorystów w Tuchowie w intencji powołań kapłańskich i powołań do życia konsekrowanego. Wyjazd o godz. 7.00 koszt 50 zł. Zapisy u Siostry Angelii, i w zakrystii.

6. W najbliższą środę, 25 maja przypada święto patronalne pracowników Gospodarki Komunalnej. W ich intencji, oraz w intencji ich rodzin, o godz. 15.00, jak każdego roku będzie odprawiona msza św. w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy.

W minionym tygodniu nikt z naszej parafii nie odszedł do wieczności, oraz naszych bliskich zmarłych. Bogu niech będą dzięki. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek ..

CODZIENNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE,
O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 20.30 ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC

Dodano: 22-05-2016 11:07
Designed by mb
Strona korzysta z plików cookies (ciasteczek).