Ogłoszenia parafialne

:: 28 czerwca 2015 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA


1. Rozpoczął się czas wakacji, urlopów, zasłużonego odpoczynku. Nie ma jednak urlopu od modlitwy, Mszy świętej w niedziele i święta i zachowywania Bożych przykazań. Nie dyspensuje nikogo od uczestnictwa we Mszy św. ani odległość od Kościoła, ani niezorientowanie w rozkładzie nabożeństw. Po przyjeździe na wakacje od razu powinniśmy zorientować się , gdzie jest świątynia i o której godzinie odprawiane są Msze święte. Uczestnictwo w niedzielnej liturgii Mszy świętej ma w czasie urlopów znaczenie specjalnego świadectwa.
2. Od przyszłej niedzieli Msze Św. w niedziele są odprawiane w porządku wakacyjnym;
6.30, 8.00, 9.30, 12.00, 18.00. Nie będzie mszy św. o godz. 11.00
3. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA MIESIĄCA. Zapraszamy do spowiedzi i komunii św. Szczególnie przypominamy dzieciom. Spowiedź w piątek od godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy. W I Sobotę od 18.00 -21.00 co miesięczna ADORACJA.
W tym miesiącu wyjątkowo nie będzie odwiedzin chorych w I sobotę miesiąca.
4. W tym tygodniu 3 lipca, w piatek - święto św. Tomasza Apostoła.
5. W dniu wczorajszym rozpoczął się w naszym mieście i w ościennych miejscowościach
XXI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz. W piątek, 3 lipca o godz. 19.00 zapraszamy do naszego kościoła na „ KONCERT POLSKICH KONTRATENORÓW”, będą spiewać kontratenory: Jakub – Józef ORLIŃSKI, Kacper SZELĄŻEK, na organach zagra, Roman PEERUCKI - a na trąbce, Janusz SADOWIAK. Wystąpi także Zespół muzyki dawnej „GRADUS AD PARNASSUM”. Serdecznie zapraszamy, piątek, 3 lipca, godz. 19.00.
Na tablicy ogłoszeń umieszczony jest plakat z całym programem festiwalu. Wiele pięknych i bardzo ciekawych występów. Zachęcamy do udziału w słuchaniu koncertów.

6. Stowarzyszenie Kościoła Katolickiego, KOŚĆIÓŁ W POTRZEBIE, zaprasza wszystkich parafian do włączenia się w pomoc dla najuboższych krajów świata, poprzez zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Składować będzie można ten zużyty sprzęt w piątek, 10 lipca, na parkingu przed naszą plebanią od godz. 9.00 do 13.00. Szczegóły zbiórki na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli, do włączenia się w to bardzo dzieło.

7. Jutro, poniedziałek - 29 czerwca obchodzimy uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. jutro będą odprawiane w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 12.00.
O godz. 12.00 Msza św. będzie odprawiona w intencji „KOWALI I ŚLUSARZY” w dniu ich święta patronalnego. Serdecznie zapraszamy.
8. We wtorek, 30 czerwca, po mszy św. o godz. 18.00 w salce na organistówce spotkanie członków i sympatyków AKCJI KATOLICKIEJ, oraz wykład „ CZYM JEST LITURGIA W ŻYCIU KOSCIOŁA”. Serdecznie zapraszamy.

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych parafian: śp. Józefa JANKOWSKIEGO l. 54, Wiktorię SARNĘ l. 79, Włodzimierza ZIELIŃSKIEGO l. 68. Polecamy Bożemu Miłosierdziu spokój ich dusz i wszystkich wiernych zmarłych. Wieczny odpoczynek ……

CODZIENNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE,
O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO MIŁOSIERDZIA”,
O GODZ. 20.30 ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC

Dodano: 28-06-2015 07:38
Designed by mb
Strona korzysta z plików cookies (ciasteczek).