Ogłoszenia parafialne

:: 6 września 2015 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA1. W minionym tygodniu dzieci i młodzież zapraszaliśmy do spowiedzi z racji rozpoczętego roku szkolnego. Zaledwie kilkadziesiąt dzieci i młodzieży z zaproszenia tego skorzystało. Porozmawiajmy w naszych domach z dziećmi i młodzieżą. Zapytajmy ich, jak oni ten nowy rok nauki rozpoczęli?
1.
2. W dniu dzisiejszym, o godz. 16.00 Msza św. oraz spotkanie młodzieży klas trzecich gimnazjum, oraz ich rodziców. Młodzież ta przygotowywana jest do sakramentu BIERZMOWANIA. Obecność na spotkaniach młodzieży klas trzecich, oraz rodziców obowiązkowa.

3. Natomiast w przyszłą niedziele 14 września o godz. 16.00 Msza św. i spotkanie DZIECI z klas III Szkół Podstawowych z naszej parafii, które w tym roku szkolnym będą się przygotowywać do I Komunii św., oraz dla Ich rodziców. Bardzo serdecznie zapraszamy.

4. W dniu dzisiejszym na Jasnej Górze w Częstochowie ogólnopolskie „Święto dziękczynienia za plony” Centralne Dożynki. Uczestniczy w nich Ksiądz Proboszcz jako Diecezjalny Duszpasterz Rolników. Włączamy się w tą dziękczynną modlitwę, dziękując za błogosławione plon tegorocznych żniw.

5. We wtorek, 8 września, przypada Święto Narodzenia N. M. Panny, zwane w polskiej tradycji świętem Matki Bożej Siewnej.
We wtorek, po mszy św. popołudniowej o godz. 18.45 w salce na organistówce spotkanie Akcji Katolickiej z konferencją na temat „ LITURGIA - centrum religijnego życia Kościoła”.
Do udziału w konferencji zapraszamy wszystkich chętnych.

6. Tegoroczny zjazd ministrantów z całej diecezji kieleckiej, w najbliższą sobotę 12 września w parafii Błogosławionego Wincentego Kadłubka – Ojców Cystersów – w Jędrzejowie. Nasi ministranci też na to spotkanie wyjeżdżają.
Dzieci ze scholki dziecięcej zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 16.00.
7. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza św. w intencji poległych w obronie wolności, wiary, honoru i Ojczyzny, zamówiona przez Światowy Związek Żołnierzy ARMII KRAJOWEJ – oddział Busko Zdrój. Serdecznie zapraszamy.

8. W przyszła niedzielę - 13 września, kolejny tego roku DZIEŃ FATIMSKI. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach tego dnia.
Program z racji niedzieli, skrócony
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, po koronce - Różaniec. Część radosna
17.30 – RÓŻANIEC - część bolesna
18.00 - Msza św. z kazaniem,
20.00 - NABOŻEŃSTWO POKUTNE, RÓŻANIEC, PROCESJA Z FIGURĄ
/przynosimy świece/ MSZA ŚWIĘTA z kazaniem. Błogosławieństwo.
4. W sobotę, 26 września Młodzież całej naszej diecezji zaproszona jest do udziału w kolejnym XVI RAJDZIE ŚWIĘTOKRZYSKIM. Już od dzisiaj chętni do uczestnictwa w RAJDZIE mogą się zapisywać w zakrystii. Koszt uczestnictwa w rajdzie 25 złotych.

10. Dzisiaj o godz. 19.15 w salce na organistówce pierwsze powakacyjne spotkanie SCHOLKI MŁODZIEŻOWEJ. Serdecznie zapraszamy.

11. Przypominamy ! W dniach, 19 /20 września (sobota – niedziela) organizowana jest dwudniowa pielgrzymka autokarowa do Lichenia i Niepokalanowa. Wyjazd w sobotę, 19 września o godz. 4.00 – powrót w niedzielę 20 września, w godzinach wieczornych. Koszt z obiado-kolacją, noclegiem i śniadaniem - 140 zł.
Ponieważ jest ograniczona ilość miejsc na jeden autokar, a zapisało się kilka osób więcej, nie ma szans na drugi autokar, jest za mało chętnych. Z tej racji, Ci którzy pierwsi zgłoszą się z kompletem danych i zapłatą będą mieli możliwość wyjazdu na pielgrzymkę.


W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych parafian: śp. Józefa CZERNIKIEWICZA l. 90, Marcina KRAWCZYKA l. 82. Polecajmy Bożemu Miłosierdziu spokój ich dusz, oraz wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek ……..

CODZIENNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE,
O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO MIŁOSIERDZIA”,
O GODZ. 20.30 ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC

Dodano: 04-09-2015 21:16
Designed by mb
Strona korzysta z plików cookies (ciasteczek).