Ogłoszenia parafialne

:: 25 września 2016 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA1. Dzisiaj na Jasnej Górze Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i rodzin. Uczestniczą w niej pielgrzymi z naszej parafii z ks. Łukaszem. Obejmujemy ich nasza modlitwą.
W dniu wczorajszym grupa młodzieży z naszej parafii z ks. Adamem uczestniczyła w corocznym Rajdzie na Święty Krzyż. Dziękujemy ks. Adamowi i młodzieży na świadectwo wiary, prze uczestnictwo w tym wydarzeniu.
Dzisiaj, po mszy św. / dla dzieci/ o godz. 11.00 na krótkie spotkanie w kościele zapraszamy rodziców dzieci klas czwartych szkół podstawowych, które będą przeżywać w tym roku szkolnym, w maju, ROCZNICĘ I Komunii św.
Serdecznie zapraszamy.

2. W SOBOTĘ, 1 października, rozpoczynamy miesiąc październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Od SOBOTY, przez cały miesiąc zapraszamy codziennie na „NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE” Poprzez tę piękną modlitwę upraszajmy Boże Błogosławieństwo dla nas i dla naszych rodzin. Weźmy różaniec do naszych rąk, rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi. Modlitwa różańcowa jest wielką nadzieją ocalenia świata przed zalewem wszelkiego zła. W czasie swoich objawień; Lourdes, La Salette, Fatimie, Medjugorie, wszędzie tam Maryja zachęcała do modlitwy różańcowej, która jest ocaleniem świata. Zapraszamy codziennie na NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE – DZIECI ze Szkoły Podstawowej, oraz MŁODZIEŻ GIMNAZJALNĄ o godz. 16.00. Dorosłych, oraz Młodzież Szkół Ponad-gimnazjalnych, po mszy św. o godz. 17.00, /około godz. 17.30/ W Niedzielę RÓŻANIEC dla wszystkich o godz. 17.00
Zachęcamy także do modlitwy różańcowej w naszych rodzinach
Na czas miesiąca października nie będzie codziennego Różańca o godz. 20.30 Do codziennego odmawiania Różańca o godz. 19.30, wrócimy w miesiącu listopadzie.

3. W liturgii najbliższego tygodnia wspominamy:
Poniedziałek - 26 września, św. Męczenników; Kosmy i Damiana
Wtorek - 27 września, Św. Wincentego a Paulo,. prezbitera
Środa - 28 września, Św. Wacława , męczennika.
Czwartek – 29 września, Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
Piątek – 30 września, Św. Hieronima. Doktora Kościoła.
Sobota – 1 października, Św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
Niedziela – 2 października, Świętych ANIOŁÓW STRÓŻÓW.
4. Na Mszę św. o godz. 11.00 w przyszłą niedziele, 2 października z racji przypadającego święta Aniołów Stróżów, zapraszamy rodziców z najmłodszym pokoleniem naszej parafii z niemowlakami i małymi dziećmi.
W czasie Mszy św. te DZIECI otrzymają specjalne BŁOGOSŁAWIEŃSTWO.

5 W tym tygodniu przypada; I SOBOTA MIESIĄCA. W tym dniu zapraszamy do udziału w ADORACJI OD GODZ. 18.00 – 20.00. Odwiedziny chorych sobotę od godz. 8.30

6. W najbliższą SOBOTĘ – 1 października, w Bazylice w Wiślicy, od godz. 10.00 spotkanie członków „Żywego Różańca” z całej diecezji. Uczestniczyć w nim będą przedstawiciele naszej parafii. Ponieważ jest to bardzo blisko nas, każdy ma możliwość dojechania kursowym busem. Zachęcamy do udziału w tym modlitewnym spotkaniu..

7. Dzieci z klas trzecich szkół podstawowych, które przygotowują się do I Komunii zapraszamy z rodzicami w przyszłą NIEDZIELĘ, 2 PAŹDZIERNIKA na godz. 15.00 na mszę św. i spotkanie. W czasie mszy św. dzieci otrzymają poświęcone różańce, które będą służyć im w przygotowaniu do I Komunii św.. Dzieci i rodziców serdecznie zapraszamy!

Od soboty – 1 października, codzienna Msza Św. popołudniowa
w dni zwykłe będzie odprawiana o godz. 17.00

8. Jutro, w poniedziałek w liturgii: święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Kielcach, który jest Matką Kościołów naszej diecezji.

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszą parafiankę: śp. Marzenę OSAK l. 41 Polecajmy Bożemu Miłosierdziu spokój jej duszy, oraz wszystkich naszych zmarłych.
Wieczny odpoczynek ……..

CODZIENNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE,
O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO
MIŁOSIERDZIA”,

Dodano: 24-09-2016 11:38
Designed by mb
Strona korzysta z plików cookies (ciasteczek).