Ogłoszenia parafialne

:: 19 października 2014 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA1. Dzisiaj Niedziela Misyjna, rozpoczynająca TYDZIEŃ MISYJNY. Przez cały najbliższy tydzień swoją myśl i serce kierujemy w stronę ludzi, którzy gdzieś daleko od nas głoszą Chrystusa. Są wśród nich coraz liczniej Polacy. Nie tylko księża i siostry zakonne, ale i ludzie świeccy, zwłaszcza pracownicy służby zdrowia. Potrzebują oni naszego wsparcia tak duchowego jak i materialnego. Taca dzisiejsza jest właśnie przeznaczona na rzecz misji.

2. W przyszła niedzielę o godz. 15.00 Msza św. i katecheza dla MŁODZIEŻY klas III gimnazjum i dla Ich Rodziców. Serdecznie zapraszamy.

3. W przyszłą niedzielę nasza parafia przeżywać będzie „DZIEŃ SEMINARYJNY”. Dzień modlitwy, i pamięci o naszej Katolickiej Diecezjalnej Uczelni, o przygotowujących się do kapłaństwa, powołanych przez Pana Boga. Będziemy gościć w naszej wspólnocie przedstawicieli SEMINARIUM, Alumnów i Profesorów. Swoimi ofiarami składanymi na tacę w czynny sposób włączamy się do troski o tę uczelnię. Prosimy więc, o z serca składane ofiary na rzecz seminarium.

4. W liturgii najbliższego tygodnia wspominamy;
Poniedziałek – 20 października, wspomnienie św. Jana Kantego
Środa – 22 października, wspomnienie Św. Jana Pawła II

5. Codziennie, przez cały październik odprawiane jest w naszym kościele NABOŻEŃSTWO
RÓŻAŃCOWE o godz. 16.00 dla DZIECI i gimnazjalistów. Po Mszy św. o 17.00 dla wszystkich

6. We wtorek, 21 października, po msz św. o godz. 17.00 w salce na organistówce wykład o Św. Maksymilianie Kolbe, męczenniku XX wieku. Na spotkanie i wykład zaprasza Akcja Katolicka. Dziękujemy Akcji Katolickiej za zorganizowanie dwóch wystaw i spotkań z wykładami. Szczególnie Prezesowi Akcji Katolickiej w naszej parafii Panu Adrianowi Szczerbie.

7. W sobotę, 25 października o godz. 8.30 w naszym kościele, będzie odprawiona msza św. w intencji Nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących / dawna Budowlanka/ z racji 40 leci istnienia szkoły. Po mszy św. dalsza część uroczystości na Hali Sportowej. Wszyscy jesteśmy do udziału zaproszeni.

8. Na tablicy ogłoszeń wypisane są godziny odprawiania MSZY ŚWIĘTYCH w naszej parafii w okresie WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Zachęcamy do zapoznania się z godzinami odprawiania Mszy Świętych w tych dniach; tak w kościele, jak i na cmentarzu.
W SOBOTĘ - 1 listopada, w UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH,
Msze św.; w kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, i 18.00.
na cmentarzu o godz. 10.00, 12.00 z procesją i godz. 16.00

W NIEDZIELĘ – 2 listopada, DZIEŃ ZADUSZNY.
Msze św.; w kościele o godz. 6.30, 8.00 9.30, 11.00 12.30 i 18.00
na cmentarzu o godz. 10.00 z procesją i 15.30 z różańcem za zmarłych.
W zakrystii przyjmujemy intencje MODLITW ZADUSZKOWYCH
W minionym tygodniu nikt z naszej wspólnoty parafialnej nie odszedł do wieczności. Bogu niech będą dzięki. Bożemu Miłosierdziu polecamy wszystkich naszych wiernych zmarłych. Wieczny odpoczynek…..

Dodano: 18-10-2014 21:28
Designed by mb
Strona korzysta z plików cookies (ciasteczek).