Ogłoszenia parafialne

:: Maja 2015 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

31
1. Dzisiejsza Uroczystość uświadamia nam że Bóg jest tajemnicą. Objawia jednak ludziom swoją wielką miłość, aby dać wszystkim udział w życiu wiecznym. Wychwalamy dzisiaj Boga w Trójcy Jedynego, Boga, który jest Ojcem, Syna, który jest Zbawicielem i Ducha Świętego, który nas uświęca. Trwajmy więc w imię Trójcy Świętej zawsze złączeni z Bogiem, który nas kocha, zbawia i uświęca!
Przyszła niedziela – 7 czerwca nosi tytuł NIEDZIELI DZIĘKCZYNIENIA. Dziękujemy Dobremu Panu Bogu za wszelkie łaski, których nam nieustannie udziela. Ofiarą składaną do puszek po mszach św., w przyszła niedzielę, wspieramy budowę Kościoła Opatrzności Bożej w Warszawie, który jest Wotum Wdzięczności Polskiego Narodu..
W naszej parafii w przyszła niedzielę – 7 czerwca , podobnie jak w ubiegłych latach zapraszamy wszystkich bez wyjątku parafian i gości do udziału w MARSZU DLA ŻYCIA. Rozpocznie się ten MARSZ mszą św. w naszym kościele o godz. 15.00, po mszy św. ulicami naszego miasta przemaszerujemy do muszli koncertowej w parku zdrojowym, aby uczestniczyć w religijnym - radosnym festynie, z atrakcyjnym programem – Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy. Przyszła niedziela 7 CZERWCA – godz. 15.00.
W ramach przygotowania do niedzielnego Marszu Dla Życia, w najbliższy piątek, przed kapliczką Matki Bożej na parkingu przed plebania, od godz. 19.00 do 21.00 odbędzie się II Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej, „UZDROWISKO DUSZ”
Bezpośrednio po koncercie uczestnicy festiwalu zapraszają na darmową projekcję filmu. Zachęcamy, aby na koncert przynieś ze sobą własne stołeczki do siedzenia. Zapraszamy.
Zespoły i soliści, uczestnicy festiwalu muzyki chrześcijańskiej pragną także włączyć się do udziału w festynie rodzinnym z racji „MARSZU DLA ŻYCIA” w najbliższą niedzielę.

2. W czwartek, 4 czerwca, UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA, zwana UROCZYSTOŚCIĄ BOŻEGO CIAŁA. W procesji eucharystycznej wyjdziemy na ulice naszego miasta. Niech Chrystus ukryty pod postaciami eucharystycznymi błogosławi nam wszystkim i darzy pokojem. Nasz udział w tej procesji niech stanie się publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus Chrystus jest wśród nas i z nami pozostanie na zawsze. Jesteśmy LUDEM BOŻYM, który jest nieustannie w drodze na spotkanie z Bogiem; niech ta procesja, w której będziemy kroczyć, to właśnie wyraża. Naszym Panem i Przewodnikiem w tym wędrowaniu jest Jezus, który pochyla się nad nami i na trudnych drogach naszego życia chce nas wspierać swoim Ciałem i Przenajświętszą Krwią w Eucharystii. Uwielbiajmy go za ten wielki dar!
Program nabożeństw w Boże Ciało:
Msze Święte o godz. 6.30, 8.00, 9.30 W czasie tej Mszy Św. nie będzie kazania. Bezpośrednio po tej Mszy Św. ( około godz. 10.15) wyruszamy z procesją do 4 ołtarzy, ulicami Staszica, Prusa, Wojska Polskiego, Sądową.

Prosimy bardzo serdeczne o przygotowanie ołtarzy jak każdego roku, oraz przystrojenia swoich domów, okien, zwłaszcza na trasie procesji. Przy 3 ołtarzu / na ul. Wojska Polskiego/ będzie wygłoszone kazanie. Po powrocie do kościoła, bezpośrednio po procesji odprawiona będzie Msza Święta w kościele (bez kazania) dla tych, którzy świętowanie tego dnia rozpoczną od udziału w procesji. Przypominamy o obowiązku pełnego uczestnictwa w tym dniu we Mszy Świętej. Po południu o godz. 17.30 Nabożeństwo Czerwcowe i o 18.00 Msza Święta.
Do czynnego udziału w procesji, która jest wyznaniem naszej wiary wszystkich bez wyjątku parafian i miłych gości serdecznie zapraszamy.
Szczególną prośbę kierujemy do dzieci, prosząc o sypanie kwiatów, niesienia poduszek, szarf. Panów i Panie do niesienia sztandarów i figur. Zapraszamy poczty sztandarowe, strażaków, wszystkich ludzi dobrej woli.
Przygotowanie dzieci do asysty i do sypania kwiatów we wtorek, 2 czerwca, o 16.30
Przez OKTAWĘ BOZEGO CIAŁA – do przyszłego czwartku po Mszy Św. o godz. 18.00 - Procesja wokół kościoła. W niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 Serdecznie wszystkich zapraszamy!

3. W Busku Zdroju w najbliższą sobotę 6 czerwca IV ZJAZD SOŁTYSÓW diecezji Kieleckiej, w hali sportowej przy ulicy Kusocińskiego, od godz. 10.00.

4. W najbliższym tygodniu przypadają: I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA MIESIĄCA. Zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. Spowiedź w piątek od godz. 16.00. W czasie nabożeństwa czerwcowego w I Piątek, będziemy modlić różańcem w intencji misji i misjonarzy. W tym miesiącu odwiedziny chorych, wyjątkowo w I Piątek miesiąca – 5 czerwca od godz. 8.30.
W I Sobotę zapraszamy do udziału w comiesięcznej ADORACJI, od godz. 18.00 do godz. 21.00

5. Od jutra – 1 czerwca zapraszamy codziennie do uczestnictwa w „NABOŻENSTWIE CZERWCOWYM” ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30

6. Młodzież z Buska Zdroju w sobotę, 6 czerwca wyjeżdża na spotkanie Młodych w LEDNICY
o godz. 5.00, z placu przed hala sportową przy ul. Kusocińskiego.

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszą parafiankę; śp. Janinę MACIEJEWSKĄ l. 98. Polecamy spokój jej duszy, oraz naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek ..

CODZIENNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE,
O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 20.30 ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC

Dodano: 30-05-2015 22:40
Designed by mb
Strona korzysta z plików cookies (ciasteczek).