Ogłoszenia parafialne

:: 7 lutego 2016 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA ZWYKŁA1. W minionym tygodniu zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Za wszelką życzliwość i serdeczność, oraz złożone z serca ofiary na kolędę i na kościół serdeczne Bóg zapłać. Wszelkimi uwagami i kolędowymi doświadczeniami będziemy dzielić się z Wami w ciągu roku.
Dzisiaj o godz. 15.00 Msza św. i spotkanie Młodzieży klas trzecich GIMNAZJUM, oraz dla ich rodziców. Tym spotkaniem młodzież ta rozpoczyna przygotowanie do sakramentu BIERZMOWANIA. Obecność młodzieży i rodziców obowiązkowa.

2. Kończy się pierwszy okres czasu zwykłego w ciągu roku. ŚRODĄ POPIELCOWĄ w tym tygodniu rozpoczniemy WIELKI POST. Posypywany na nasze głowy w Środę Popielcową popiół ma nam przypominać prawdę, o kruchości ludzkiego życia, o przemijalności świata. Przyjęty na głowy popiół niech stanie się znakiem naszej pokory przed Bogiem, bo jesteśmy ludźmi słabymi, a grzechy tak często odłączają nas od Boga. To także znak naszej wiary, bo chociaż jesteśmy słabi i grzeszni, to jednak Chrystus swoją mocą ten ludzki proch wynosi do godności dzieci Bożych. Chcemy przez pokutę wrócić do naszego Boga, bo tylko dzięki Niemu stajemy się mocni i święci. On jeden nadaję sens naszej ludzkiej egzystencji.
W ŚRODĘ POPIELCOWĄ zapraszamy na Msze św. o godz.
6.30, 8.00. 10.00 15.30 /dzieci/ 17.00 i 18.30
Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
W niedzielę o godz. 17.15 GORŻKIE ŻALE. W piątki, DROGA KRZYŻOWA; DZIECI – 16.15, DOROŚLI, 17.30, MŁODZIEŻ 18.30.
Jak w ubiegłym roku taca zbierana w środę popielcową, oraz przez wszystkie piątki Wielkiego Postu przeznaczona będzie na kwiaty do grobu Pana Jezusa, oraz na dekorację grobu.
Zachęcamy wszystkich parafian do podejmowania wszelkich pobożnych praktyk, umartwienia, oraz do gorliwego uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych. Już dzisiaj módlmy się o dobre owoce rekolekcji wielkopostnych, które przeżywać będziemy w okolicach V niedzieli Wielkiego Postu od 11 do 15 marca. Dzieci i Młodzież 16-18 marca

3. Od dzisiejszej niedzieli do przyszłej w całym kościele przeżywamy „ 49 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu” pod hasłem „NIE DAJCIESIĘ ZNIEWOLIĆ” Zachęcamy i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W przyszła niedzielę, o godz. 15.00 msza św. i spotkanie dzieci klas trzecich szkół podstawowych, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. Zapraszamy także rodziców tych dzieci.

5. W czwartek, 11 lutego przypada ŚWIATOWY DZIEŃ CHORYCH. Zapraszamy wszystkich chorych, poruszających się o własnych siłach, a także starszych i samotnych na MSZĘ ŚW. i Nabożeństwo dla chorych w środę, 11 LUTEGO, o godz. 11.00. Serdecznie prosimy członków rodzin i sąsiadów ludzi starszych i chorych o pomoc w przyjściu czy przywiezieniu do kościoła na MSZĘ ŚW

PRZYPOMINAMY !
6. W dniu 4 marca ( w tym roku przypada to w piątek) organizowany jest wyjazd do Częstochowy na całonocne czuwanie. Wyjazd o godz. 13.00, powrót następnego dnia - w sobotę w godzinach rannych. Chętni na wyjazd proszeni są o zgłaszanie się i zapisywanie w zakrystii. Koszt przejazdu - 30 zł. Zachęcamy!

7. W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży zapraszamy na rekolekcje, które odbędą się w dniach 19 – 21 lutego /piątek – niedziela/ w Busku w Szkole Podstawowej nr. 2, przy ulicy Korczaka. W rekolekcjach powinni wziąć udział wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób chcą uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży z naszej diecezji, a szczególnie: rodziny przyjmujące pielgrzymów, woluntariusze i każdy, kto chciałby jeszcze włączyć się w to dzieło. Zapisy i szczegóły rekolekcji w zakrystii. Plan rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń

8. Przypominamy, o zgłaszaniu się do przyjęcia Młodzieży do naszych rodzin w czasie Światowych Dni Młodzieży. Kwestionariusze zgłoszeń do odebrania w zakrystii. Z całego serca zachęcamy do przyjęcia gości.

9. Wzorem lat ubiegłych, z racji wspomnienia Św. Walentego zapraszamy małżonków, narzeczonych i wszystkich chętnych na wartościowy film do auli uzdrowiska „MARCONI” ( wejście od ulicy 1-go Maja)
Projekcja filmu 14 lutego /niedziela/ godz. 15.00. Wejście jest darmowe, ale będzie można złożyć dowolną ofiarę na Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy.

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych parafian: śp. Bolesław CYRNEK l. 91, Robert ŁAKOMY l. 56, Mirosław KOZERA l. 83. Polecamy Dobremu Bogu spokój ich dusz, oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek…..

CODZIENNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE,
O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO
„BOŻEGO MIŁOSIERDZIA”,
O GODZ. 19.30 NA RÓŻANIEC
Dodano: 07-02-2016 09:44
Designed by mb
Strona korzysta z plików cookies (ciasteczek).