Ogłoszenia parafialne

:: 28 maja 2017 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - VII NIEDZIELA WIELKANOCNA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
1. W tajemnicy Wniebowstąpienia Chrystus kierujemy nasz wzrok ku naszemu ostatecznemu powołaniu, którym jest niebo. Wpatrzeni jak Apostołowie w niebo za odchodzącym Chrystusem, musimy sobie uświadomić, że „ON odszedł do Ojca, aby nam przygotować miejsce” Życie nasze ma być naszym nieustannym pielgrzymowaniem do nieba, do domu Ojca. Dzisiaj o godz. 15.00 msza św. i spotkanie młodzieży klas drugich gimnazjum, oraz ich rodziców w ramach przygotowań do sakramentu BIERZMOWANIA

2. W przyszłą niedzielę 4 czerwca - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. Dzień naszego umocnienia Duchem Świętym. Od minionego piątku; przed Nabożeństwem Majowym, o godz. 17.15, modlimy się NOWENNĄ do Ducha Św. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy. Zapraszamy w przyszłą niedzielę ma Mszę św. o godz. 12.30 w intencji ROLNIKÓW, mieszkańców wsi i miast, oraz za całą naszą Ojczyznę. Mszę św. zamówili, z racji święta patronalnego Członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego w dniu patronalnego święta.

3. W wigilię Zesłania Ducha św. /sobota – 3 czerwca / zapraszamy wszystkich na ADORACJĘ i modlitewne czuwanie po mszy św. godz. 18.00 w naszym kościele. Będziemy prosić Ducha Św. o umocnienie nas i wszystkich naszych rodaków, na czele z rządzącymi w naszej Ojczyźnie, byśmy z głębszą odpowiedzialnością za wszystkie dzieła jakie tworzymy: tak w Ojczyźnie tej Wielkiej, Polsce, jak i w naszych Małych Ojczyznach – w naszym regionie, przyczyniali się do wzrastania w Nich pomyślności. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wigilijnym czuwaniu – adoracji.

4 W Uroczystość Zesłania Ducha Św., w przyszłą niedzielę, 4 czerwca, wszystkich mieszkańców Buska Zdroju serdecznie zapraszamy na MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY. Marsz ten poprzedzi uroczysta msza św. w naszym kościele o godz. 15.00 w intencji poszanowania ludzkiego życia. Po mszy św. przejdziemy ulicami naszego miasta do parku zdrojowego, aby tam wziąć udział w ciekawym programie – PIKNIKU RODZINNYM, przygotowanym przez organizatorów marszu. Marszem tym dołączymy do innych miast w naszej Ojczyźnie, których mieszkańcy, tak jak my popierają szacunek dla wartości ludzkiego życia.

5. W tym tygodniu przypadają I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA MIESIĄCA.
W I Czwartek na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy ministrantów i ich rodziców.
I Czwartek Miesiąca jest dniem patronalnym ministrantów.
W I PIĄTEK zapraszamy do Komunii św. spowiedź w piątek od godz. 16.30
W I SOBOTĘ zapraszamy na ADOORACJĘ od godz. 18.30. Adoracja połączona będzie z czuwaniem wigilijnym, przed uroczystością Zesłania Ducha św. Zapraszamy.
Odwiedziny chorych od godz. 8.30.

6. W tym tygodniu w środę 31 maja kończymy Nabożeństwa Majowe. Od najbliższego czwartku, 1 czerwca zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe, ku czci Serca Pana Jezusa.
W czwartek, 1 Czerwca – DZIEŃ DZIECKA. Dzieci polecamy modlitwie nas wszystkich.

7. W piątek, 2 czerwca, dwa dni przed MARSZEM DLA ZYCIA, wzorem ubiegłego roku o godz. 19.00 zapraszamy wszystkie zespoły z naszego miasta na koncert muzyki religijnej, przy figurze MATKI BOZEJ, pod tytułem „UZDROWISKO DUSZ” na parkingu przed plebanią. Po koncercie, o godz. 21.00 odmówimy różaniec, a po różańcu zapraszamy na bardzo ciekawy film. Wszystkich Parafian bardzo serdecznie zapraszamy.

8. Przypominamy o możliwości wyjazdu w I sobotę czerwca, 3 czerwca na „SPOTKANIE MŁODYCH” w LEDNICY. Zachęcamy młodzież naszej parafii do zapisywania się na ten wyjazd. Zapisy i szczegóły wyjazdu u Siostry Tarzycji.

9. W przyszłą niedzielę będzie gościł w naszej parafii zespół muzyczny z Tarnopola, z Ukrainy. Zespół będzie też uczestniczył w „MARSZU DLA ŻYCIA I RODZINY”

10. W najbliższą środę dzieci z klas czwartych Szkół Podstawowych z naszej parafii wyjeżdżają na Pielgrzymkę z Ks. Adamem. Pielgrzymujące dzieci z rodzicami polecamy naszej modlitwie.

11. Przypominamy: Za dwa tygodnie od 9 do 15 czerwca w naszej parafii będziemy przeżywać MISJE ŚWIETE, w stu lecie objawień Matki Bożej w Fatimie. Wszystkich parafian zapraszamy do udziału w misjach. Jeszcze raz zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc w roznoszeniu zaproszeń – programu misji - przedstawicieli z poszczególnych ulic i bloków.
Zapraszamy do zakrystii chętnych do pomocy. Intencje dobrego przygotowani się do misji, oraz o dobre ich przeżycie prosimy wszystkich.W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych parafian
Śp. Bernarda BORYCKIEGO l. Antoniego ISKRĘ l. 90, Janinę JURECKA l. 98, Dominika HAMUŁKO l. 35, Krystynę KRUK l. 85. Polecamy spokój ich dusz, oraz naszych bliskich zmarłych
Wieczny odpoczynek ..

CODZIENNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE,
O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 20.30 ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC

Dodano: 27-05-2017 12:32
Designed by mb
Strona korzysta z plików cookies (ciasteczek).